Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek okkal vagyok...

Szerintetek okkal vagyok rosszul lelkileg, van okom az önsajnálatra, vagy csak eltúlzom a dolgokat? Többi lent.

Figyelt kérdés

Próbálok tényszerű lenni, hogy ne sajnáltassam itt magam. Arra vagyok kíváncsi, hogy kívülről hogy lehet megítélni a helyzetem, tényleg súlyos, más ezt hogy viselné, ezek a dolgok amik történtek tényleg elég egy embernek, hogy depresszióba essen? Másnak is vannak bajai, csak erősek? Nekem is erősebbnek kellene lennem, vagy amik velem történtek elég ahhoz, hogy kiboruljak?

Röviden: Apám kis koromban elhagyott, soha nem törődött velünk, anyám és nagymamámék neveltek, de mindig azt hallottam kiskoromban, hogy "jaj szegény kislányok, milyen nehéz lesz nektek így az élet, apátok egy szemét stb. Nevelés hiányában elég lázadó gyerekek voltunk, hamar feljöttünk Budapestre dolgozni, albérlet, munka, hónapról hónapra éltünk, nehéz volt megmaradni, otthonról nem anyagi sok segítséget kaptunk. Mindent magamnak teremtettem meg, semmit nem tettek a fenekem alá. Megismertem egy fiút, aki később életem szerelme lett, kisebb bonyodalmak után végül összeházasodtunk. Hittem benne, hittem az örök szerelemben, ezért nem is volt kérdés, hogy együtt alakítunk ki közös jövőt. Mivel nem volt senki aki házat vett volna nekünk, és akkor mentek ezek a hitelek, jó munkahelyünk volt, vettünk fel hitelt, és belevágtunk egy építkezésbe. Idő közben derült ki, hogy neki ez az élet annyira nem tetszik, ő inkább városi ember. Ahol dolgoztam egyik helyen, nem fizették ki a béremet, kiderült, hogy maffiózók voltak a főnökeink, így több százezres adósságba csúsztunk. Ezután rengeteget dolgoztam, napi 12-14 órákat egy kemény munkahelyen, hogy a hitelt, és az adósságot ki tudjuk fizetni. Semmi örömünk nem maradt az életben, csak a munka és a ház. A férjem nem sokat segített, sokszor csak számítógépes játékkal játszott, nekem meg még hétvégén ott volt a ház takarítása és mellette iskolába is jártam, egy évig nem volt egy szabad napom sem. Végül összeomlottam és szanatóriumba kerültem 3 hónapra. Ahol olyan sokat dolgoztam, a táppénz után kegyetlenül kirúgtak amikor első nap visszamentem dolgozni, pedig a főnökkel jóban voltam barátilag is, ott meg csak annyit mondott, hogy sok sikert, benne is nagyot csalódtam. Mindezek mellett egy gazdag ember beperelt minket milliós nagyságrendre egy tyúkper miatt, és egy évig zaklatott, fenyegetett, sőt testileg is súlyosan bántalmazta a férjem, amiből rendőrségi ügy lett. Egy évig bíróságra és rendőrségre mászkáltunk, teljesen ártatlanul, és az ügyvédi díjak még félmillió Ft-tal növelték az adósságunkat. Még keményebben dolgoztam, hogy ezt a mínuszt valahogy visszacsináljuk, és mellette ott volt, hogyha ártatlanul elítélnek, akkor még azt az egy milliót is meg kell neki fizetni. Ez az ember miatt el kellett költöznünk a házunkból, mert nagyon féltünk tőle, folyamatosan zaklatott, hogy tönkreteszi az életünk (egy nagy emberről van szó, aki a TV-ben előadja magát jóságos nagyságának és a maga dicsfényében tiszteleg, közben minket meg egy évig terrorizált) Mivel üresen állt a ház, oda is betörtek, összetörtek egy csomó mindent, de semmit nem loptak el. A ház, amin éveket dolgoztam ott áll lakatlanul, nem tudunk bele visszamenni, eladni nem tudjuk, mert még nincs kész. A pereket közben megnyertük, nem ítéltek el minket, és a rendőrségi ügyben azt az embert elítélték. Közben a férjem is kikészült, és mindez úgy jött ki belőle, hogy megcsalt engem. Amikor már végre vége lett volna ennek az egész pereskedésnek, és élhetnénk boldogan, itt van ez a bánatom. Hittem az örök szerelemben, de úgy érzem ezek után ez már nem megvalósítható. Új életet nem merek kezdeni, de emiatt úgy érzem vele sem lehetek már boldog, hogy ez a dolog megtörtént. Nem tudom hogy jövök ki ebből az egészből. A per lezárulta előtt is kirúgtak egy munkahelyről, ott is valami turpisság volt, mert nem a munkavégzés miatt rúgtak ki, ez is eléggé megviselt, szemetek voltak. Szerettem volna békés életet élni a szerelmemmel a házamban, amit együtt felépítettünk, gyerekeket szülni, normális kispolgári életet élni, de ez valahogy nem akar összejönni nekem. Járok pszichológushoz, egyenlőre nem sokat segített. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy ez tényleg sok ami történt, vagy én fogom fel rosszul a dolgokat?


Bunkó beszólók kíméljenek, mert amúgy is érzékenyebb vagyok, nem hiányzik a bunkóskodás.



