Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatos szorongás = folyama...

Folyamatos szorongás = folyamatos magas pulzus. Hogyan kezelhetném?

Figyelt kérdés

Voltam kardiológián, az összes eredmény negatív lett, nincs semmi baja a szívemnek.

Vérképem is tökéletes, csillag nélküli, pajzsmirigy rendben.

A pulzusom viszont elég magas, írtak rá gyógyszert, de nem tudom szedni mert leviszi a vérnyomásom. Bár nem is akarom, mert állítólag amellett nem lehet babát vállalni, elhagyni meg nagyon nehéz mert rászokik a szervezet és ha abbahagyom mégmagasabb lesz a pulzus..

Szóval engem az érdekelne, hogy ha valaki járt már hasonló cipőben, akkor hogyan küzdötte le egyrészt a szorongást, másrészt az ezzel járó testi tüneteket?



2013. jan. 19. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Sedatif pc...nekem ez vált be.Meg megkell keresni a szorongást kiváltó okot,és magadban lerendezni.Nekem 2-3évig volt magas a pulzusom, és amikor megtaláltam az okát,és elkezdtem magamban lerendezni, helyreállt lassacskán ez is.És néha mozgok-sportolok is,az is segit karbantartani a stresszt.
2013. jan. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én sok év után legyőztem a szorongásomat. Nálam is hasonló tüneteket produkált, vérnyomás emeléssel kísérve. Ahogy a magas pulzus, úgy a szorongás is csak tünet. Lehet megpróbálhatnád az okokat megtalálni. (Ezekről írtam egy blogot, újfent nem reklám, ha gondolod olvass bele : [link] )


Tüneti kezelésként a sport sokat javíthat a szíved állapotán. Pl a futás egy ingyenes és bármikor végezhető egyszerű sportgyakorlat :) Emellett megpróbálkozhatsz különféle szívre ható szerekkel is. Pl a panangin vagy a magnerot nálam működött..

2013. jan. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 EllieArroway válasza:

Szia, vannak bevált pszichoterápiás módszerek, pl itt:

[link] ez TB-re ingyen van,


De szerintem neked inkább az autogén tréning lenne igazán hatásos, olvass utána az autogén tréningnek és tanuld meg. Itt lehet elég olcsón megtanulni pl. [link]

2013. jan. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 EllieArroway válasza:
Ja, és az előző válaszolónak természetesen teljesen igaza van, a sport csökkenti legjobban a szorongást és főleg a szívdobogással járó fajtáját, csak elkezdeni nehéz.
2013. jan. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A magas pulzus mennyi volt neked?
2021. júl. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!