Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 22 évesen koszorúérbetegség...

22 évesen koszorúérbetegség lehetséges?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok, már szinte minden tünetén keresztül mentem sajnos, szedek antidepresszánst és nyugtatót, de 2 napja folyamatosan olyan tünetem van,mintha a szívem meg akarna állni...Nagyon rossz, tényleg mintha meghalnék...Rettegek a hirtelen szívhaláltól,olvastam,hogy az a koszorúérbetegségtől lehet vagy a helytelen életmódtól. Nem dohányzok, sportolok, egészségesen eszem. EKG-n mindent rendben találtak,kb. 2 hónapja voltam.

Ennek ellenére lehet baj a szívemmel? Az EKG kimutatja a koszorúérbetegséget?

Előre is köszönöm a válaszokat! 22/L



2013. jan. 17. 09:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Nem. Csak ilyenkor kezdődik az érelmeszesedés, ilyen korban. Következménye majd később lehet. A tüneteid a pánikbetegséged miatt vannak, nem a szíved miatt.

Keress fel egy pszichológust, szerintem nagy szükséged lenne arra, hogy ne csak gyógyszerekkel kezeljék a problémád. Ha jól gondolom, jó pár hasonló kérdésed volt már az elmúlt időszakban.

2013. jan. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Jól gondolod,mert egyszerűen nem bírom magam túltenni, és ugyan járok pszichiáterhez, de jó olyanokat kérdezni, akik hasonló helyzetben vannak.:(
2013. jan. 17. 09:36
 3/23 anonim ***** válasza:
A pszichiáter foglalkozik veled, vagy csak gyógyszert ír?
2013. jan. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Hát végülis csak beszélgetünk, gyógyszert ír, meg vérnyomást mér (amit mondjuk otthon is meg tudok mérni,de mindegy ), meg végülis ugyanazokat mondja,hogy nem lehet bajom stb., megmondom őszintén, nem tudom mennyire hatásos, de apu is pánikbeteg volt,és ehhez a dokihoz járt,és mondta,hogy nagyon meg volt vele elégedve és meg is gyógyult,évek óta tünetmentes és gyógyszert sem szed, de én megmondom őszintén többet vártam a pszichiátertől,persze lehet hogy csak idő kell. Egyébként az antidepresszánst már több mint 1 hónapja szedem, és azóta konkrét rohamom egyszer volt,tegnap este, de az nagyon durva volt, kb. 10szeresére felerősödött az az érzés, hogy leáll a szívem... Bevettem rá 2 0,5-ös Xanaxot, attól az idegrendszerem lenyugodott éreztem, de ez a szörnyű érzés megmaradt, a rettegés a szívhaláltól,és ezt tegnap óta érzem, most is, igaz korántsem olyan erősen,mint este. De akkor a roham kb. 2 óráig tartott,senkinek nem kívánom ezt...:(
2013. jan. 17. 09:48
 5/23 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, de már 8 éve...
2013. jan. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném, hogy volt benne egy szünet, két évig úgy tűnt, meggyógyultam, akkor még gyógyszert sem szedtem, de aztán sajnos kiújult.
2013. jan. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
De Te is érezted ezt a szívedben? Szedsz valamit?:S
2013. jan. 17. 11:22
 8/23 anonim ***** válasza:
Igen. Ha rámtör a roham, már 150-es pulzusom is volt... Most megint szedek gyógyszert.
2013. jan. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
150? :O az tényleg durva...Nekem pont mégjobban le szokott esni, nekem 50 és 60 között van:S
2013. jan. 17. 11:47
 10/23 anonim ***** válasza:
Az ellentétes véglet. :S
2013. jan. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!