Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fóbiám van? Ez antiszociális...

Fóbiám van? Ez antiszociális személyiségzavar, vagy valami más? Nagyon zavaró, kezd egyre elfajulni.

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy utálok az utcán sétálni. Állandóan azt figyelem, hogy ki van még velem egy utcában, vagy éppen ki "követ". Emiatt olyan is előfordult már, hogy átmentem a másik járdára vagy kerülőt tettem, hogy ne kelljen elmennem mellettük. Igaz ez már akkor történt, amikor sötét volt, de akkor is nagyon tartok az emberektől. Nappal, amikor világos van és valaki az egy méteres határkörömön belül megy el mögöttem, szó szerint a szívbaj kerülget. Vagy nem is tudom, de érzem, ahogy a pulzusom megemelkedik, és sokkal gyorsabban ver a szívem. Szorongás fog el. A másik amitől nagyon kiborulok, mikor egy ember fut felém.. Közbe nem is miattam fut, csak egyszerűen sportolásból kocog. :/ Ne nézzetek hülyének, mert tényleg így van, de fogalmam sincs hogy mitől:( A buszmegállóban amikor valaki a közelembe jön az indulat is el fog, hogy mit keres ez itt, meg mit akar tőlem, és azonnal 2-3 méterrel arrébb megyek. Semmilyen idegen emberben nem bízok, mindenkiből csak a rosszat és az ártó szándékot nézem ki. Csak a barátaim társaságában mozdulok ki a házból, akkor is együtt megyünk a kiválasztott helyre, és a közelben találkozunk, hogy minél kevesebbet kelljen egyedül sétálnom. Olyan is előfordult már, hogy este sötétben kellett mennem valahová, ezért kést meg gazsprayt vittem magammal. Tudom hogy nagyon túl aggódom, de mitől lehet ez? Ez már antiszociális személyiség zavar? Hogy lehet rajta segíteni? Semmilyen trauma nem ért, maximum sok horror filmet nézek, de nem hiszem hogy annak sok köze lenne ehhez. Bocsánat, hogy hosszú lett. Köszönöm ha elolvastad.

15/l


2013. jan. 9. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
agorafobia. Guglizzál rá ügyesen.
2013. jan. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, agorafóbia lehet, én is hasonlóban szenvedek. Nem tudom mit csinálj. Amikor nekem "kijött", akkor volt a legrosszabb, aztán pár hét múlva sokkal jobb lett, de azóta nem javult semmit.
2013. jan. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lehet hogy az, nekem ez kb. 1 éve van:/ rákerestem, de ez mitől alakulhat ki?
2013. jan. 9. 20:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon jó kérdés, fogalmam sincs. Egyetlen elképzelésem az, hogy valami tudat alatt eszedbe juttat egy tudat alatt lévő emléket, viszont nem tudod a felszínre hozni, így az agy így bánik el vele. Lehet hogy kiskorodban egy fekete hajú, napszemüveges, fehér öltönyös férfi fellökött a járdán, és egy évvel ezelőtt megint láttál egy ugyanilyen férfit. Érted mit mondok?
2013. jan. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!