Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Helytelen légzés okozhat...

Helytelen légzés okozhat pánikbetegséget?

Figyelt kérdés
Hosszú ideje tart ez nálam, aztán észrevettem hogy szándékosan behúzott hassal vagyok (de már fel sem tűnik olyan régóta járok így) aztán így kevesebb oxigént vesz fel a tüdőm meg az agyam gondolom. Ha behúzom a hasam akkor meg akadozva lélegzem, nehezebben lélegzek. Okozhat-e ez pánikbetegséget?

2013. jan. 27. 08:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha meg akarod tudni, vizsgáltasd ki a véred oxigénellátottságát. De ami bizonyosnak tűnik, jó lenne az állóképességed fejleszteni, naponta edzeni kint a levegőn, hogy a magadra-koncentrálásod miatt múljanak el az ostoba gondolataid. Nézz utána :

Google > pszichofitnesz

2013. jan. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nyílván több értelme lenne magamra figyelni mint folyton agyalni.
2013. jan. 30. 18:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálam valószínűleg ez is közrejátszott hogy pánikbeteg lettem, mikor rám tört az első pánikroham eléggé el voltam hízva ezért mindig behúzott hassal járkáltam nyáron és csak felszínesen lélegeztem ,sajnos erre utólag jöttem rá miután semmilyen gyógyszer nem segített és továbbra is fojtogattam magam behúzott hassal ,mióta gyakorlom a hasi légzést és sportolok (leadtam 12 kilót)azóta javulófélben vagyok.
2016. jún. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!