Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék, hogy ne kínozzan...

Mit tehetnék, hogy ne kínozzanak éjszaka rémképek? Képtelen vagyok aludni.

Figyelt kérdés
Éjszakánként, bármilyen álmos is vagyok, órákig forgolódok, iszonyúan parázok, minden apró neszt felerősít a fülem,azon kívül szerintem egy csomó hang, amit hallok csak a fejemben létezik, rettenetese félek és nem bírok aludni, ezért nappal is folyton fáradt vagyok. Mit csináljak??? (Járok pszichológushoz depresszió és szociális fóbia miatt) 20/l
2013. jan. 14. 08:29
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja, és még egy: ha sikerül is elaludnom, általában nagyon rossz, zsúfolt, zaklatott álmaim vannak, és reggelente mindig emlékszem, hogy rengeteget forgolódtam. (régebben kiabáltam is, de most nincs senki, aki hallhatná, szóval erről nem kapok visszajelzést)
2013. jan. 14. 08:31
 2/16 anonim ***** válasza:
Pszichiáter kellene nem csak a pszichológus! Ezek a tünetek elég durvák és ha nem kapsz gyógyszeres kezelést, csak súlyosbodni fognak.
2013. jan. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat! Először pszichiáterhez jártam, cipralexet, depakine chronot és frontint szedtem, de semmit nem segített (pl a pszichiáter egyszer nem beszélgetett velem) csak annyi történt hogy "rászoktam" a frontinra, sokszor kiütöttem magma, nem éreztem, hogy sokat használt volna a gyógyszer, ezért mentem át pszichológushoz... De most nem tudom, lehet az se használ :S
2013. jan. 14. 10:28
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Az a helyzet, hogy nem tudom, mit kellene tenned, de igazság szerint engem is érdekelne a válasz, mert pont tegnap este ugyanez volt velem is... (Bár már jó ideje érzem, hogy megint kezd elhatalmasodni rajtam a depresszió...) Recsegett a padló, és hiába tudtam, hogy az csak a padló, elképesztően féltem, folyamatosan felkapcsolgattam a villanyt, hogy tudatosítsam magamban, hogy nincs ott semmi, amikor lekapcsoltam, újrakezdődött... Ráadásul szerintem nem volt rendesen bezárva az ablakom, járt a levegő, és folyton azt hittem, hogy valaki rám szuszog. Így leírva nem olyan szörnyű, de végigbőgtem a fél éjszakát, és csak akkor tudtam elaludni, amikor kinyitottam az ajtómat, és hallottam tesómat aludni a szomszéd szobában.:( Nagyon szörnyű volt, átérzem a helyzeted...


Szintén 20/L

2013. jan. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom, hogy te is ebben a helyzetben vagy! Az a gáz, hogy velem lassan minden éjszaka ez van, és sosem alszom ki magam :(
2013. jan. 14. 10:53
 6/16 anonim ***** válasza:
:( Szerintem keresned kellene egy megbízhatónak tűnő pszichiátert... Lehet, hogy a megfelelő gyógyszerrel javulna. Sajnos csak ennyit tudok javasolni.:S
2013. jan. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Akkor ez rád is igaz :P

Egyébként három pszichiáternél is voltam, egyik sem vált be...

2013. jan. 14. 11:06
 8/16 anonim ***** válasza:

Igazság szerint én még reménykedek, hogy ez csak egyszeri alkalom volt, így nappali fénynél valahogy kicsit érthetetlennek is találom az este történteket... Este majd kiderül, de ha többször is előfordul, muszáj leszek mozdulni valamerre...:S


Háromnál? És egyik sem volt jó? Elég szörnyű, hogy ennyit kell keresgélni, hogy találj valakit, aki nem csak meggondolatlanul tömné beléd a gyógyszert.:( Viszont szerintem ehhez akkor is segítség kell.:S

2013. jan. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
nincs pénzem, ezért TBsnél voltam, de túlterheltek mind. Most valami kognitív terápián vagyok, heti egyszer tudok menni az jó, de ez az alvás nagyon rossz, lehet, hogy valami altató kellene tényleg
2013. jan. 14. 11:15
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen, az lehet, hogy segítene...:) Szerintem ha ezt elmondod egy szakembernek, akármilyen is, ír fel valamit.:)
2013. jan. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!