Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy skizofréniás...

Lehet, hogy skizofréniás vagyok? (lent)

Figyelt kérdés

Depresszióm van több mint egy éve, viszont olvasgattam erről a skizofréniáról, és a webbeteg.hu-n ezeket a tüneteket írja:


-Téveszmék - nem a valóságból táplálkozó személyes hit, például paranoia (követnek valakit, összefogtak valaki ellen) vagy nagyzásos téveszme.


-Bizarr téveszmék - például valaki azt hiszi, hogy marslakók szabályozzák a gondolatait.

-Hallucinációk - nem létező dolgok észlelése, például képzeletbeli hangokat hallása.

-Inkoherencia (összerendezetlenség) - logikátlan gondolatok.

-Érzelemmentesség, vagy nem megfelelően kimutatott érzelmek.

-Folyamatos olyan érzés, hogy valaki figyeli.

-Munkahelyi, illetve társasági helyzetekben nem megfelelő viselkedés.

-Társasági izoláció.

-Problémák a személyes higiéniával.

-Ügyetlen, koordinálatlan mozgás.


Rám ezek mind igazok. Lehet, hogy itt rosszak az adatok, vagy nálam más van, de azért érdekel, mert ép próbálok kigyógyulni a depiből meg a szocfóbból, és nem hiányzik még valami.


Annyi, hogy szoktak lenni ilyen "rohamaim" amikor olyan, mintha be lennék zárva egy dobozva, nem kapnék levegőt és kívül meg olyan emberek vannak, akik bántani akarnak. Olyankor kényszert érzek, hogy megvágjam magam vagy valami fájdalmat okozzak magamnak.

Szedek nyugtatókat, de azoktól inkább csak alszok.

Mit mondtok?


Köszönöm!


15/L


2013. jan. 30. 17:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Te inkább pánikbeteg vagy. Az se semmi!
2013. jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Akár az is lehet, elég súlyosnak hangzik, menj orvoshoz.
2013. jan. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A depressziónak és pánikbetegségnek is megvan az a tulajdonsága, hogy az illető figyelme jobban "befelé fordul", vagyis a saját teste/lelke működésével többet foglalkozik, mint egy átlagos egyén.

Emiatt gyakori, hogy újabb betegségeket képzelnek be, illetve (tudattalanul) betegségek tüneteit kezdik produkálni (például fájdalmak).


Amúgy nem tudom, hogy csak te hívod a gyógyszereid "nyugtatónak" vagy tényleg csak azokat kapsz. Mert a depressziónak és pánikbetegségnek is a fő kezelését az antidepresszánsok jelentik (a nyugtatók főleg pánikbetegségre kellhetnek, de nem huzamos ideig).

2013. jan. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Rexetint és Xanaxot szedek, de ezenkívül van itthon Frontin, Asentra és Atarax.
2013. jan. 30. 23:04
 5/16 anonim ***** válasza:
A Rexetin antidepresszáns, a Xanax nyugtató. Szóval, elvileg jó gyógyszereket szedsz. Már csak magadban kellene rendet tenni, illetve kösd le magad valami hobbival (például állatok). Jobbulást!
2013. jan. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

15 évesen ilyen gyógyszereket szedni, nem semmi. Ki írta fel neked? :O


Nem szenvedsz skizofréniától, ha nem hallasz hangokat. Ennyire egyszerű. Ezek a tünetek szociális fóbiával kevert depresszió esetén is előfordulnak. Szorongás pedig a fóbiának a velejárója.


Én nem szednék XANAXot, csak ha tényleg nagyon negatívan befolyásolja a mindennapi életvitelt a szorongás. Később nagyon, ismétlem NAGYON nehéz lesz leszokni róla.


Jársz pszichoterápiára?

2013. jan. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Pszichoterápiára nem járok. 3 havonta egyszer tudok menni a pszichiáterhez (tudom, hogy kevés, de ő van itt a legközelebb és sokan járnak oda.)

Ezt a leszokóst egy évvel ezelőtt végigcsináltam Frontinnal. Akkor még senki nem vette észre, hogy bajom van. Titokban nyugtatóztam magam, aztán elkezdtem vagdosni a kezemet(valamin le kellett vezetni) és amikor észrevették, akkor jöttek rá..

Szóval a Frontinról leszoktam.

Ez az egész úgy gátolja az életemet, hogy nem vagyok képes kimenni az utcára. Ha kint vagyok, mintha mindenki engem bámulna, mintha rosszat akarnának.. Minden nap harcolok az érzéseimmel, mert különben napi 24 órából 12-t sírnék (a másik 12-t meg végigalszom..)

Általában hajnalban fekszek, és este 5 körül kelek. Már a napot sem bírom..


Köszönöm a válaszokat!

2013. jan. 31. 17:48
 8/16 anonim ***** válasza:

Akkor hogy jársz suliba?

Szerintem túl jó dolgod van, ez a bajod.

Menned kéne havat lapátolni, az való neked.

2013. jan. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Magántanuló vagyok, pont ez miatt.

És ne alkoss véleményt, amíg nem ismered a hátteremet!

2013. jan. 31. 18:13
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát ez nem semmi,én Skizofrén vagyok állítólag,

"hogy nem vagyok képes kimenni az utcára. Ha kint vagyok, mintha mindenki engem bámulna, mintha rosszat akarnának."

velem is ez a helyzet, de azért kimegyek ha muszáj,

gondolom suliba se jársz?és az osztály társaidban csak a rosszat látod,láttad.

Az iskolába mikor jártál jól kijöttél a társaiddal vagy

vissza húzódó voltál?

mert ettől is kialakulhatott valami.

2013. jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!