Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt valaki aki magától...

Van itt valaki aki magától kigyógyult a testképzavarából?

Figyelt kérdés
Mostanában érzem magamon,hogy eléggé előrehaladt bennem ez a "betegség", és nem tudom hogyan tudnék ellene tenni. Először csak kis részletekkel kezdődött,pl.: hogy nem tetszik a hajam,de mostmár az egész lényemre kiterjedt és úgy érzem ez tönkre teszi az életemet. Mégis mi tévő legyek,hogy ez javuljon? Nem tudom,hogy merjek -e szakemberhez fordulni,hogy ő miben tudna segíteni... lassan már 20 éves leszek.

2013. jan. 12. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

A mentális problémák, legyen az egy testképzavar, sokszor nem arról szól mint aminek elöször látjuk. Bármit teszek rá, hogy párkapcsolati problémád van. Nem volt még barátod/barátnőd, nem volt szexuális kapcsolatod, miközben körülötted mindenkinek. Nem udvarol senki neked vagy ha udvarol is, te nem 'akarod' észrevenni. Esetleg valaki kritizált, te meg elkezdtél kattogni rajta?!


Szakember rávezethet arra, hogy amit gondolsz, hülyeség. Minden emberben már nagyon fiatalon kialakul egy kép arról, hogy milyen párt akarsz. Lehetsz jóképü, modell kinézetü ember, attól még tetszhetnek a duci lányok. Ahogy van is erre példa.


Tudom ez nehéz időszak, mentem énis végig hasonlón, ahogy taláni mindenki. Ha úgy érzed jó lenne egy olyan embernek elmondani aki érti, hogy miért gondolkodsz így, akkor menj nyugodtan.. Vagy próbáld magad meggyőzni az ellenkezőjéről.


A külső semmi, a kisugárzás (magad elfogadása) a lényeg

2013. jan. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hullámszerűen váltakoznak az érzelmeim ezzel kapcsolatban. Van mikor jobb és jól érzem magmat a bőrömben,van amikor pedig borzalmasan. A másságot keresem,miközben elvesztem önmagam...és rettegek ettől.
2013. jan. 13. 16:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem amiket leírsz, azok addig normális dolgok ameddig magad is normálisnak tartod. Ha már nem tartod annak, ahogy most írod, akkor már érdemes orvoshoz fordulni. Ezt csak azért írom, mert amiket írsz, azok egy szintig abszolute normális dolgok minden embernél. Én is hol jóképünek, hol egy dagadt állatnak tartom magam :) Hangulat, vagy inkább a külvilágtól visszakapott feedbackek alapján változik általában (nálam).. De ahogy írtam, szerintem az ilyen jellegü problémákban nem az szokott a valódi probléma lenni, hogy ezt kórosnak tartod hanem az ami mögötte van (akár mélyen)
2013. jan. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Megértelek téged, mert sajnos én is ebben a helyzetben vagyok.

Van amikor én is jól vagyok, eddig mindig magamtól lábaltam ki a bajból. De egy idő után megint előjön, hogy nem tudom elfogadni magam úgy, ahogyan kinézek.

Már én is kezdem gondolkozni azon, hogy szakemberhez forduljak, de nem merek.


Sajnos én sem tudom, hogy a szakember mennyit tudna neked segíteni.

Nagyon bízom benne, hogy rendbe jössz!

2013. jún. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az előző vagyok, elfelejtettem leírni, hogy nekem mi szokott segíteni, pedig az a lényeg.


Nekem segített az, hogy utánanéztem a neten, hogy milyen fajta testképzavarok vannak, így be tudtam azonosítani, hogy én melyik vagyok. Jó volt, hogy ezt már végre tudom, utána sokat olvastam róla.


A legjobban az segít, ha sokat vagyok együtt a szeretteimmel. Jól eltereli a figyelmemet, ha együtt vagyok velük, meg egyébként is velük a legjobb lenni.


Szeretek segíteni másokon, és ez is nagyon jót tesz. Ilyenkor érzem, hogy hálásak nekem, és hogy valami fontos dolgot csináltam, és ettől kicsit nő az önbizalmam. Meg amíg másokkal törődöm, addig a saját problémáimat a háttérbe szorítom. Ha te is szeretsz segíteni, elmehetsz valahova önkéntesnek. Vagy ha téged más érdekel, akkor szerintem más elfoglaltság is jó, ami leköt és amiben sikerélményeid lehetnek.


Az segített még, hogy itt megnéztem másoknak a kérdéseit, hogy milyen válaszokat kaptak, meg utána én is írogattam. Szerencsére a válaszolók többsége nagyon kedves volt, így ez is jól esett.


Úgy érzem, hogy az is nagyon jó lenne, ha tudnék erről valakivel beszélgetni. Sajnos még sosem tudtam megnyílni ezzel kapcsolatban. Ha neked sikerülne, szerintem az is segítene.


Remélem, hogy tudtam segíteni. Kitartást!

2013. jún. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!