Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióra házi "gyógymód"?

Depresszióra házi "gyógymód"?

Figyelt kérdés

Tehát depresszióra szeretnék bármilyen "csodaszert" találni, gyógyszert nem szeretnék szedni, csak a fejem fáj tőle, semmit nem segít.

Bármilyen étrendkiegészítőt, teafüvet, vitamint, tehát tényleg bármit ajánlhattok. A neten annyi van mint a nyű, nem tudom eldönteni melyiket érdemes választani.

Nem ártana ha kicsit fittebbnek is érezném magam, nemrég még tornáztam, jógáztam, egyszerűen már az sem megy :(


2012. dec. 29. 22:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Üdv sorstárs :( Szorongás is társul ehhez? Nekem anno a Valeriána és a citromfű tea vált be. És szerintem szedj vitaminokat, magnéziumot, vasat, az legalább kicsit erősít.
2012. dec. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Egyébként a DM-ben vannak gyógyteák, rá van írva mindegyikre hogy mire jó. Nézzél szét ott, a citromfűn kívül hátha van még vmi hasznos.
2012. dec. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kipróbálom mindenképpen amiket tanácsoltál :)

Remélem azért te nem vagy ennyire rossz állapotban mint én :(


Szorongás? Hát a kicsi és a zárt helyekben meghalok.

Nem merek liftezni, és a metrón is félek. Ha megáll két megálló között, biztos hogy valami hisztirohamot kapok :D

Emellett valami üldözési mániám is lehet, nem tudok fülhallgatóval zenét hallgatni. Ha nem hallom mi folyik körülöttem, elkap a gyomorideg. Pláne utcán.

2012. dec. 29. 23:28
 4/19 anonim ***** válasza:
Én rosszabb helyzetben vagyok mint te :) Én már Frontint szedek. Igaz nem sokat, napi 0.5 mg. Nekem régen pánikrohamaim voltak, és rettegek a haláltól, betegségektől, egyszóval társult a pánikbetegségemhez a hipochondria is. :) Emelett baromi depis vagyok, képtelen vagyok a mosolygásra. Amiket javasoltam neked, azok nagyon jók, Valeriána macskagyökeret tartalmaz, szóval teljesen gyógynövény alapú, a teáknál meg majd a zacskósakat keresd 100-300 ft körül mozog egy zacsi, attól függően h melyiket veszed :) Rá van írva h melyik mire jó, nekem a citromfűves vált be. :)
2012. dec. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nekem is azt kéne szednem, de már nem akarok. Nem segít :(

Egy rohadt idegösszeroppanással kezdődött az egész, egy hétig feküdtem egészségesen 40 fokos lázzal, sajgott mindenem és már levegőt se akartam venni...

Azóta a legkisebb hülyeségtől ordítanom kell, és ha nem lenne a párom akkor szerintem már annyira eligénytelenedtem volna mint egy csöves... így is pokoli kín fogat mosni vagy megfürdeni is :/

Csak fekszem és alszom egész nap, ha meg unom magam ülök a gép előtt és nem csinálok semmit.

PErsze nem rádlicitálni szeretnék, csak panaszkodom :D

A citromfüves teát régen próbáltam, de 2 nap alatt már hányingerem volt tőle.

Lehet hogy túl erős volt?


Egyébként köszönöm a válaszod :)

2012. dec. 30. 00:33
 6/19 anonim ***** válasza:

Nem hiszem h erős lett volna, nem lehet h éhgyomorra ittad vagy túl sokat? Én mindig úgy főzőm ki h szinte teljesen fekete a tea, hányingert még nem tapasztaltam :o Akkor a Valeriána lesz a jó. Ha meg a Frontinhoz kell nyúlni, az sem gáz, én is szedem egy jó ideje, komolyabb problémát még nem okozott, sőt csillapítja a szorongásom, ami nekem baromi rossz, az a hullámzó hangulat, h egyszer kiugranék a bőrömből minden ok nélkül, másszor meg jön a halálfélelem. Nagyon gáz ez így 22 évesen. Gyógyszerekkel jobban kísérletezni én sem merek, mivel tanulok, nem hiányzik h bármi tompítsa a memóriám :/

Az alvásos-eligénytelenedős dolgot átérzem, néha legszívesebben én is csak feküdnék, fel sem kelnék mert minek, egy hajmosás is kín :D No, meg neked legalább van párod, nekem az sincs :) se barátaim, inkább csak haverok. jajj :/

2012. dec. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ja és szedj vasat!! Azt mindenképp. Mert ezeknek az oka lehet a vashiány is, én múltkor vettem Béres Vas tablettát (1600 ft a dmben), én azt ajánlom, mert van benne C vitamin is ami szükséges a vas felszívódásához. Plusz a MagneB6. Az van a gyógyszertárban is, de a DMben is háromszáz vhány forintért 30 darabos :D :)
2012. dec. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
És h nyűglődjek én is... nekem is mozognom kéne, van rajtam 4 kiló plussz :D Le kellene adni, de úrrá van rajtam a lustaság, meg a "nincs értelme" érzés, és érzem h tunyulok, évek óta nem mozogtam (na ahhoz képest még örülhetek h csak 56 kiló vagyok. Ssak plöttyedek szét) :D:D
2012. dec. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

:D

Az a szép, hogy én is 22 vagyok. Lány :)


Kipróbálok én mindent amit mondtál, ha csak egy kicsit is segít valami, már jó :)

A Frontintól én már meg is váltam, mert csak annyit értem vele hogy a hipochonder anyósom zaklatott minden rosszkedvénél hogy adjak neki nyugtatót -.-

2012. dec. 30. 01:17
 10/19 A kérdező kommentje:

Párom van,van csak sokra nem megyek vele :D

Munkát nem kapok, így itthon vagyok egész nap.

Reggel még attól zakkanok meg hogy nincs mellettem, délután meg azért mert itt van :DD

2012. dec. 30. 01:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!