Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon lehetek még teljes...

Vajon lehetek még teljes ember valaha? (többi lent. )

Figyelt kérdés
Bulimiás vagyok két éve. Kb. két hónapja előtörtek szorongásos tüneteim, 4szer volt kisebb pánikrohamom is, de majdnem folyamatosan rossz a közérzetem, fulladok, fáradok hamar. Volt egy éjszaka, amikor nem tudtam aludni, mert amikor elaludtam volna, időnként szédülés jött rám, így muszáj volt kinyitnom a szemem. Amióta a szorongásos tüneteim vannak, alig van reményem a jobb életre, és a bulimiám is felerősödött emiatt, hogy annyira legyengültem a szorongástól, h nem tudok eljárni sehová. Sőt, mindenfélét olvasgattam, és kezdem bebeszélni magamnak h kialakulhat borderline és/vagy skizofrénia nálam. Egyetemen tanulok egyébként, egészségügyben, másodéves vagyok, 4es feletti átlaggal. A baj ott kezdődött, hogy 13-17 éves korom között se apám, se anyám nem volt mellettem, ezért lettem először anorexiás, majd bulimiás. Jövőhéttől fogok elkezdeni pszihiáterhez, mert eddig nem tudott rávenni senki, csak akkor ijedtem meg és tudtam, hogy másként már nem megy, amikor szorongásos tüneteim lettek. Szerintetek helyrejöhet még az életem, nem túl késő még? Nagyon szeretném az egyetemet megcsinálni, és majd dolgozni és családot.. nagyon akarom! Csak el vagyok keseredve, hogy mivan, ha már késő.. szerintetek van még reményem? 19/L
2012. dec. 7. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, feltétlenül helyrejön az életed, ahogy teszel is magadért valamit. Az már kezdőlépésnek is nagyon jó, hogy ide megírtad, és orvost is kerestél. Mindenképpen menj el hozzá, és nagyon akarjál meggyógyulni. Minden bajodat és bánatodat mondd el neki. Ő ezért van. És csak úgy tud jó gyógyszert, és helyes tanácsot adni, ha mindenről tud. Semmit nem kell eltitkolni előle, vagy elbagatellizálni. Le is írhatod addig a gondodat, belejavíthatsz, hogy magad előtt is letisztuljon a dolog. Hidd el, ez is segít. Írhatsz nekem is, ha van kedved.
2012. dec. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

átérzem a helyzeted mert bár én nem bulimiás vagyok, de a szorongás évek óta fennáll. Mellettem sem volt ott senki aki segített volna, de nem is tudtak róla mi van velem.

Sajnos úgy érzem kezdek depresszióba is esni a szorongás mellé.

Hát mást nem tehetünk, mint bízunk abban, hogy egyszer normális teljes életet élhetünk.

Pszichológust is keress fel, ne csak pszchiátert. Csak annyi, hogy sajnos sok időbe és türelembe fog tellni.

2012. dec. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
magándokihoz megyek, szóval nem gyógyszeres kezelés végett, az egyetem mellett amúgy sem működne, hanem beszélgetésre, terápiára. bízom benne hogy segíteni fog, de valahogy nehéz elhinni hogy ez még lehet ugyanolyan, mint régen, hogy élvezhetem az életet, mint régen. csak a szorongásomat küzdjem le, mindjárt könnyebb lesz utána legyűrni a bulimiát is segítséggel. Olyan könnyűnek tűnik, mégis olyan nehéz hinni benne.. :|
2012. dec. 7. 20:29
 4/11 anonim válasza:
100%

tudom miről beszélsz teljesen átérzem a helyzeted. Ha járni fogsz, akkor kicsit jobb lesz.

Valóban annyira könnyűnek tűnik a szorongás leküzdése, közben meg hatalmas energiákat nyel el.

Amúgy én is főiskolás vagyok, és emellett szedek gyógyszert és nem árt.

Te tudod h akarsz-e szedni vagy sem, de én sok sikert kívánok neked a leküzdésben, mert nagyon nagy küzdés!

2012. dec. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen javaslom a gyógyszerek használatát is, mivel azok jelentősen könnyítenek a jelenlegi krízishelyzeten. Úgy, hogy az idegesítő tünetek nem gyötörnek akkora mértékben, talán könnyebb megtenni azokat a lépéseket, amelyek a biztos gyógyuláshoz vezetnek.


Természetesen manapság a gyógyszeripar, illetve az orvoslás már jár olyan szinten, hogy olyan gyógyszerek tömkelege áll rendelkezésre, amik nem okoznak függőséget, illetve csak kis mértékben van mellékhatásuk.


Azt kell csak megjegyezni, hogy minden rajtad áll. A pszichológus nem fogja megmondani neked, hogy mit csinálj, mert azzal egy krónikus függés alakulhat ki. A pszichológus csak segít feldolgozni a problémákat, illetve segít elindítani a helyes irányba. Rajtad múlik az, hogy szeretnél-e meggyógyulni. Ha igen és teszel valamit az ügy érdekében, akkor sikerülni fog. Ráadásul ez a vidám része a dolognak, hogy csak elindulni nehéz, utána minden megy magától.


A másik fontos dolog, hogy ha már kezded magad jobban érezni, akkor sem szabad abbahagyni a terápiát, hanem folytatni kell, amíg a szakember úgy nem látja. Ha betartod azokat, amiket javasol, akkor minden bizonnyal meg fogsz gyógyulni.


Valóban, ahogy fentebb is mondták, illetve ahogy nekem is mondta az orvos: az első és legfontosabb lépés az, amit már te is megtettél. Felismerted, hogy problémád van amit egyedül nem tudsz megoldani. Olyan viszont nincs hogy túl késő. Olyan sincs, hogy soha. Olyan van, hogy az lesz, amit te szeretnél. Hajrá! Sikerülni fog. Bízom benned :)

2012. dec. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tudod, a gyógyszer az agyadat hozná helyre. Nem a depressziódat, és nem a bulémiádat. A családi életeden sem fog segíteni. De ezeket a gondokat már gyógyult aggyal magad is le fogod küzdeni. Erre kell a gyógyszer.
2012. dec. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Spitomint szedek, erősebbet nem ajánlottak, mert az kihat a tanulásra. Gyógyszerészeti másodévvel más gyógyszer nemigen fér össze.. de mivel ez gyenge gyógyszer, éppen ezért akarok mellé terápiát is.
2012. dec. 9. 00:49
 8/11 A kérdező kommentje:
És köszönöm mindenkinek a bíztató szavakat, nagyon jól estek, egy kicsit jobban is érzem magam:)
2012. dec. 9. 00:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Írjál időnként, hogy haladsz...
2012. dec. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Majd írok, egyelőre még ugyanott tartok, rettegek attól, hogy kialakulhat nálam valami olyan, amiről nem tehetek, de mégis kettévágja a további életem és az eddigi terveimet :/ Ma este fogok megbeszélni egy időpontot, hogy mikor megyek először terápiára. Reménykedek, hogy helyre tudok jönni, elvileg az orvos nagyon jó, remélem segít majd :(
2012. dec. 11. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!