Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most már soha nem lehet...

Most már soha nem lehet teljesen jól? Most már mindig ez lesz? Mindig visszafogok esni?

Figyelt kérdés
1 évig voltam elég mély depresszióban öngyilkos is akartam lenne de nem jött össze. jártam dokihoz de nem segített. aztán úgy döntöttem h nem hagyom magam. elmondtam az osztályomnak és az Ő segítségükkel sikerült 5 hónap alatt meggyógyulnom. de most valahogy így a nyár vége felé megint úgy érzem depressziós lettem. most igaz közel sem olyan mély mint akkoriban de nem vagyok egészséges 100%-ban az biztos. nagyon félek :( :( most már soha nem lehetek jól? :\'( most az a tudat vigasztal és ad némi erőt h nemsokára suli és találkozhatok végre az én megmentőimmel. de félek is nekik szólni mert mi van ha túl soknak gondolják, vagy h "nah ennek már megint van vmi baja"?? :( nem akarom őket terhelni de egyedül nem fogom bírni. kell a segítségük h jobban legyek, legalább egy kicsivel. onnantól már menni fog egyedül is, de most még nem :( :( ameddig csak lehet tartani fogom magam, és h ne vegyenek észre semmit. de ez nagyon nehéz lesz mivel jópáran vannak akik már abból tudják h baj van ha csak rámnéznek.
2009. aug. 22. 22:43
 1/9 A kérdező kommentje:
jah és most leszek 10.-es kérlek ne ítélj el a korom miatt mert az nem jelent semmit!
2009. aug. 22. 22:43
 2/9 anonim ***** válasza:

Az emberek nemcsak különféle erősségű hangulati ingadozásokat élnek át személyiségük, temperamentumuk, életkörülményeik és belső beállítottságuk szerint, hanem különféle depressziós fázisokat is. Bizonyos időkben hajlamosabbak vagyunk a búskomorságra, mint máskor. Egyes emberek ezt könnyebben átvészelik, mások viszont depresszióba esnek. Ezeknek az egyéni különbözőségeknek a függvényében ciklikus időszakok alakulnak ki, melyek 10 éves periódusokra oszthatók fel. Persze nem mindenki megy keresztül ilyen időszakokon, de az az életstílusváltás és azok a stresszhelyzetek, amelyekkel ezek alatt az évtizedek alatt szembe kell néznünk, könnyen depresszióba sodorhatnak.


A depressziósoknak segítségre van szükségük. Ingadozó magatartásuk ellenére rá vannak utalva arra, hogy környezetük közbelépjen, még ha ez nehéz is sokszor.


Ha valakit szeretsz, akkor annak barátja leszel, ügyelsz rá, nemcsak amikor erős, hanem akkor is, amikor nagyon gyenge.


A Biblia szerint a szeretet első jele a türelem, a kitartás. Ha szeretsz valakit bizonyítsd ezt azzal, hogy sokat vagy vele együtt, amikor búskomor. Ez megint azt a bizonyosságot adja neki, hogy valóban szeretik őt.

2009. aug. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt most nem egészen értem. Azt szeretnéd, hogy segítsenek neked nem, hisz azt írtad, várod a találkozást a megmentőiddel? Akkor miért akarod eltitkolni előlük? Miért akarsz hazudni azoknak az embereknek, akik egyszer már segítettek? Egyébként meg szerintem nem lesz szükséged titkolózásra, mert amint találkozol velük, megint köztük leszel, egyúttal jobban is leszel. Nem lehet, hogy azért érzed magad megint "visszaesve", mert régen találkoztál velük?
2009. aug. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
azért nem akarok szólni nekik mivel mi lesz ha most meg elutasítanak?? o.o :( lehet h jobb lesz. nem tudom, de kiderül jövőhéten
2009. aug. 24. 20:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem szólsz, akkor is észre veszik, kivéve, ha máris jobban leszel, amikor találkoztok. Remélem így lesz.
2009. aug. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
én is remélem de attól félek komolyabb ez annál :(
2009. aug. 24. 21:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Én sem szólnék, mert bármi történhet azt viszont elmondanám, hogy mennyire jó megint velük.Ne hagyjanak cserben.Nem kell az egész osztálynak tudnia mi jár a fejedben, elég ha csak a legjobbak tudják, akik tényleg megértenek elfogadnak.A nyxár folyamán mindenki változik, felnőttebb lesz érettebb.az öngyilkosság hülyeség.Inkább járj el szórakozni ahol kiélheted, szórakozhatod megad,sokszor jártam helyekre tombolni néhány emberrel és segített...
2009. aug. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj. Hasonló cipőben járok. Nyáron próbáltam lekötni magam, de nem mindig sikerült. Gyakran vissza estem a depressziómba, és a félelembe, amit nem is tudom mi okozott. Gyakran gondoltam a halálra, h vajon milyen lehet? És mikor halok meg? De most hogy jön az iskola, végre kizökkent ebből a hülye állapotból, és nem lesz időm magammal törődni, remélem.

Késő délután érek majd haza, addigra meg elfáradok, és vigasztal a tudat, h másnap ismét iskolába megyek, és lesz mi lefoglaljon:)

2009. aug. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem egy, de kb. 6 évig voltam súlyos depresszióban, sőt nekem is volt öngyilkossági kísérletem. Azóta már kiláballtam belőle, úgyhogy ne keseregj, nem marad ez így mindig.


De segítség nélkül nem ment volna. Merj segítséget kérni, hiszen a segítségkérés nem szégyen, hanem egy új esély!!!


Szóval már eszembe se jut a halál, szeretek élni és még ha néha jön is rosszabb időszak, mert jön, sose marad tartós, hiszen megtanultam, hogy vészeljem át!


"sikerült 5 hónap alatt meggyógyulnom" és még ezután azt kérdezed, hogy most már sose lesz jó? Látod, akkor is azt hitted, nem lesz jó és elég volt 5 hónap!!


Hajrá!

2009. okt. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!