Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy ne stressz...

Mit csináljak, hogy ne stresszeljek a felvételi miatt?

Figyelt kérdés
Szombaton központizok gimnáziumba, 14L vagyok. Hetek óta nem tudok aludni. Eleve nagyon izgulós vagyok, de most a hasamban ott van az idegesség folyamatosan. Tanulok rá, félévkor kitűnő lettem, de egyszerűen nagyon ideges vagyok. Este órákig tudok fetrengeni. Iskola miatt még nem izgultam ennyire. Van valami bevált módszer?
2013. jan. 15. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, én általánosban semmit nem tanultam, 8.-ra már csak 3-as 4-es voltam, mégis simán megírtam a felvételit. Próbálj leszokni a stresszelésről, mert hosszú távon nagy bajokat fog okozni az életedben.
2013. jan. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is nagyon izgulós vagyok még mindig, de azért az évek és a rutin majd valamelyest megteszik a hatásukat. Mondogasd magadnak, hogy biztosan menni fog, hiszen jó tanuló vagy és készültél is rá, próbálj meg hinni magadban. Hallgass nyugodt, relaxáló zenéket, vegyél forró fürdőt, kérj meg valakit, hogy masszírozza meg a vállad. Ha ez sem elég, elalvás előtt vehetsz be valeriánát, az gyógynövény alapú nyugtató.
2013. jan. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk mindenki azt mondta, hogy kétnaponta legalább egyet csináljunk. Én hetente egyet csináltam. Átlapoztam pár nyelvtankönyvet, voltam pár felkészítőórán, de a csoportban messze én készültem rá a legkevesebbet. A nyelvtanom 44 (a csoportban magasan a legjobb, az iskolában a két legjobb 44 pontos közül az gyik) a matek 36 lett. (barátnőmet ugyanilyen eredménnyel vették fel a megyeelsőbe. Én csak poénból írtam meg, ő rengeteget készült rá és majd szétizgulta az agyvelejét.)

Lazíts. Ha eljön az ideje, majd tudod, mit kell tenned. Ha nem így lenne, nem lennél ötös, és nem vinnének el felvételizni.

2013. jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt jól tetted, hogy gyakoroltál rá. Viszont így mindent megtettél, amit tudtál, és EZÉRT ne stresszelj.
2013. jan. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is mondogatom magamnak, de ugyanúgy nem tudok este elaludni. :/ Igazából nem izgulok, de legbelül tiszta ideg vagyok. Már ha értitek.
2013. jan. 16. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!