Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociopata vagyok?

Szociopata vagyok?

Figyelt kérdés

Mielőtt elmennék pszichológushoz, megkérdezem név nélkül a véleményeket. Tudom, hogy itt nem szakemberek vannak elsősorban, de pont ez a lényeg.

Szóval a történet: fiatal, egyetemista srác vagyok. Közeli ismerőseim, volt barátnőim így jellemeznének: megnyerő, vicces, a humor első számú embere egy közösségben, akire mindig lehet számítani.

Azonban páran már említették, hogy nem a többség nem ismeri az igazi arcomat. Kiválóan képes vagyok manipulálni a környezetemet, úgy csavarni a dolgokat (erőszakmentesen), hogy végül az én akaratom érvényesüljön. Külsőleg bármit megtennék azokért, akiket szeretek, valójában őközöttük is rendeznék megtorlásokat. Kiválóan alkalmazom a pszichikai terrort is. Azt próbálom sulykolni mindenkibe, hogy egyenlő emberek vagyunk, valójában ezt csak azért szorgalmazom, hogy senki más ne kerekedhessen felém. Kiváló érveket tudok felsorakoztatni az igazam mellett. Korábban, ha nekem ellentmondtak, megelégedtem annyival, hogy megutáltattam, rossz helyzetbe hozzam az illetőt a környezetben, egy szóval magamat hoztam ki győztesnek (megnyerőségem miatt sikeresen). Manapság azonban ölni is képes lenné, ha valaki nem lojális felém. Az embereket valószínűleg tárgyként kezelem. Azért mondom, hogy valószínűleg, mert ezt nem akarom elismerni magamnak, mert szerintem szeretni is tudok.

Ami viszont érdeke,s hogy ha két ember megy egymásnak a környezetemben, azokért mindent megteszek, hogy kibékítsem őket (gondolom, hogy megint csak én legyek a középpontban, mint ünnepelt ember). Magamat felsőbbrendűnek gondolom, előítéletes vagyok, nagyon keményen bosszúálló, az ellentmondást nem tűröm. Kizárólag végletekben tudok gondolkodni.

Még valami: fél éve beléptem egy pártba annak reményében, hogy majd egyszer hatalmi pozícióba kerülök.


Azonban olvastam azt is, hogy egy szociopata sosem teszi fel a kérdést magának: szociopata vagyok-e?



2012. dec. 25. 21:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
62%

Kicsit régi kérdés, de azért írok. Fogadok, hogy rendesen utánaolvastál a szociopatának, és néhány azonos tulajdonság után már talán többet kezdtél magadra értelmezni, mint ami valójában vagy.


" ha két ember megy egymásnak a környezetemben, azokért mindent megteszek, hogy kibékítsem őket (gondolom, hogy megint csak én legyek a középpontban, mint ünnepelt ember)."


Itt csak gondolod, hogy azért teszed, te sem vagy biztos.

Kicsit próbálod ráhúzni egy szociopata jellemvonásait magadra, bár még így se vagy annak nevezhető. Maximum érzelmileg gátolt és törekvő.


Ha van egy ember is, akinek fájna a hiánya, vagy ki mered azt jelenteni, hogy érzelmileg semmit sem éreznél, ha egy embert a vonat elé löknél, akkor szociopata vagy.


Nálam is hasonló a helyzet, bár sajnos nem nagyon tudom manipulálni ezeket a makacs embereket, pedig csak akkor próbálom, ha mindkettőnk javát szolgálom.


Én is próbálok előre törni, és szeretem magam többnek gondolni a többi embernél, engem az boldogít, ha sokkal jobb vagyok, mint mások.


Gondolom az empátia belőled is hiányzik, én valahogy nem veszem fel senki szenvedéseit, csak azért hallgatom meg őket nagy érdeklődéssel, mert az ilyenekben rejtvényt látok, amit kihívás megoldani, és örülök, ha sikerült megoldanom, és egy ismerősömet jobb kedvre derítem.

2013. jan. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
láttam, hogy sokan feltételezték, hogy nárcisztikus személyiségzavarod van. A kettőnek vannak közös jellemvonásai, nem sok, de ami végképp megkülönbözteti őket az az, hogy amíg a nárcisztikusban dúlnak az érzelmek, addig a szociopatának 0 az érzelmi szintje, még a tudatalattijában is. Kérdés, amit fel kell tenned magadnak: érzelmi nyomás esetén alulteljesítesz? A szociopata ettől meg se kottyan, viszont a nárcisznak akár egy apró kritikától is összedől a világ.
2013. ápr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
80%

Olvassa el a kedves kérdező dr. Kevin Dutton, Sikeres és bölcs pszichopaták cimű könyvét.

dr. Kevin Dutton az Cambidge-i egyetem pszichiátriai intézet professzora.

2013. jún. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
9%
Haha te nem szociopata vagy bammeg hanem buta is mint a segg... xDD. Mik ezek a szar látásmódok?? Én is ilyesmi vagyok különben csak amikor elkezdenék ilyen hülyén viselkedni, bármi "tünet" úgymond előjönne akkor észhez térítem magam hogy nem helyes és rendesen viselkedek.
2013. júl. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

A narcizmus (nárcisztikus személyiségzavar) a pszichopátia egyik tünete. Csak hogy tisztázzuk a dolgot.

És amit arról írtatok, hogy a vonat elé lökne-e valakit és lenne-e bűntudata...

A pszichopatáknak/szociopatáknak csak kevés százaléka öl.

2014. márc. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Szerintem szociopata sehogy se vagy, mert ôk a pszichopatákkal ellentétben csak indulatbol agresszívak. Ha valami ehhez hasonló vagy, akkor én inkább a pszichopatára tippelnék aki ezeket teljes hidegvérrel csinálja, de nem valószínû, hogy az öljünk meg mindenkit kategóriába tartozol.
2022. febr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!