Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem merem felvállalni az...

Nem merem felvállalni az ötleteimet, véleményemet a munkahelyemen. Hogy változtassak?

Figyelt kérdés

Két éve dolgozom ezen a munkahelyen, 24 éves vagyok, ez az első munkám az egyetem után. Az iskolában is mindig szorongtam (pedig jó tanuló voltam), és most a munkahelyemen is folyamatosan szorongok, pedig jó helyen dolgozom, rendes munkatársakkal és a főnökömmel sincs baj. A problémám az, hogy a munkám elég nagy kreativitást igényel, én viszont egyszerűen félek felvállalni a saját ötleteimet, mert félek, hogy a főnöknek nem tetszik, visszautasítja, vagy akár ki is nevetne. Az elmúlt két évben kevésbé fontos munkát végeztem, és általában a főnököm mondta meg, mikor mit kell csinálnom. Így, hogy nem nekem kellett döntenem, ötletelnem, jól elvégeztem a munkámat, most viszont feljebb léptettek, ahol már nagyobb a felelősség, és nekem is kellene döntéseket hoznom, de legalábbis ötleteket felvetnem, hogy milyen projecteket valósítsunk meg. Nekem lenne egy csomó ötletem, de egyszerűen nem tudok megszólalni az értekezleteken, nem merem elmondani őket, mert félek attól, hogy lenéznek miatta, kiröhögnek, stb. Ezért inkább csendben meghúzódom, és várom, hogy kiosszák nekem a munkát, miután a többiek eldöntötték, mi legyen. Én is érzem, hogy ez így nem jó, és a főnököm is utalt már arra, hogy lehetnék önállóbb. De én egyszerűen nem merem nekik elmondani a terveimet, elképzeléseimet, mert félek a válaszuktól. Egyszer kigondoltam egy tök jó tervezetet, akár egyedül is meg tudtam volna csinálni a munkát, és így utólag visszagondolva biztosan tetszett volna a főnöknek is. De amikor elkezdtem neki e-mailben írni az ötletemről, hirtelen olyan jelentéktelennek, hülyeségnek és cikinek tűnt az ötletem, hogy inkább hagytam a fenébe, töröltem az emailt. Ezt azóta is sajnálom.

Hogy tudnék segíteni magamon, valaki volt hasonló helyzetben? Mert ez így ebben a munkakörben nem mehet tovább, előbb-utóbb lefognak váltani, ha nincs semmi önálló gondolatom. (Vagyis gondolataim lennének, de ők ezt nem tudják.) Valami módszer, amivel csökkenthetném a negatív viszsajelzésektől való félelmemet?


24/N


2013. jan. 20. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
csak ugy ha nyelsz egyet és kiállsz. én is mimoza vagyok, nekem sulibol maradt meg egy emlékem, megszolalni nem mertem . irodalombol bukásra álltam, de a tanár hibája volt rélszben mert félévente irtunk egy zárodogát... addig nem voltam motiválva hizs ugyis késö lesz doga ráérek. ha minden orán doga lett volna jobban tanultam volna és irtam neki egy levelet amiben megkértem h legyenek röpik. kisjegyért is jo csak tanulni akarok de motivácio nélkül nem tudok.végül nem mertem neki odaadni pedig fiatal volt és jofej... azota is bánom de már nem járok suliba:) a fönökömnek is inkább emailt irok ha valami bajom van nem merem személyesen. d eleginkább azért mert tudom miylen természet és nem hagyná végigmondani hiába mondja mindig ha gáz van szoljunk. de ez akkor megy ha jokedvü. amint probléma van megszivja magát és már jön a fönökös duma. de az email az megy legalább:)
2013. jan. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jobban át kéne gondolnod, miért lenne nevetséges a project, amit ki találtál? Lehet csak te látod így. Ha ennyire félsz, hogy mások előtt kimondd, akkor csak mutasd meg nekik. Arra gondolj, hogy ebből a dologból valami nagyszerűt csinálhatsz és így is kell előadnod magad. Ha ezt nem tudod megtenni, akkor írd meg azt az emailt a főnöködnek, viszont adjál okot is arra, hogy miért írsz, és miért nem az értekezleten mondod el az ötleteidet, mint a többiek. A másik, hogy azt is tehetnéd, hogy szerezel magadnak támogatókat. Megkérdezhetnéd néhány kollégádat mit gondolnak terveidről. Hátha tetszik nekik, akkor már könnyebb felvetnek az értekezleten.
2013. jan. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ne kérdezd meg őket, nehogy ellopják az ötleteidet.
2013. márc. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!