Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne több önbecsülés...

Hogyan lehetne több önbecsülésem és önbizalmam? Több lent!

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, ha kimegyek az utcára szorongok, rosszul érzem magam, úgy érzem, hogy összesúgnak a hátam mögött és rajtam röhögnek. Nem merek tömeg előtt beszélni mert félek, hogy majd kiröhögnek és kigúnyolnak. Ha belenézek a tükörbe szinte rosszul leszek mert egy ronda kövér valamit látok. A környezetem szerint nem vagyok kövér és csúnya se. De nem tudok nekik hinni. Mit tehetnék, hogy ez máshogy legyen?
2013. jan. 24. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:

1. nézz többet a tükörbe. ne vedd el a tekinteted. figyeld meg magad. részleteiben. ruha nélkül is. és próbáld ezt örömmel tenni. amit sokat néz az ember azt megszereti.


2. a ciki dolog nem maga a dolog, ami történik. hanem az ahogy arra reagál valaki. ha büfögsz egy nagyot, akkor annak lehet az is a vége, hogy egy jó poén és mindenki nevet és te is. és lehet az is, hogy kínos és mindenki nevet és te megszégyenülsz. a kettő közti különbség rajtad múlik, benned van, ahogy reagálsz. képzeld el azt is, hogy egy színész elrontja a szerepét a színpadon. simán kijöhet belőle jól, ha nem fagy le, hanem valahogy tovább viszi a dolgot. de ha rosszul sül is el, akkor sincs semmi. mennek tovább a dolgok. következő nap is felmegy a színpadra. szóval a félelem attól múlik el, hogy ha nem érzed problémának, hogy valami olyasmi történik, ami ciki. hagy történjen. fog. a kérdés mit csinálsz akkor.

2013. jan. 25. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Minnél többet nézem magam a tükörbe annál csúnyábbnak látom magam. Csak a hibáimat látom, semmi szépet se látok.
2013. jan. 25. 06:53
 3/6 anonim ***** válasza:

hehe. nem baj. nézd még tovább. próbáld felfedezni az arcod történetét. hogy a szemedben a finom gesztusaidban mennyire tükröződnek a félelmeid. és próbálgasd, hogy tudsz e úgy nézni, hogy a szemedből ne az jöjjön le, hogy ez az illető befeszült és tele a gatya, hanem valaki, aki jól van és örül, hogy itt lehet, bármi is lesz.


ez azért is fontos, mert más emberek is csak így tetszhetnek neked igazán. ha tudod szeretni az aránytalanságokat, az egyedi eltéréseket.


és nézz idősebb embereket is. de részleteiben. nézd meg milyen a bőrük és nézd meg milyen a tiéd, nézd meg milyen a hajuk és nézd meg milyen a tiéd. akkor eleve észre fogod venni amit eddig nem, hogy a fiatalságban eleve van valami szép. az, hogy még nem megtört az arc, még nem sérült stb. de ezeket a részleteket is észre kell venned. és ne utáld őket ezért.


szerintem az lehet a gond veled, hogy túl sokat nézed(és amit sokat nézünk olyanná válik az ízlésünk) a médiában lévő egyen arcokat, testeket és ha a tiéd nem olyan, akkor azt hiszed, hogy az baj. pedig nem és ha egyszer erre úgy tudsz pillantani, hogy örülsz neki, hogy nem olyan, akkor az az erőddé is válhat. olyan, mint egy fekete valaki nálunk. ha ő becsinál, hogy jaj nem vagyok olyan, akkor mindenki úgy fog ránézni, de ha örül neki, akkor érdekes lesz, mert nem ugyanolyan.


szóval akárhogy is nézel ki, az biztos, hogy sokat rontasz a dolgon, ha ezt nem tudod elfogadni. hogy neked most ezt a történetet kell jól játszani. van aki ilyet kap van aki olyat, de annál rosszabb nincs, mintha aki nem a szabvány barbi fejet kapja az ül a földön és pityereg.


jah és a humor is fontos. tudsz vicces lenni? ha nem gyakorold.

2013. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Néha úgy érzem, hogy jobb lenne inkább meghalni
2013. jan. 26. 15:59
 5/6 anonim ***** válasza:

hát, ez az a vágyad, ami biztosan be fog következni :)


addig is vigyázz magadra és légy bátor! (ez utóbbi nem véletlen az erények egyike. nem könnyű)

2013. jan. 28. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

és ráadás. ha épp össze vagy gabancolódva, akkor ezt olvasd el. mert gyógyít. egy fiúról szól, akinél nem volt csúnyább Rácpácegresen:

[link]

2013. jan. 28. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!