Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SSRI gátlók mellékhatásai?...

SSRI gátlók mellékhatásai? Akik az elején nagyon rosszul viselték a gyógyszer hatását.

Figyelt kérdés

Abba akarom hagyni, max. 3-napja szedem, de rettenetesen rossz. 10mg-vel lett elkezdve a szedése de nem bírom.

Nem olvastam el a betegtájékoztatót az orvos utasítására.

De tudom, hogy a gyógyszer miatt vagyok rosszul.

Tüneteim:

Már elsőnap 11 óra körül rázott a hideg, délután kisebb pánikroham, éjszaka égő érzés a mellkasban, szem szárazság, tág pupilla.

Második nap:

Étvágytalanság, szédülés, csak feküdtem egésznap, a szem tünetek, csökkent nyál termelődés, éjszakai újabb felriadás...

Orvoshoz nem akarok fordulni,mert a kezdő adagnak is a maximumot írta fel.

Még szerencse, hogy nem hallgattam rá. Szedtem már ilyen fajta gyógyszert akkor két hónapig. Ez most valami újabb fajta, de rettenetesen érzem magam.



2012. dec. 13. 04:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nezd en sosem szedtem antidepit, ellenben szedtem mar tobb fele kabitoszert, sok volt ami ssri kent hatott. Az altalad emlitett mellekhatasok jelentkeznek ezeknel a szereknel is, pl. Amfetamin. Etvagytalansag, almatlansag, hohullamok. Akar csak a stimulansoknal. Szerintem idovel elmulnanak ezek a dolgok, en is szedek 1 gyogyszert amitol hetekig szedelegtem, de aztam elmult. Viszont amit fontosnak tartok, hogy megkerdezzem, tenyleg nincs oka annak, hogy rosshz a kedved? Ez a gyogyszer hosszutavon befolyaslni fogja az agykemiad, es ha azzal alapvetoen nincs semmi gond, ha okkal rossz a kedved, nem az agyad mukodik rosszul, akkor ez a gyogyszer a visszajara fog elsulni. Jobb lenne egy alaposabb elbeszelgetes egy szakemberrel.
2012. dec. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem vagyok amúgy rosszkedvű.

Pánikra írta fel az orvos...de nem tetszik, hogy ennyire elnyom a gyógyszer.

2012. dec. 13. 06:53
 3/19 anonim ***** válasza:
Vissza kell menni az orvoshoz, elmondani a tüneteket és másik gyógyszert kérni. Ez nem normális. Ha nem bízol benne, keress másik orvost.
2012. dec. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Hát nem bízok benne. Felirta ezt az antidepit 3*1et + betaloc-ot egy negyedet + Frontint.2*0,5-ös felet .

Ebből csak egy fél antidepit és napi 1 Frontint szedtem. Na ma be nem vettem azt a gyógyszert mert nagyon nem volt étvágyam úgy tuszkoktam magamba egy kis kaját...

2012. dec. 13. 08:51
 5/19 anonim ***** válasza:
Azigen... Betaloc az minek??? Am frontin eleg lesz sztem, Frontintol tunetmentes kene hogy legy szvsz, kozben pedig pszihoterapia, mert az fog meggyogyitani, nem a gyogyszer.
2012. dec. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha nem bízol benne keres másik orvost. Nyilván azért mentél el eleve mert segítségre van szükséged.
2012. dec. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Lehet enyhe szerotonin szindróma is. Ha szedsz mellette más növényi alapú gyógyszert főleg orbáncfüvet, akkor azt el kell hagyni,
2012. dec. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Betaloc..jó kérdés. Nekem a roham magasvérnyomással és szapora pulzussal társul általába. Így gondokom én is. Nem vettem ma már be az Apodepit. Jobban is voltam.


Jó lenne másik orvos, de ő a körzetis :S, pszichiáterhez pedig időpont kell, ami max. egy hónap.


Utolsó válaszoló:

Semmit nem szedtem mellé, ugyanígy hatott rám a Rexetin is csak azzak be is sárgultam. :-( Egyszerüen nem bírja a szervezetem az ilyen fajta gyógyszert..

Ezért több ismerős, rokon tanácsára abba hagytam...marad csak a Frontin.

2012. dec. 14. 02:12
 9/19 anonim ***** válasza:

Én is kaptam antidepresszáns, Cipralex. 1 tabletta felét (5 mg)javasolta kezdésnek az orvos, de én már attól megörültem. Hasonló tünetek jelentkeztek nálam is, mint nálad. Többet nem vettem be.

Másik orvoshoz mentem.

Ő is antidepresszánst írt, egy másikat, de ki se váltottam. Utána adott valami szorongásgátlót (ez a héten volt, ezt se váltottam még ki; gondolkozok rajta, mert ez nem SSRI-s). Jelenleg magneB6-ot és 2 féle SCHÜSSLER-SÓ-t szedek. Nem mondom, hogy jól vagyok, mert koránt sem, de nem akarok gyógyszereken élni, "zombivá válni".

Jövő héten megyek első alkalommal terápiára (állami) és nagyon bízok a sikerességébe.

2012. dec. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ezt olvassátok végig érdemes ! Itt is az SSRI-kről van szó


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__2..

2012. dec. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!