Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kényszerevésből hogyan...

A kényszerevésből hogyan lehet kigyógyulni orvos segítsége nélkül?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy... :(

Én is kényszerevő vagyok.

2013. jan. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem kell kaját tartani otthon, és boltba menni.


amúgy sehogy.

2013. jan. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez is amolyan pszichés dolog. 2. hozzászóló jó tippet adott. Én azt csinálnám, hogy mindig csak egy napra vennék kaját, de azt is nagyon tudatosan válogatnám össze, és csak annyi adagot, amennyi tudom elég lesz reggeli, ebédre és vacsira. Másik, hogy ha rád jön az evés, akkor inkább igyál helyette, de vizet.
2013. jan. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az orvos nem a kényszerevésből akar kigyógyítani, hanem a beteg agyadat hozná rendbe. És a már normális agy, nem fog kényszer-enni. Szerinted mi az oka, a kényszerevésednek? Ezt az okot így is úgy is magadnak kell megszüntetned. Ha magad is meg tudod tenni, akkor ugorj neki.
2013. jan. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mintha csak magamat hallanám..én durván kényszerevő vagyok....ann több évig bulémiás voltam, már leszoktam róla egyedül...múlt hónapban is csak 2x fordult elő

És ebben a hónapban még egyszer sem.


Még szerencse h amennyit enni tudok, nem látszik meg az alakomon..Vagyis nem látszódott, mostanság felszedtem pár kilót..aminek nem örülök, de nem annyira feltünő..és ez a hatalmas stressz miatt van

2013. jan. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

azt értsd meg, hogy ez egy szokás. ha egy ideig kibírnád, hogy leállsz akkor megváltozna ez a dolog. a tested átállna arra.


de most folyamatosan arra tanítod, hogy sokat akarjon. így sokat akar. ha majd arra tanítod, hogy kevesebbet akarjon, akkor kevesebbet akar.

2013. jan. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A mögötte húzódó depressziv v szorongó dolgot próbálnám megtalálni. Tedd ezt, gondolkozz el azon mi volt olyan esemény az életedben amit valószinüleg nem tudtál megfelelően feldolgozni. Családi dolgok, gyerekkorban piszkáltak valamivel, esetleg valami negativ párkapcsolati esemény.. bármi ami eszedbe jut. Kattogj rajta egy kicsit és ha úgy érzed megtaláltad próbáld feloldani magadban. A kényszerevés nem betegség, csak egy tünet..
2013. jan. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
sehogy. fordulj szakemberhez!
2013. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!