Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kérlek adjatok tippeket,...

Kérlek adjatok tippeket, tanácsot! Betegesen rendmániás vagyok?

Figyelt kérdés

Az őrületbe kergetem magam ezzel:

-nem bírom elviselni, ha a házban nincs vonalzó egyenesen lerakva minden, legyen szó bármiről. (poharak, díszek, edények, élelmiszerek stb...)

-egész nap ellenőrzöm, hogy minden szabályosan áll-e, folyton igazgatok

-van, amit naponta többször is megigazítok, még akkor is, ha úgy áll, mint percekkel azelőtt

-de egyszerűen nem bírom ki, hogy ne tegyem ezt, mert különben folyton az jár a fejemben, hogy meg kell néznem. és megnézem. újra és újra. pakolok, igazítok, minden porszemet leszedek, naponta többször törölgetek.


Tisztában vagyok a dolog súlyosságával, de nem tudom leküzdeni, hogy ne tegyen ezt, viszont fejfájásom van ettől, és ideges is vagyok már, mikor jön egy újabb nap és tudom, hogy rendet kell raknom, hiába csináltam már meg.

Mit tudnátok tanácsolni?Bármilyen ötlet, tipp jöhet, ami segített esetleg másoknak.


Kérlek, a "gyere hozzám is rendet rakni" kommenteket most mellőzzük, mert nagyon magam alatt vagyok.

Köszönöm.


2013. jan. 26. 23:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el pszichiáterhez.
2013. jan. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az agy vitaminja a B-1 vitamin,ennek hiánya okozhat súlyos szellemi gondokat. Napi 300 mg bevitele javíthat. Ezen kívül keress barátokat,akik lefoglalnak. Találj egyéb elfoglaltságokat amik elvonják a figyelmed. Minden csak az elmén múlik és azon mennyire szeretnéd.

Egy időben saját magamon is észrevette ilyen rendmániát,de nem volt ilyen mértékű. Hasonlíthatnám a köröm rágáshoz is,az is akaratlan és nehéz ellenállni de csupán akarat kérdése. Hajrá!

2013. jan. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyedül ezt nem fogod leküzdeni, két családtagon néztem végig, amelyik kb. egy évvel a tünetek jelentkezése után orvoshoz ment most gyógyszermentesen is stabil, a másik kb. 5 évig húzta doki nélkül, most 10 éve antidepresszánsokon él és egyik összeomlásból a másikba esik.
2013. jan. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!