Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valdoxant ki szed éjszakai...

Valdoxant ki szed éjszakai műszak mellet?

Figyelt kérdés
10 évig folyamatos munkarendben dolgoztam, elért a depresszió. Valdoxant szedek rá, ez segít, tünetmentes vagyok egy ideje. Nemrég elveszítettem az állásom, munkát keresek, de félek 3 műszakos állást pályázni, mert a Valdoxan pont a cirkadian (bioritmus) ritmust szabályozza. Szedi valaki úgy a Valdoxant, hogy éjszakai műszakban dolgzik? Este veszi be, vagy lefekvés előtt? Mik a tapasztalatok? Pszihiáterek véleményét is várom!

2013. jan. 10. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia,


Én kb 8 napja szedem; sajnos nálam még semmi változást nem hozott. Az egyetlen, amit érzek, hogy ha beveszem, akkor rotty, alvás; reggel pedig hányinger. És felkelni pedig hatvankét ébresztőre tudok csak, de még amellett is elalszom sajnos. Tehát nem vagyok benne biztos, hogy ez épp a megfelelő gyógyszer számomra; - és ha már így alakult a munkád -, nem feletétlenül jó neked sem. Ez csak az én szubjektív véleményen, hagsúlyozom. Én is kíváncsi lennék rá, hogy neked mennyi idő után hatott, és "mennyire tágult ki a világ" előtted. Szenvedek egy ideje a gyógyszerekkel. Köszönöm szépen!

2013. febr. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szia! Csak most olvasom a válaszod. Nem kell megijedni, mert minden pszichiátriai gyógyszer a hatását csak pár hónap múlva fejti ki igazán. Én is elalszom hamar ha beveszem a Valdoxant. Pont ez a lényege ennek a gyógyszernek, este kell bevenni, mert akkor normál bioritmusod szerint aludnod kell, jobb alvást biztosít, és egy idő után kordában fogja tartani az alvás-ébrenlét ciklosodat, így gyógyít a depresszióból. Én is hónapokig kómás voltam, amikor reggel felkeltem. Kisebb émelygésem még most is van, de ez nem a gyógyszer mellékhatása, hanem maga a depresszió tünete, hiszen a depressziósok reggelente érzik rosszabbul magukat. Szóval még én sem vagyok gyógyult, ebből is látszik. Az eredeti kérdésem pont erre irányult, ha este beveszem a gyógyszert, hamar elalszok, és így éjszakai műszakot nem tudnék vállalni. Amúgy beszéltem a dokimmal, nem tudott pontos tanácsot adni, mert ez még viszonylag új gyógyszer, nincsenek elég tapasztalatok...de a lényeg, hogy én már beállítottam a bioritmusomat a gyógyszerrel, és ezáltal jobban vagyok, ezért úgy döntöttem nem vállalok éjszakás állást, nehogy visszaessek. Legalábbis ez a biztos, hogy most szedem és munkaképes vagyok.
2013. máj. 5. 00:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia,


Igen, tudom sajnos; hogy hosszú idő után fejtik ki a hatásukat, cirka 20 félén vagyok túl 2 év alatt:-) A mellékhatások kategória 1000-ből 1 beteget érint hasábba esek sajnos. Van ilyen..:-( Ez nem könnyíti meg a dolgomat. Nem tudom, hogy neked mennyire súlyos depresszióból sikerült kimásznod az agomelatinnel, milyen tűneteid voltak?

2013. máj. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Privátba írtam választ.
2013. máj. 8. 01:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos csak most tudok irni..

En ugy tudom, vannak olyan gyogyszerek, melyek ejjel fejtik ki hatasukst. A benne lrvo uormonok ejjel vagy vak sotetben fejlodnek es erik el hatasukat. Elkepzelhetonek tartom,h ez is ilyen tipusu antidepresszans, mert van sok fele, ami szinten depire van, de azokat nappal is be lehet venni, ezt pedig kizarolag este.

2014. ápr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hali, enis azt szedem es ejszakazok ha aktualis meg, holnap megiprom a velemenyem ide. Kb 3 honapja szedem
2016. márc. 5. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én is szedek Valdoxant esete 1-et már de nem vagyok jobban. Közepes depresszióm van elvileg. De lehet ha a dokim jobban hallgatna más véleménye lenne. Nem magán doki. Reggel Scippát szedek meg Rivotrilt meg másokat is. Én nem találtam a Valdoxannak nagy hatását mert este kell 1-2 óra ,hogy ,de amúgy 10-12 órát alszok éjszaka és délután is 1-2 órát.A hangulatom pedig ingadozó . Szóval nem lehet mondani,hogy reggel a legrosszabb estére meg a legjobb. Sőt van amikor reggel normális és délutánra,estére lesz rossz. Ha van aki tud segíteni vagy lenne kérdése írjon privit

2016. márc. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!