Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy oldajam meg azt a helyzet...

Hogy oldajam meg azt a helyzetet, hogy öngyilkos nem akarok lenni, de meghalhatnék nyugodtan?

Figyelt kérdés

Pedig sokmindet megkaptam az élettől amiből ki lehettt volna hozni valamit. Csak mindent elszalasztottam.

Sosem kellett nyomorognom.

Semmi értelme a létezésemnek.

Jó eséllyel nem fogok boldog ,tartalmas életet élni.

Teljességgel életképtelen vagyok, önálótlan.

Hiába van érettségim ha buta vagyok.

MÉg a munkahelyek betöltésére sincs esélyem. Nem mintha lenne olyan ami kicsit is érdekelne. Persze tudom,hogy a mai világban nem szabadna válogatni,de nem hiszem,hogy le tudnék élni úgy egy életet,hogy számomra teljesen közömbös dologgal kell fogllakoznom.

Egyre kevesebb esélyem van bármire is.

Képzetlen és önálótlan vagyok. Hiányzik belőel a legkisebb talpraesettség is.

Tudom nem én vagyok az egyetlen ilyen. Nem én vagyok az egyetlen aki nem ért semmihez. Pedig tényleg semmihez sem értek !

csak engem nem vígasztal az,hogy ők így is előre néznek,eg hogy hasonló helyzetben vannak.

És ami miatt még szégyelhetem is magam,hogy álam sokkal rosszabb ehlyzetben lévők kűzdenek akrnak valamit.

Én már most feladnám bedig még nem vagyok 30, egészséges vagyok, stb..

Hiányzik bbelőlem,hogy optimstán,de legalább bizakodóan tekintsek magmra ,a jövőbe.

Hogy lehete valaki háborús tudósító? Hátha ott eltalál egy kósza golyó? :-)

Nem látotm a kiutat.

Nem hiszek abban,hogy megéri kűzdenem.



2013. jan. 11. 20:04
 1/10 A kérdező kommentje:

Annyit még gyorsan ideírnék,hogy mentálisan egészséges vagyok. Ez talán csak ront a helyzeten :-)

Szakember monda,habár tudom,hogy nincs sok jelentősége annak amit mondanak.

2013. jan. 11. 20:08
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs hitem !
2013. jan. 11. 20:33
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

"Annyit még gyorsan ideírnék,hogy mentálisan egészséges vagyok."

Szerinted ez a mondat mennyire állja meg a helyét azok után amit leírtál?

2013. jan. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Teljesen !
2013. jan. 14. 18:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha szerinted mentálisan teljesen egészséges vagy, akkor hadd kérdezzem már meg, miért a "mentális egészség" kategóriában írtad ki a kérdésedet?
2013. jan. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia. Hasonló cipőben járok. Történt veled valami fejlemény az elmúlt egy hónapban?
2013. febr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azért ebben a kategóriában,mert gondoltam itt majd kapok vagy találok valamit. Hol kellett volna rákérdeznem.

Azt hiszem megoldást,ötletet vártam miközben tudom,hogy azt itt nem kaphatok.


Nem történt semmi különös. Élem az életem. Olyam amilyen. Még mindíg nem tudom,hogyan tudnék változtatni.

Néha jó vagy jobb kedvem van máskor meg rosszabb.

Már pontosan azt sem tudom miért írtam ki a kérdést.

Nagyon unatkozhattam.

2013. febr. 12. 19:17
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, kérdező, nem vagy "mentálisan egészséges. Bipoláris vagy, azaz mániás depresszióban szenvedsz. Nem vagy egyedül. A mai élet hozza magával, hogy ez a betegség egyre jobban terjed.


[link]


És itt:


[link]


Meg itt is, többek között:


[link]


Nem rosszindulatból mondom, fordulj szakemberhez. Baráti köröm egyik kedves tagja elég rendesen kikecmergett belőle!

2013. febr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező habár én még csak 25 éves vagyok.De én is egyre reménytelenebbnek látom a dolgokat.

Van egy pszichés betegségem,ami miatt nem tudok dolgozni,a lakásból hosszabb időre kimozdulni.Ez a probléma már gyerekkorom óta fenn áll.A sulit is nagy szerencse,hogy végig tudtam vinni,habár kitűnő tanuló voltam,de rengeteg szenvedés,szorongás által.

Egyre jobban érzem azt,hogy soha nem fogok tudni megvalósítani a vágyaimat,pedig nem vagyok hülye,de ez a betegség szinte minden esélyemet elveszi.

Megőrjít a tudat,hogy életem végéig a szüleimmel kell laknom,hallgatni állandóan a veszekedésüket,a gondjaikat,engem ez már annyira nem érdekel.Minden áron saját életre vágyok,de egyre inkább azt hiszem,hogy ez mindig csak álom marad.Egészséges embereknek is nagyon nehéz elköltöznie otthonról.

Ha meg nem teszem meg mindig beleszólnak majd az életembe,gyerekként kezelnek,stb.Az állansó alkalmazkodásról ne is beszéljünk.

Szóval totál elegem van,elhiheted.Bármilyen monotom munkát elvégeznék,amit itthon lehet végezni,csak hagyjon mindenki békén és élhessen békében,zavar nélkül az életemet.

De ez nem fog összejönni úgy érzem.

2014. márc. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha hangulatingadozásaid vannak ez sajnos mindenkinél megvan.Ezt többnyire az időjárás változás okozza legköri változások frontátvonulás légköri nyomás változása,hőmérsékleti változások,időjárási kötülmények hirtelen változása stb.Sokan elhiszik hogy valaki hasonló tüneteket észlel magán az biztos biztosan beteg vagy depressziós és egyből pszihológushoz kell járni meg.Hát nem kell.Erre nemigen van gyógymód.Frontérzékenységnek hívják az ilyemsit álmatlanság hangulatingadozás depressszió szorongás.ezt mind mind az időjárási körülmények megváltozása okozza.Ennyi.
2015. dec. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!