Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire normálisak az érzései...

Mennyire normálisak az érzéseim? Van szükségem segítségre?

Figyelt kérdés

Kiskoromban tüdőrák miatt kivették az egyik tüdőmet. Ezután sokáig betegeskedtem. Még most is gyakran megfázom. Az eredeti betegségemből már teljesen felépültem(, most már csak egy krónikus torok és arcüreggyulladás miatt vagyok gyakran beteg.)


A betegségem teljesen felforgatta a családunkat. Elköltöztünk, anyukám abbahagyta a munkáját, mert az ápolásommal foglalkozott.


Sem általános iskolában, sem gimiben nem tesizhettem. Eleinte azért mentettek fel, mert nehogy túlterheljem magam. Utána meg olyan sokat voltam beteg, hogy órákra is betegen jártam sokszor és így nem tudtam volna tesizni. Csak ez engem iszonyatosan bántott és bánt most is. Már a betegségem után is elég mozgékony voltam és állandóan problémák voltak abból, hogy leizzadtam. A felmentések miatt meg folyton ki lettem közösítve. Nagyon akartam tesizni, de mindig veszekedés lett belőle itthon, a háziorvos meg megadta a felmentést, mert egy hiányzó tüdő és a gyakori betegség, tény hogy eléggé hátráltatna a részvételben.


Nem is tudom, hogy mondjam el a problémámat. Szégyelltem a felmentést és utáltam, hogy nem csinálhatom azt, amit akarok. A gimi vége felé már elkezdtem magamtól sportolni, edzeni. Nem ment túl jól és csak fokozta a konfliktusokat az osztálytársaimmal is, hogy miért csinálok dolgokat, ha nem tesizhetek.


Most az a problémám, hogy úgy érzem, kimaradt valami az életemből. Kevesebb vagyok, mint a többi ember. Ügyetlennek és gyengének érzem magam. Szeretek edzésekre járni, de mintha túl sokat akarnék. A mostani suli miatt meg nincs sok szabadidőm.


Azon görcsölök, hogy nem tudom összeegyeztetni az életemben a sportot és a tanulást. Attól félek, hogy örökre ilyen nyomorék és gyenge maradok. És ez nagyon bánt. Nem tudom, hogy rakhatnám helyre magam.


2012. dec. 22. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy nyomorék, és nem vagy kevesebb, mint más. Szerintem annyit járj edzésre, amennyit bírsz, és amennyi időd van rá, idővel biztosan fokozatosan egyre többet tudsz majd edzeni. És légy büszke magadra, hogy egy ilyen betegségből felépülve is képes vagy eljárni sportolni, sok embernek ez egyáltalán nem megy.

Esetleg ha teheted, akkor menj el pár alkalom erejéig egy szakemberhez beszélni az érzéseidről.

2012. dec. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hát igen. más két tüdővel se jár sportolni. Szerintem az ember mindig azt akarja amit nem lehet. Nem bírja elfogadni a tényt, hogy ő meg van fosztva valaminek a lehetőségétől. Mihelyt megkapná azt a dolgot, már nem is lenne annyira fontos. De azért tényleg nagy dolog, hogy te így is jársz sportolni, csak vigyázz, hogy mértéket tudj tartani. semmivel nem vagy kevesebb a többi embernél, csak te gondolod ezt valószínűleg.
2012. dec. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A jóga sport is, és a lelki egészséget is segíti. Tudod olyan tempóban csinálni, hogy ne erőltesd meg magad.

Sok sikert.

2013. máj. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!