Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék, hogy ne gondolja...

Mit tehetnék, hogy ne gondoljak ennyit a halálra? Kihez forduljak?

Figyelt kérdés
Annak örülök,ha van egy nap amikor egyszer sem jut eszembe bár ez rirka.A legrosszabb mikor lefekvéskor -mikor a normalis ember a nap történésein elfilozgat 1-2 percet- engem elfog a rettegés,a gondolat rabul ejt,hogy milyen az amikor az ember nem lélelgzik,nem érez,nem szeretheti tovább azt aki mellette fekszik és mindeközben egy zsibbasztó bénult érzés lessz urrá a testemen.A minek lefekvéskor pikkeltem a páromra...fal felé fordula probáltam elaludni,de megint elkezdett kattogni az agyam.Abba gondoltam bele,hogy mikor én 60leszek ő már 69...és ilyen életstlussal aligha éli meg....én viszont majd bele őrülnék ha egyedül kellene élnem nélküle még 2-5-8-13 évet vénségemre.ugyhogy gyorsan visszafordultam és a mellkasara fekudve öleltem át...nah de akkor meg a szíve dobogását hallottam és az b.szta az agyamat hogy mit csinálnék hogy ha most megállna...10perc onmarcangolás után visszafordultam az oldalamra és nehezen elaludtam.Én már tudom hogy vén banya leszek aki gyűlölni fogja a világot. A fiatalságom/életem elvesztése lesz a legnagyobb bajom és kiátkozok mindenkit a világból...24 éves vagyok, nő.Elméletileg épelméjű,gyakorlatilag meg kellene kérdezni valakit.
2013. jan. 2. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
2013. jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Velem is volt ez egy ideig, én nem nagyon találtam más megoldást, mint elnyomni ezt a gondolatot. Mikor nagyon rámtör, inkább felkelek, és nézek valamit a tévében, vagy lekötöm magam valami hétköznapi dologgal. Szerintem minél idősebb leszel, annál könnyebben elfogadod majd a halál gondolatát. Addig meg egész egyszerűen amint eszedbe jut, tereld el a figyelmed.
2013. jan. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyanez. Én elképzelem hogy kijön értem a mentő, megáll a szívem, infarktusom lesz, és milyen érzés lehet, vajon mi történik akkor. Arra gondolok mivan ha rákos vagyok, kihullik a hajam, szóval folyamatosan a halál és a betegségek körül jár az agyam. Meg leáll a légzésem stb :S Nem merek mozogni mert félek h hirtelen szívhalálom lesz. Évek óta nem edzettem már, elég tunya alakom lett. A környezetem kicsináltam, ha valamim fáj akkor kérdezgetem h nembaj? nem fogok meghalni? rohadt rossz így élni.Régen pánikrohamaim voltak, ma már az enyhült, helyette úrrá lett rajtam a szorongás, depresszió, és a kényszerbetegség. Nem vagyok valami boldog. És még az alvás sem kapcsol ki, mert folyamatosan a betegségekről, kórházról, halálról álmodok. Nem mertem elmenni szilveszterezni, mert mivan ha valahogy meghalok. Nem tudok semminek örülni, teljesen boldogtalan vagyok.

24/N

2013. jan. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

megnéztem a videot és lehet benne valami,mert az utobbi 5-6 évben kib.szott pesszimista lettem és már bármi aproság miatt az ember torkának tudok ugrani.több mint valószinu hogy ez a szuleimmel valo kapcsolatom miatt is alakult ki.



A többieknek megannyit,hogy sajnálom hogy nem vok egyedül.

2013. jan. 2. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!