Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióra házi "gyógymód"?

Depresszióra házi "gyógymód"?

Figyelt kérdés

Tehát depresszióra szeretnék bármilyen "csodaszert" találni, gyógyszert nem szeretnék szedni, csak a fejem fáj tőle, semmit nem segít.

Bármilyen étrendkiegészítőt, teafüvet, vitamint, tehát tényleg bármit ajánlhattok. A neten annyi van mint a nyű, nem tudom eldönteni melyiket érdemes választani.

Nem ártana ha kicsit fittebbnek is érezném magam, nemrég még tornáztam, jógáztam, egyszerűen már az sem megy :(


2012. dec. 29. 22:45
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Lehet megpróbálom akkor megint azt a teát.

Éhgyomorra nem hiszem, de vannak emésztési gondjaim, lehet annak tudtam be éppen akkor a hányingert :)

2012. dec. 30. 01:19
 12/19 anonim ***** válasza:

Emésztési gond ellen is van jó csomagos tea :)

Igen, egyébként abban az állapotban vagyunk, amikor semmi sem jó, velem is barátkoznának, de egyszerűen nincs kedvem az emberekhez, annyit csalódtam meg annyira stagnál a kedvem néha h iszonyú. Munkám nekem sincs, én tanulok, de szeretnék már valamit dolgozni is, mert idő mire lediplomázom, hosszú a képzésem mesterrel együtt. De munka is kéne :( Szomorú hogy ilyen fiatalon ilyen állapotban vagyunk. Más éli világát, boldog... és egyre több velünk egykorú van ilyen állapotban vagy ami rosszabb h 15 évesen szenvednek ugyanígy. Nincs valami hobbid? Tanulni nem szeretnél? Lehet ha erőt vennénk magunkon és csak azért is megcsinálnánk mindent, edzenénk stb. akkor ki tudnánk ebből lábalni. Mert sajna ebből később testi tünetek lesznek- nálam már vannak is, és az idegrendszerünk és az egészségünk megy valójában tönkre, nem csak a lelkivilágunk :(

2012. dec. 30. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Kezdő/haladó szinten dobolok(nék), de sajnos most nincs pénzem teremre, a szomszédaim meg nem igazán értékelnék ha itthon gyakorolnék :D

Szoktam festegetni, van is egy hatalmas üres vásznam, de nem látom hogy mit tudnék kihozni belőle :)

Most a papírmasézást kezdtem el, de nincs türelmem kigyurmázni az alapot.

Régebben fitnesseztem és jógáztam, de már fizikailag fáj sajnos :)


Be vagyok íratkozva egy okj-s média tanfolyamra, de kifogtam az egyetlen sulit akiknek csak papíron van laborjuk, így értelmét nem látom hogy bejárjak, meg is utáltam az egészet :(


Sajnos a testi tünetek már 2-3 éve megleptek. Mindenhol tele vagyok ekcémával, és kiütést kapok a sampontól a csirkehúsig mindentől :/


Nehéz dolog ez. És az ember magát hibáztatja mindig hogy hogy letunyult :/


Remélem valamelyikünk megtalálja a megoldást :)

2012. dec. 30. 02:12
 14/19 A kérdező kommentje:

Mit tanulsz?

Nem tudsz mellette diákmunkát vállalni?

2012. dec. 30. 02:12
 15/19 anonim ***** válasza:

Én most a depresszióból kijöttem, de elég sok mindent szedek. Pszichiáter erőltette sokáig az antidepresszánst, de nem engedtem neki. Interneten sok mindennek utánanéztem, és ezeket kezdtem el szedni:

- Remotiv extra (orbáncfű kivonat, természetes, enyhe depresszióra és alvászavarra hasznos)

- D vitamin

- C vitamin

- béres Mg+B6

- citromfűlevél tea


Valamint pár napja szedem a Moksa elixírt, arról még nem tudok nyilatkozni. Elég sok pénzbe kerül ez így, de pszichiáterhez nem fogok menni többet és antidepresszánst sem fogok szedni, így végül is anyagilag ugyanott vagyok.


Ja, és el ne felejtsem: sok sport. Nekem is volt, hogy úgy indultam el, hogy hulla fáradtan, rosszkedvűen, de hamar megjött az erőm.

2012. dec. 30. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Gyógyszerésznek tanulok, reggeltől estig az egyetemen kéne lenni, de én csak a laborokra és a gyakorlatokra járok be. Diákmunka beleférne, de ahelyett inkább alszom :/ Csak álmodozok mindig, meg tudom mit kéne tenni, de olyan mintha valami rossz erő lehúzna, és amiatt tunyulnék el. Jól is tanulok, vagyis jó eszem van, de elég hosszadalmas folyamat még rátudom magam szedni arra h leüljek tanulni, vagy időben felkeljek stb. Mindig azt mondom h de jó lenne ezt csinálni, azt csinálni, mozogni, sportolni de a lustaság erősebb :/ Meg sok bánat is ért már ami miatt nehezebb minden (barátkozni, kapcsolatot keresni), nem bízok az emberekben. Szóval én a depresszió mellett még fóbiás, pánikbeteg meg még sok egyéb más is vagyok :D
2012. dec. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Orvosnál egyébként te már jártál ezzel? Nekem a háziorvosom folyton azt hajtotta h feszült vagyok stb, meg láthatta h gyagyi, de ténylegesen nem diagnosztizált. Meg MPS gyanúsnak mondott, vszínű a stressztől. Na orvoshoz se merek nagyon járni nehogy megállapítsa h súlyos beteg vagyok. :/ :D
2012. dec. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
A következő csodaszereket tudom ajánlani a depressziódra: kötél biztosan rögzítve és kellő magasságban, ciántabletta, vonat, szamurájkard, zsilettpenge, bungee-jumping kötél nélkül, pisztoly, hajszárító a fürdőkádban, nagyfeszültségű távvezeték érintése, fejjel nekirohanás a betonfalnak...
2012. dec. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Sport elsősorban! Futás, vagy bármi ami otthon is végezhető. Orbáncfű tea, citromfű tea. Neuroptim, vagy B MAX vitamin. Magne B6 és kálcium. Relaxálás.
2012. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!