2012. dec. 2. 09:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Kicsit hosszúra sikerült, de légyszi írjatok, mert szükségem lenne a véleményetekre!
2012. dec. 2. 09:11
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem ez tényleg sok, ami veled történt.

A párod, megcsalt,... meg játszott, mialatt te güriztél ?

Én is kiborulnák , ezek miatt. De a kapcsolatod felett, persze NEKED kell itélkezned, de a párod, nem jó férj szerintem. Lehet hogy tévedek, de nem lehetséges hogy nem érdemel meg téged ? Ő miért nem gürizett ? ? ?

2012. dec. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mert neki nem ez volt az elképzelése, hogy egy házba öljük bele minden energiánkat, csak erre akkor jött rá, amikor már benne voltunk az építkezésben, és a hitelben. Mivel nekem nem volt rendes családom, valahogy ezt vettem a fejembe, hogy akkor leszek boldog, ha lesz egy közös otthonunk, és ez nekem nagyon fontos. Neki nem olyan fontos ez a kérdés, ő lakna külföldön is albérletben akár egy életen át. Ledolgozta ő azt a 8 órát, de plusz nem volt ami az előrehaladásunkat segítette volna. De lehet én vágtam túl nagy fába a fejszémet. Ő nem ilyen típus ennyi. És hogy évekig ebbe volt belekényszerítve, ezért csalt meg.
2012. dec. 2. 12:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Értem.

Nekem is pokoli családom volt, sajnos. Párkapcsolati csalódásom még nem volt, és remélem nem is tapasztalom meg a megcsalást. 26/L

ezért nem is sietem el a dolgot. Szerintem nem ismertétek ki egymást eléggé. A férjed másik életmód felé vágyik, neked meg más volt az álmod. Ennyi.

Minden jót kivánok neked.

2012. dec. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Tényleg borzasztò,ami veled történt!!Az a csoda,hogy nem lettél alkoholista,stb...Nem tudom,hogy hiszel- e az előző életekben.Sokat olvastam a hasonlò esetekről és sokaknak azért lett olyan az élete amilyen,mert előző életében valami rosszat követett el.Sok siker és boldogsàgot kìvànok neked!:) "Az életedben a hullàmvölgyeket a jò fogja követni egész biztosan! ";))
2013. ápr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod, és a bátorításod! nem hiszek az előző életben, ha már ilyen misztifikumoknál járunk akkor inkább hiszek az átokban, áldásban, ami az életünkben jelen lehet, de megtörhet. Egyébként a másik részben a hullámvölgyekben teljesen igazad van. azóta jött egy fölfelé hullám, minden problémám egy csapásra megoldódott! Most nagyon nagyon boldog vagyok, sok álmom is beteljesült. Igazából megismertem egy nagyon rendes srácot, aki segített ebből az egészből kimászni. Most a jövőnket tervezzük, és elválok a férjemtől. Soha nem szabad feladni, bár így utólag már könnyen beszélek, amikor a mélységben voltam, nem így gondoltam. Az utolsó ponton én is majdnem feladtam, de akkor hirtelen jött a kiút, a megoldás. Érdemes bízni, mert a rossz után tényleg jön a jó, és azt ki kell várni.
2013. ápr. 14. 11:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, mi újság azóta?
2015. jan. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

aranyos vagy, hogy megkérdezted! 2o13 februárjában megtört a jég, és bejött az életembe egy srác, aki segitett nekem. egymásba szerettünk, majd elváltam. azóta ezzel a fiúval nagyon boldogan élek, már lassan két éve.


ebből megtanultam, hogy ha nagyon mélyre kerülünk, akkor sem szabad feladni, mert eljön az idő, amikor annak vége, és felszabadul az ember a mélységek hatalma alól. Nekem az életem legboldogabb időszaka volt ez az utóbbi két év, és a sors úgy akarta, hogy új életet kezdjek. azt mondtam a boldogságomban, hogy ennek igy kellett lennie, mert egyébként nem történt volna meg velem az, hogy találok egy nagyon normális fiút, akivel boldog nyugodt kapcsolatban élhetek. azt mondtam, hogy ha csak ennyi volt a boldogságom, már megérte, mert ezt semmi sem múlhatja fölül, amilyen boldogságot én kaptam ebben a két évben. Egyébként nem hittem volna hogy ilyen jól alakul, mert amikor ezt irtam, életem legeslegmélyebb pontján voltam, és nem láttam a kiutat egyáltalán. nem én akartam hogy igy legyen, de valamiért mégis igy alakult az egész. és utólag nagyon nagyon hálás vagyok hogy ilyen jól kijöttem ebből a földi pokolból, amit akkoriban átéltem. királylány mesének élem meg azóta az életem, és csodálatosnak látom az életet, a világot amióta nekem ez megadatott. ennyi boldogság már rég nem járt az én utcámban, mint az utóbbi időben, de nem is éreztem emiatt rosszul magam, bátran elvettem a részem, mert úgy voltam vele, hogy én tutira megérdemlem ezt. mai napig csak nézek ki a fejemből, hogy velem ilyen történhetett. tényleg csodálatos dolgokban lehetett részem, az élet minden percének örülni tudok azóta, és nagyon nagyon hálás vagyok. újra élek végre!

2015. jan. 4. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!