Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns + nyugtató...

Antidepresszáns + nyugtató okozta szexuális zavar?

Figyelt kérdés
Majd nem egy évig szedtem szerotonin visszavételt gátló antidepresszánsokat, + pár hónapig benzodiazepint az az Xanaxot, nem kis dózisban... Két hónapja hirtelen leálltam velük, tudom ez nem volt okos dolog, de más lehetőségem nem volt. Azóta nem csak, hogy túlzottan korai magömléssel küzdök, de tartós merevedést is alig tudok provokálni, talán libidó csökkenés állhat a háttérben. Az orvosomnak legutóbb mondtam ezt, de mint ha nem is hallotta volna. Kérem akinek van tapasztalata ebben segítsen, így is van elég sok elszenvedett hónap a hátam mögött nem szeretnék következőket... Előre is köszönöm: 25 / Fű
2012. dec. 18. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Leírtam már itt párszor!

Az antidepresszáns+nyugtató szedésének tuti mellékhatása a libidó csökkenése. Gyógyulás után, a gyógyszer elhagyását követően ez bőségesen megtérül. Ez saját személyes tapasztalat. Arról viszont semmilyen feljegyzés sincs, hogy az önkényesen abbahagyott gyógyszerszedés ( és a megmaradt betegség)hatása mi lesz. Ilyen kutatást sehol sem végeztek. De szerintem ha visszatér nálad az alapbaj, azt újra gyógyszerrel fogják kezelni, csak már nagyobb hatásfokúval, aminek a mellékhatásai is nagyobbak.

Ha nem szeded a gyógyszereidet, amit felírt neked az orvos, akkor mit vársz tőle?

2012. dec. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
SSRI-től nem biztos hogy lehet ilyen gond. A XANAX-tól, viszont annál inkább! SSRI függőséget nem okoz, a XANAX viszont igen. Egy-másfél hete álltam én is le az utóbbiról, hát volt pár kellemetlen napom. Olyan volt, mintha folyamatosan macskajaj kínozna, hányingerem volt, szédültem, rosszul voltam. De két-három nap alatt elmúlt. A libidóm pedig úgy érzem visszaállt. Előtte konkrétan az ejakulációval volt probléma... Egyébként keress másik orvost, mert az ilyen nem orvos. Főleg ezen a területen...
2012. dec. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!