Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akaratgyenge vagyok?

Akaratgyenge vagyok?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre magamon, hogy vannak dolgok, célok, amiket hiába tűzök ki magam elé, valahogy mégsem teljesítem. 4-es, 5-ös tanuló vagyok, most 8.-osként, pedig nem tanulok semmit. Nem vagyok rá büszke, inkább azt szeretném, hogy egyszer végre rátudjam magam venni, hogy egyszer valamit megtanuljak rendesen. Szeretek gitározni, de sokszor azt veszem észre, hogy lusta vagyok gyakorolni, egyszerűen csak leülök, és játszok valamit, pedig gyakorolnom kéne. Tényleg ilyen gyenge vagyok mentálisan? Hogy fejlődhetnék ezirányban?

2013. jan. 5. 16:03
 1/1 Totanka válasza:

Leírhatnám, de most úgy nincs kedvem... :D


Nademostkomolyan. Én ilyenkor mindig erőszakkal rákényszerítem magam a helyzetre. Pédául, ha lötyög a fogas, akkor vagy hazaérve győzködöm magam 3 hónapig, hogy mindjárt megcsinálom, vagy inkább egyszerre le is tépem egy mozdulattal, hogy rákényszerítsem magam, hogy ha fel akarom tenni a ruhám, akkor mostmár muszáj felcsavaroznom a fogast. Te is a gitárral egyik pillanatban például ígérd be egy csajnak, hogy játszol neki, nem valamikor, hanem ekkor és ekkor, itt és itt, utána már szépen rákényszerítetted magad, hogy hát akkor csinálni kell, és gyakorolni.

2013. jan. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!