Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnank kezelni a...

Hogyan tudnank kezelni a duhrohamait? Hogyan beszeljem ra a szuleimet?

Figyelt kérdés

A hugomon en mar kb. kisiskolas kora ota latom, hogy valami nincs rendben. Nem tudja kezelni az indulatait. Mig mas egy apro szurkalodast, vagy sajat gyermekkori tortenetet hallva csak nevet egy jot, addig O elkezd sirni, majd nagy zajt csapva, mergesen elvonul. Van, hogy ok nelkul elkezd utni, marni, harapni, egyebek. Persze csak engem, mert ketten vagyunk testverek, a szuleinket meg nyilvan nem meri bantani.

Ma is volt egy olyan eset, hogy 2 percre elkertem tole a szamitogepet, erre elkezdte utni a bal kezemet. Szoltam neki, hogy fejezze be, majd megszoritottam a kezet, mert tenyleg idegesitett. Konkretan ezzel megint sikerult annyira felbosszantani, hogy rugott, mart, harapott, nem erdekelte semmi. Mindezt ok nelkul.

Tisztaban vagyok vele, hogy neki is lehet rossz napja, lehet ideges akarmi miatt, de miert rajtam tolti ki a merget, es miert ilyen formaban? Ez nem normalis, es nem szeretnek arra a szintre eljutni, hogy esetleg par ev mulva mar kessel tamadjon ram.


Persze a szuleimnek is mondtam mar ezt tobbszor, illetve lattak is, de elkuldtek a pics.aba azzal, hogy biztos csak cukkoltam, meg en sem hagyom beken ot. Ha igy is lenne, akkor sem lenne egeszseges szerintem az ilyen heves reakcio. Nem tudom miert ilyen, pedig en mindig probaltam vele normalis lenni, de o mindig is elutasito volt velem szemben.


Szerintem pszichologusra lenne szuksege, viszont ehhez meg a szuleink is kellenek, akik nem veszik eszre a valos helyzetet.


Hogyan beszeljek veluk errol, illetve ha nem is viszik el szakemberhez, hogyan tudnam a testverem indulatait kontrollaltatni?


O 15 eves lany, en 16 eves fiu vagyok.


2013. jan. 30. 16:02
 1/2 A kérdező kommentje:
A gyerekkori tortenet peldat nem akarmilyen tortenetre ertem, csak pl. kicsit cikisebb dolgokra. Tehat nem feltetlenul valamilyen gyermekkori elszenvedett dolog all emogott.
2013. jan. 30. 16:05
 2/2 anonim válasza:

Az a baj, hogy pici kora óta védőburokban élt, kis hisztire is azonnal a pártját fogta mindenki a "nagyokkal" (akár veled) szemben is.

Ezt már igencsak nehéz lesz helyre tenni, a kedves szülőknek sikerült kinevelni egy valódi, hamisítatlan hisztis pitchát.

Sajna a gyerekkorban "kifelejtett" elfenekelés itt bosszulja meg magát, ez majdhogynem kezelhetetlen házilag. (Ha fiú lenne, azt mondanám, hogy zavarj le neki egy nyaklevest, de így ez sem játszik.)

A szülőkkel nem tudsz mit tenni. Nekik ugyanaz a "mindenkitől óvni kell kicsi" maradt, mint 10 évvel ezelőtt, úgyhogy max. az alap manipulációs tehcnikák (passzív-agresszív "nem beszélek veled, nem látlak, nem vagy itt" figyelemmegvonás) maradnak. Vagy bejön, vagy nem.

2013. jan. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!