Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetnek a depressziónak...

Lehetnek a depressziónak fizikai tünetei? Ezek azok? És adnátok kérlek pár tanácsot?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy depresszió miatt érezhetem magam fizikailag is rosszul? Hányingerem van, ég a gyomrom, állandóan fáradt vagyok.

Emellett: a hétköznapjaim rettentő monotonak, felkelek, néha a sírás kerülget, hogy be kell mennem az iskolámba, ostoba emberek közé, még osotbább párbeszédeket hallgatni, annyira feltudom húzni magam rajta, csak az segít, ha nem látom az adott személyeket. Hallgatom őket, jópofizok, de legszívesebben felrobbannék. Nem szeretném hogy innen is kiutáljanak, mert elmondom a valós gondolataimat, ezért tartom meg inkább magamnak. A tanulás sem megy egyáltalán, szerettem volna tovább tanulni, de az nem idén lesz. Iskola után se sokkal jobb, hazajövök - egyébként anyámmal és nagyanyámmal élek - ki nem állhatom egyikőjüket sem, önző, anyagias, rosszindulatú emberek. Az anyám sosem viselkedett velem úgy, mint ahogy egy anyának kéne, emiatt lenézem, undorodom tőle. Pár éve öngyilkos akart lenni nagyanyám miatt, és a szemem láttára vagdosta az ereit,nagyanyámat nekilökte az ajtónak. - Ennek az előzménye konkrétan az volt, hogy nagyanyám közölte, hogy ne használjuk az áramot, le is kapcsolta, ott gubbasztottunk a sötétben egy szobában. Akkor ez volt az utolsó csepp, így anyám besokallt és elkezdte beszedni a gyógyszereit,(egyébként a mai napig nyugtatót szed) és ezután vonult be a fürdőbe. Sajnos nincs saját szobám, így vele kell aludnom. Nem bírom elviselni, ha véletlen hozzámér, kifutnék legszívesebben a világból. Nagyanyám állandóan üvöltözik, semmi dolga nincsen, azt figyeli állandóan mikor hull le egy porszem az asztalra, hogy beletudjon kötni valakibe. Akkor üvöltözik, de borzasztó undorítóan, és torka szakadtából. Ezen kívül iszik is, majdnem minden nap részeg. Barátaim sincsenek, a problémáimat senkivel nem tudom megbeszélni, ugyanis ezen a téren borzasztó válogatós vagyok, nem hinném, hogy bárki is érdemes lenne arra, hogy lelkizzek vele, főleg a korosztályom nem. Éretlen, buta, bunkók. 18 éves felnőttek, és még mindig nevetnek azon ha meghallják azt a szót: továbbtanulás. Ilyen beszélgetőpartnerek pedig nem jönnek minden 5. percben. Pszichológusra nem igazán futja, ugyan néha dolgozgatok, de az nem elég semmire. Várom már, hogy idén leérettségizzek, szeretnék elköltözni, és itt hagyni ezeket az embereket, de tanácstalan vagyok.

Mit tehetek ebben az esetben?


2013. jan. 28. 21:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és 19/L
2013. jan. 28. 21:14
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen lehetnek. Hatnak egymásra a fizikai és a lelki állapot.


Anno én is utáltam iskolában is, otthon is lenni. Mondjuk nekem volt legalább külön szobám.


Egy a lényeg semmi más. Sose add fel, és ne hagyd hogy a bosszú vezessen. Hmmm... Ez kettő volt.


Nemtudom megnyutat-e, de sokan vannak hasonlóan kényelmetlen helyzetekben. És biztos hogy létezik ember a földön aki szívesen meghallgatja a sajátos gondolatvilágodat.

2013. jan. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Írod, hogy nem megy neked a tanulás, és hogy utálod a többieket, akik buták, és felszínesek. Erre épp mit lehet mondani? Te okos vagy? Meg hogy a nagyanyád lekapcsolja az áramot? Most akkor ti laktok őnála, vagy ő lakik a ti lakásotokba?

Jut eszembe: ha depressziós vagy, akkor legalább a háziorvoshoz menj el, az ingyé van. Az igazság az, hogy csak a sírást látom a leveledben, a tenni akarásnak nyoma sincs. Mellesleg az idő is olyan, hogy még az is depis, aki nem is...

2013. jan. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mikor anyának élettársa volt velük éltem, már nincsenek együtt, így kerültünk ide nagymamámhoz, nem pedig azért mert szerettünk volna.

Tényleg így hangzik elismerem, de amíg iskoláb járok és menetrendszerűen fel kell kelni reggel, addig itt kell élnem, nem tudok máshova menni. Maximum annyit tehetek, hogy itthonülés helyett sétálok. Ha tudnék csak beszélgetni valakivel annak tudnék örülni nagyon.

2013. jan. 28. 23:19
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy okos vagyok - lexikális tudásban biztosan van nálam okosabb. De merem állítani, hogy te már nem ilyen körökben mozogsz, ezért nem is éled meg, hogy mennyire súlyos a helyzet. Tényleg borzasztó a korosztályom 90%-a. A maradék 10%-al még nem találkoztam..
2013. jan. 28. 23:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Pont ezeket a tüneteket okozza a depresszió nálam is. Kezeltetni kellene magad, mert lehet örököltél egy gyengébb idegrendszert anyukádtól!
2013. jan. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó leveledből ítélve, nem depressziós vagy ( ne is kívánd magadnak), hanem lehangolt, és szomorú. Ha elfogadsz tőlem egy mondást: csak az kap levelet, aki ír is. Vagyis neked is tenned kell magadért. Nem hiszem, hogy nincs az iskolában egy olyan lány, akivel ne tudnál barátságot kötni. Nézz csak körül az osztályban is A többiek sem nem különbek, sem nem rosszabbak akárcsak te. Mellesleg én tényleg nem a te korosztályod vagyok, ráadásul hapsi is vagyok. Mellesleg érettségivel hova fogsz menni dolgozni? Milyen terveid vannak?
2013. jan. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!