Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék pszichológus-hoz...

Hogyan tudnék pszichológus-hoz járni?

Figyelt kérdés
Tizenhét éves fiú vagyok és évek óta depressziós vagyok, hogyan tudnék úgy pszichológus-hoz járni hogy senki ne tudjon róla? Se szüleim, se családom se senki? Sajnos nem járok el sehova szóval elég feltűnő lenne. Nincs esetleg online pszichológus?
2012. dec. 8. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
mitől vagy depressziós?
2012. dec. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Énis így voltam vele.

Ne tudjanak róla, főleg a szüleim ne tudják meg.

Először háziorvoshoz mentem, aki beutalt pszichiátriára. De amikor vissza kellett menni kontrollra az már suliidőben volt úgyhogy el kellett mondanom, mert sose voltam egy lógós típus.

Igaz már nem járok, a legutóbbi kontrollra elfelejtettem menni, azóta elfogyott a gyógyszer amit felírtak, majd meghalok olyan rosszul vagyok, de többé ilyen gyógyszerekhez nem nyúlok a "gyógyulásom" érdekében.

Szerintem csak akkor menj pszichológushoz ha tényleg biztosnak érzed hogy szükséged va rá. Én szerintem megbántam... Volt hogy jobb volt igaz, de... Nem szüntette meg a kiváltó okot, én ez nem is vártam el tőle, csak hogy feljavítsa annyira az állapotom, hogy én tudjak változtatni. Nemsikerült.

Szerintem beszéld meg valakivel, jóbaráttal, szülővel (ehhez jó kapcsolat kell velük), vagy ha nincs senki akiben megbíznál írj nekem v vkinek egy privit itt gyakorin, aki felajánlja, mi úgyse tudunk ártani neked ha akarnánk se.

Aztán próbáld beazonosítani és megszűntetni a depressziód okát ha az megszűntethető =)

19/f

2012. dec. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát sajnos nem tudom megbeszélni senkivel:(

Pont ez a baj, nincsenek barátaim, szüleimmel se jövők ki jól, barátnőről meg ne is beszéljünk... (elsőnek: ezért vagyok depressziós) Félig meddig tudom a kiváltó okát, de én nem tudom leküzdeni. Hogy lehet megbánni hogy elmész pszichológus-hoz?:O Mm mért bánnád meg? Én úgy érzem rosszabb nem lehet.Esetleg neten nincs pszichológus mert ha elkezdek eljárni az tuti észre veszik. Megaláztatásból meg már elég volt:(

2012. dec. 8. 22:39
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem 19/f azért bánta meg, mert nem pszichológushoz járt, hanem pszichiáterhez, hisz végig arról ír, hogy a gyógyszer nem tuti segítség. Amúgy elég szomorú, hogy egy ilyen fiatalnak fölírnak minden sz*rt.:( Egy pszichológus - szvsz - különösebben ártani nem tud, persze terápia közepén tud olyan mondani, amitől az ember kiugrana az ablakon, de az legalább még mindig valami mélyről gyökerező változás érdekében van, nem a felszínen kábítgatnak midenféle drogokkal.


Kérdező, ha neked főként a magány a problémád, érdemes lenne keresned valami hobbit. Kezdj el sportolni, táncolni, valami kreatív, kézműves cuccot, bármit ami érdekel. Ott nagyon könnyen lehet barátkozni, ráadásul van közös célotok, együtt csináltok valamit. Szerintem ezerszer jobb innen barátokat szerezni, mint suliból, ahol nagyobbrészt csak az összezártság, kényszer szüli a barátságokat. Onnan meríthetnél önbizalmat és biztos az élet más területein is sikeresebb lennél. (Pl. lányok.)

2012. dec. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is a barátnő hiánya az egyik ok. Volt ugyan egy majdnem 1 éves kapcsolatom, de megcsalt ez sem volt jó hatással. Aztán persze én voltam a szemét meg a szívtelen amikor szakítottam....

Erre rátesz még egy lapáttal a jövő bizonytalansága.

Azért bántam meg, mert -talán az én gyengeségem miatt- nem sikerült kitörnöm a depresszióból, csak rosszabb lett, gyógyszereket szedve hitegettem magam alaptalanul, barátokat veszítettem el, romlanak a jegyeim, alig emlékszem hogy mi is történt ezen a héten.

Ne aggódj, rosszabb az mindíg lehet. De jobb is!

Én sajnos nem tudok semmit ezekről a netes pszichológusokról.

Persze ha nem megértő embrek vesznek körbe még hallgathatod is tőlük, hogy milyen vagy Te, hogy pszichológushoz jársz...

Megértő ember híjján még fenntartom a privi lehetőségét.

2012. dec. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Van telefonos lelki segély vonal is, keress rá, az is lehet egy megoldás.

Mivel írtál is róla, ha képes vagy felismerni a problémáidat, öngyógyítás is lehetséges.

Körzeti doki is tud segíteni, menj el nyugodtan, titoktartás van. Esetleg mégis tartasz tőle, akkor elmehetsz egy másik városban is egy vadidegen körzetihez, bekopogsz, elmondod, segíteni fog!

Addig is van itt egy kis bigyó:

http://www.youtube.com/results?search_query=muppets+manamana..

2012. dec. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2012. dec. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Köszi, nagyon lecshó ez a szám!
2012. dec. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

telefonos lelkisegély-vonalról annyit, hogy a hívások 100% 12 éves trollkodó gyerekektől van, így prekoncepciókkal fogják kezelni a tiédet is - szóval nem éppen előnyös


olvass önismereti könyveket!

2012. dec. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!