Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez azt jelentené, hogy a...

Ez azt jelentené, hogy a depressziósok a normálisak, és a "normálisak" a nem normálisak?

Figyelt kérdés

"Érdekes azonban, hogy az enyhén depressziós emberek kevésbé pozitív és védekező világképe pontosabb és reálisabb, mint az énjét védő egészséges többségé (Taylor és Brown, 1988). A kutatók a depresszív realizmus kifejezésben találták megragadhatónak azt az elképzeést, hogy az enyhébb depresszióban szenvedők pontosabb önértékelők és kevésbé lelkes énvédők, mint mások. Minden pontosságuk ellenére azonban ezek az emberek a világok veszélyes és fenyegető helynek látják."

(Eliot R.Smith-Diane M. Mackie: Szociálpszihológia)


2012. nov. 11. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
aki depressziós, az reálisan látja a világot egy bizonyos szintig. az "egészségges" ember pedig szépít rajta.
2012. nov. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem ez a dolog azért csalóka, mert az egyértelmű, hogy az enyhén depressziós kevésbé pozitív, de az, hogy kevésbé védekező a világképe, pontosabb önértékelő, kevésbé lelkes énvédő, abban nem vagyok bizonyos.

Szerintem pont hogy ő bújik el a világ elől (hiszen veszélyes, fenyegető helynek látja), szarik le mindent onnan a távolból, akkor miért látna pontosabban, hogy mi a helyzet?

2012. nov. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lényegében ,igen.
2012. nov. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a depressziós reálisabban lát, még depressziós marad; nem az a normális, ami reális, hanem ami az emberek túlnyomó többségének normális, tehát a normális a "normális".
2012. nov. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2-es, az nincs írva sehol, hogy elbújnak a világ elől. Csak, hogy nem látnak mindent rózsaszínben.
2012. nov. 12. 09:21
 6/12 anonim ***** válasza:

09:21, attól hogy nem írja, mutass nekem egy embert, aki a világot "veszélyes és fenyegető helynek látja", de attól még a kötelező munka/suli akármi mellett jön-megy, műveli a hobbiját, bulizik, a társaság középpontja.. Áh!

Aki ilyen lelkiállapotban van az értelemszerűen védekezik és próbálja minél kevesebb ingernek kitenni magát.

2012. nov. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amúgy meg írtam, hogy "szerintem", ez az én következtetésem volt a szöveg alapján. Ennyire nem szabad az ilyen írásokat sem csont nélkül benyalni, hogy amit nem ír az nincs is. Nyugodtan továbbgondolhatod az olvasottakat.
2012. nov. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És akkor mit csináljanak magukkal az ilyen emberek? (És akkor most itt bevallom én is ilyen vagyok, ha ezt eddig még nem lehett volna kikövetkeztetni :)Szedjünk gyógyszert???
2012. nov. 12. 12:50
 9/12 anonim ***** válasza:

Nos,szerintem,azzal,hogy gyógyszert szedünk csak komfortosabbá tesszük a helyzetünket.Pedig ezzel lehet,hogy nincs is megoldva a dolog.

A stressz egy védekezőmechanizmus,mi meg elfolytjuk gyógyszerrel,mivel nem tudunk jobb megoldást.Persze vannak bizonyos esetek amikor már tényleg csak a gyógyszer az ami teljes megoldást biztosít,de valljuk be,hogy az esetek többségében a környezet is felelős a hogylétünk iránt.

2012. nov. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Enyhe depresszióra gyógyszer? Ugyan már! Szerintem a gyógyszer annak kell, aki már az utcára nem bír kilépni. Addig illik természetes módon próbálkozni. Pl. pszichológus, sport. A rendszeres sport amúgy tényleg eszméletlen jó a depresszióra. (Ugyanolyan anyagokat termelsz általa, mint ami van a antidepresszánsokban is.)
2012. nov. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!