Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lemaradottnak érzem magam,...

Lemaradottnak érzem magam, attól félek, soha nem növök fel az igazi élethez, pontosabban egy szintnél tovább nem?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy egy hónappal korábban születtem, tehát kapásból egy hátrány...

de amúgy majdnem minden időben kezdődött... 14 évesen szerelem, ámbár csak plátói :)

21 évesen volt a fordulat, hogy na akkor legyen komoly, normális ilyen dolog az életemben... 24 évesen meg már valóban érettnek éreztem magam hozzá.

Most 27 évesen már "idegesitenek" a szülők... tudjátok, felnőtt embert legjobban egy szülő tud idegesiteni, csak sajnos nem fogok a bankba menni, hogy "béreljek" tőlük egy saját házat, egyedül legalábbis tutira nem. Rendben elvégeztem az iskolákat, voltam dolgozó, munkanélküli, igazából majdnem mind a kettő állapotot élveztem, de azért jobb dolgozni.


Majdnem jó életvonal. Most a gond ott van, hogy én mindig kevesebbnek éreztem magam abban a korban, a korombeli társaimtól, amiben voltam éppen, tehát ők előrébb voltak. 15 évesen dohányoztak, én nem (azóta sem). 21 évesen mindenki bulizott, én még nem (nem volt társaság). Most 27 évesen lassan kezdenek visszavenni az emberek, tehát se sziget, se romkocsmák stb. én még nem. 30 évesen már gyerekük van - én ezt talán sosem tudom elképzelni! Feleséget igen, jó, de gyereket...


2013. jan. 13. 14:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon negatívan vélekedsz magadról.


A koraszülöttség sajnos olyan tény, ami előfordul, ettől még nem lesz hátrányod alapból.

14 évesen teljesen normális dolog a szerelem.

Szerintem neked az a legfőbb bajod, mint az emberek nagy többségének. Ha a többinél azt látod, hogy dohányzik, akkor furcsának érzed magad, ha te nem, vagy ha gyerekei vannak a körülötted lévőknek és neked nem, akkor ugyan így furcsának találod magad.

Ez viszont nem így van. Nem leszel attól gyerekes, ha nem bégetsz mindig a többiek után birkaeffektusban.

A saját élethez meg nem kell bankba menni, ha találsz egy tűrhetően fizető állást, abból bérelhetsz magadnak lakást. Nem fogsz nagylábon élni. Csak a lakásra és ételre fog telni, de független leszel, ha ez a vágyad. Lehet jobban éreznéd magad tőle. :)

Ha 30 évesen bulizni akarsz, akkor bulizz. Lehet kicsit más vagy mint a többiek, de fogadd el magad. :)

2013. jan. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 katerina106 válasza:
Ne erezd magad lemaradottabbnak a tobbi embertol.Mindenki valamilyen szinten lemaradottabb a masiknal.Kepzeld csak el,mi lenne ha mindenki egyforma lenne?kesz kaosz! Nagyon sokaig en is igy velekedtem.Nem volt igazi barati korom,ha voltak is ugy ereztem nem olyan emberekkel vagyok korul veve,akikkel igazan jol erzem magam.Sodrodtam veluk,voltak jo meg kevesbe jo elmenyek.Kozben foiskolara jartam,nem voltam sokat otthon.Aztan jott az eletemben egy olyan fordulat,amikor azt mondtam kesz,valamit kezdenem is kellene.Telt mult az ido,kalandok,szerelem.Igen, szerelem.AZtan csaladalapitas.A legjobb dolog szerintem kulon a csaladtol te es a parod,csak ketten.Ezt mndenkinek at kell elnie.Nem kell alkalmazkodni a szuloknek,mikor kelsz,hogyan eszel vagy ep ha bugyiban szeretnel setalni .Majd eljott az ido,mikor felvetodott a gyerek kerdese is.Onnantol fogva egyutt terveztuk a gyerekszobat,es mindent.Kesz moka a nev kivalasztasa es meg sorolhatnam. Hat ez az elet rendje! Most visszagondolva csak mosolygok magamon milyen negativan is lattam magamkorul a dolgokat.Hidd el,nem eri meg!Elfeledi az ember minden bujat,bajat amikor ranez a gyerekere,aki ep es egeszseges.Ez a legfontosabb es legnagyobb orom a szulonek.Kivanom,hogy eld at ezeket. Fel a fejjel!
2013. jan. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!