Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az a betegség és mit lehet...

Mi az a betegség és mit lehet tudni róla?

Figyelt kérdés

A tünetek: Egész nap ül egy helyben, nem kapcsol be tévét, netet, nem eszik és iszik, mert az üldözési mánia rátört hogy meg akarják mérgezni, és a gyógyszert sem veszi be ugyanezért.

Valószínűleg egy hang dumál neki, magában beszélget, nevetgél, énekelget, aztán egyszercsak felkapja magát, csinosan kiöltözik és elmegy valahova.

Évekig tünetmentes tud lenni, én 11 éve ismerem és ez azóta most jött ki rajta először, egyébként ez neki a negyedik ilyen (az ötvenes éveinek a közepén jár).


Köszönöm a segítségeteket



2012. dec. 30. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Skizofrénia? Orvosnak kell elmondani.
2012. dec. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet pl mániás depresszió. Erre a betegségre jellemző ez a bipoláris viselkedés: eufóriától a teljes letargiáig. Valami hiány jelentkezik a szervezetben, ez gyógyszerrel egyensúlyban tartható, de a lelki dolgokat pszichológus teheti rendbe.Nem egyszerű eset, és az okait igazából nem is tudják.
2012. dec. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha egy hang dumál neki akkor skizofrénia lehet, de hát ezt mondja meg egy pszichiáter ne én.
2012. dec. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az előző három alkalommal mindig kórház lett a vége, meg már most is voltak vele az orvosnál. Csak a szűk család nem nagyon akar beszélni erről, mintha ez nem lenne, ha nem beszélnek róla. :-(

Én viszont szeretnék a végére járni (nagyszülőről van szó) mert például rá lehet-e bízni az unokákat akkor amikor tünetmentes.

2012. dec. 30. 20:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy ilyenre unokát bízni? Én pl soha. Az unoka nagy kihívás egy egészsége embernek is, de egy olyanra bízni, aki bármikor bekattanhat? Még akkor sem, ha ott vagyok látótávolságban. Bár lehet, hogy azt mondanák, lehet terápia is az unoka egy beteg embernek, de ki vállalná a felelősséget, ha mégis baj történik?
2012. dec. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha épp tünetmentes, akkor semmi gond. Ha meg tünetes, akkor sem bánt senkit, ahogy írod. Ha meg 10 évente jön rá a tünet, akkor az inkább úrban legend. Gondolom, anyósodról van szó.
2012. dec. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha most ilyen az állapota, akkor nem lehet ráhagyni unokát! Nem kap Rispéerdált? Karban kellene tartani a betegségét. Ez jól kezelhető.
2012. dec. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

5-ösnek: Igen, nekem is ez a gondom, mi van ha mégis egyszercsak váratlanul bekattan.

6-osnak: Igen, róla van szó.

(Azóta már kórházi ápolás alatt van.)

2013. jan. 3. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!