Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elhatároztam, hogy pszichológu...

Elhatároztam, hogy pszichológushoz fordulok. Félek a problémáimról beszélni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon hosszú időbe telt mire eldöntöttem hogy akkor most megyek. Az még menne, hogy felhívom, időpontot kérek. Csak ezután van a baj. Képtelen vagyok a problémáimról beszélni, mi van hülyeségnek tartja, ha megkérdezné hogy miért jöttem, nem tudnám elmondani, pedig muszáj lenne...azt sem tudom hol kezdjem el, még egy szimpla "hogy vagy?"-ra sem tudok válaszolni. Lefagynék, szégyellném magam.
2012. dec. 7. 00:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem voltam még pszichológusnál, biztosan nem te vagy az első, aki nem szeret a problémáiról beszélni. Ők tanulják, hogy hogyan kell ezt a helyzetet kezelni, biztosan oldja majd valahogy a feszültséget. Te pedig gondolj arra, hogy ha kimondod a problémákat, és a dolgokat, amik téged bántanak, akkor közelebb kerülsz a megoldáshoz. A pszichológus pedig egy kívülállóként azért tud jobban rálátni a dolgok mögöttes tartalmára, mert 1. tanulta, 2. objektíven nézi a helyzetet, és lehet hogy olyan dolgokat lát meg, amire te, mivel veled történik mindez, nem figyelsz fel. Szerintem mindenképpen érdemes megpróbálnod :) Ha meg nem jó élmény, nem mész többet.
2012. dec. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Be kell látnod, hogy minél jobban ismeri a helyzetet, annál jobban tud segíteni. Szóval ha "megnyílsz", azzal a saját javadat szolgálod.


Szerintem hallott már cifra dolgokat, nem hinném hogy meglepődne - csak ilyen történetek nem látnak napvilágot, mert ugye van orvosi titoktartás. :)


Ha nem túl indiszkrét: mi a gondod?

2012. dec. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
ezzel kezdd. hogy nehez beszelned rola de szeretnel. mondd el neki ezt hogy szegyelled a problemad. biztos tudni fogja hogyan segitsen
2012. dec. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem túl indiszkrét.

Depresszióra gyanakszom, nem merem állítani hogy az, de az lehet. Évek óta, ebben nőttem fel, azt reméltem csak a korral jár és majd elmúlik, de nem, egyre rosszabb...most 20 éves vagyok.

Alvászavarok, folyton fáradt vagyok. Már sehol sem tudom jól érezni magam. Bármit csinálok, bárkivel vagyok, nem érzem jól magam, emiatt semmi kedvem társaságba járni.

Most azt csinálom/tanulom amit szeretek, és ez sem okoz örömet. Néha utálom, legszívesebben hagynám az egészet. Minden reggel úgy kelek fel hogy úristen még egy nap, föl kell kelni, emberekkel kell beszélni, tanulni kell, és semmi sem megy, nem tudom miért, de olyan mintha nem tudnék élni.

Legszívesebben félreülnék, és onnan nézném ahogy megy az élet, csak engem hagyjanak ki belőle.

2012. dec. 7. 01:11
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok, csak nekem hozzá hányinger is társul. 16/L
2012. dec. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

firstpositive, ez jó ötlet. Elmondom hogy nehéz róla beszélni. Aztán majd csak lesz valami.

Vagy csak nézzük egymást teljes némaságban, de azt meg csak nem hagyja. Ha rendes.

2012. dec. 7. 01:17
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem is szokott hányingerem lenni...stressz, szorongás, ami épp van. Annyira lefogytam, hogy utálok tükörbe nézni.
2012. dec. 7. 01:18
 8/13 anonim ***** válasza:

nekem most is hányingerem van, és minden nap.

stresszes vagyok, és hipochonder.

mellesleg én is szívesen mennék pszichológushoz, csak nehéz odáig elindulni...

de azt tanácsolom neked, minél előbb menj el, mondd el neki, hogy neked mennyire nehéz, és ő majd segít rajtad.

2012. dec. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok, mint te. Próbáld ki azt, hogy egy füzetbe feljegyzed pár mondatban, pontban, mikor hogyan érzel, mit gondolsz erről-arról, stb.

És nyugodtan vidd magaddal a pszichológushoz és mondd el, hogy igen, nehezedre esik a beszélgetés, válaszolgatás, ezért hoztál magaddal egy kis segédanyagot. Nem fogja kidobni, az biztos, neked is jó, ha rendszerezed a gondolataidat, neki is hasznos.

2012. dec. 7. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hoppá! A kulcsszó az alvászavar. Mikor lépett fel? Nekem a pszichiáter azt mondta, hogy a depresszió első tünete az alvászavar. Cirkadián ritmus zavarára gyanakszom.


Az már egy nagyon nagy és fontos lépés, hogy eldöntötted, hogy elmész, valamint, hogy felismerted, hogy problémád van, amit egyedül nem tudsz megoldani.


Én is azt javaslom, ha nehezen megy az improvizáció, hogy írd le, mi a gondod. Első alkalommal jegyzetelni fog és megkérdez mindenféle dolgot. Ha jó a szakember, akkor türelmes lesz és figyelmes. Nem feltétlenül kedves, mert szerintük már az is függést okozhat. Miután végighallgatott, javasolni fog valamit, illetve esetleg, ha szükségesnek találja elküld pszichiáterhez is, hogy gyógyszeres kezeléssel enyhítsenek a tüneteken és könnyebb legyen a gyógyuláshoz szükséges lépések megtétele.


Elvileg, amilyen tüneteket te mondtál, az bizonyos kémiai vegyületek arányának az agyban történő felborulására utal, így arra gondolok, hogy mindenképpen fogsz kapni gyógyszert, hogy stabilizálódjon a helyzet.


Nem kell szégyellned magad. Sőt. Igazából titkolózni sem szabad. Olyant nem tudsz neki mondani, amitől ő lenézne téged. Ha mégis, akkor rossz pályát választott, te pedig menj egy másik orvoshoz :D


Sok sikert! :)


ui.: az #5 leányzónak is javaslom, hogy tegye meg az első lépést és fáradjon el egy szakemberhez. Minél korábban megoldódik a problémád, annál korábban folytathatod normálisan és neked tetsző módon az életedet.

2012. dec. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!