Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez is szinesztézia?

Ez is szinesztézia?

Figyelt kérdés

lehet nem a mentális betegségek a legjobb témakör, mert nem betegséről van szó, csupán érdekel és itt hátha van pár okos ember. Szóval nekem vannak amolyan szinesztéziáim. Például ez teljesen egyértelmű volt, mikor megtudtam a szinesztézia jelentését, hogy ez az. A számokhoz színt párosítok, minden számnak van egy külön színe.


De az is szinesztézia, hogy én a hét napjaihoz nem pont színeket társítok (példa legyen most egy pénteki nap) hanem képeket a fejemben? A pénteki napnak a fő domináló színe a kék a fejemben. De nem a szín ugrik inkább be, hanem a kép. Pl a szombatnál jelen van abban a képben a fehér, a fekete és a neon zöld szín is. nem tudom ezeket a képeket le írni, nem értelmesek másoknak.


személy nevekhez is nem színeket, hanem afféle "képeket társítok". de nem minden személy névhez, csak néhányhoz. pl most a zsuzsi, dömötör, vivien ugrik be.


Kis koromban sokkal erősebbek voltak ezek a kép és szín társítások. de ez a képes dolog is szinesztézia? és mennyire gyakori ez más embereknél is?


2012. dec. 12. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, lehet szinesztézia, de lehetnek sima, berögzült asszociációk is. (A kettő nem ugyanaz.) Szóval a leírás alapján akár szinesztézia is lehet. :)
2012. dec. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, erre én is gondoltam. de mióta az eszemet tudom és ismerem a hét napjait ezek a képek jelennek meg a fejemben... ha ügyesen festenék talán letudnám festeni egy vászonra, de más embernek nem jelentenének semmit. de a számokban meg a betűkben egészen biztos vagyok, mert azoknál tényleg egy adott szín ugrik be. pl az E betű határozottan kék, míg az A betű citromsárga.
2012. dec. 12. 15:24
 3/4 anonim ***** válasza:

"pl az E betű határozottan kék, míg az A betű citromsárga."


Igen, ez a szinesztéziára jellemző, valószínűleg neked is ez van. Viszont pontos választ csak szakember tudna adni.

2012. dec. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is pontosan így vagyok vele.

Betűknek, számoknak, szavaknak színe van, sőt némelyiknek formája is.

Ez nem asszociáció, mert pl. nekem a "fehér" szó fekete színű.


Az is érdekes, hogy ugyan minden betűnek színe van, de a szavak sokszor más színűek, mint a betűi színei.

Pl: a Viktória név színes betűkből áll, de összességében a fehérből megy át feketébe. Semmi más szín nincs benne.

2013. ápr. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!