Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beszedjem az antidepresszánst?

Beszedjem az antidepresszánst?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és depressziót diagnosztizáltak nálam. Már egy ideje vannak öngyilkos gondolataim, nem találom a helyem, kedvetlen, motiválatlan vagyok, stb... De ugyanakkor ha lenyomok egy edzést vagy megnézek egy jó videót, vagy vicces dolgokra gondolok, akkor fel tudok vidulni. Átmenetileg. Általában 3-4 ilyen "hullámzásom" van naponta, ahol hol a tehetetlen rosszkedv, düh, magány, elszigeteltség érzése, hol az optimizmus, vidámság váltja egymást. Nem tudom mindenesetre, hogy jó ötlet-e ez az egész... önmagában kétlem, hogy ez megoldaná a gondjaimat.
2013. jan. 31. 10:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül írták fel. Ha ilyen hangulatváltozásaid vannak, akkor mindenképpen szedd be.
2013. jan. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A gond nem akkor van, amíg szeded, hanem amikor abba akarnád hagyni. A terapeutám mesélte, hogy egy barátnőjét pszichiátria ügyeletre kellett vinnie éjjel, mert egyideje nem szedte az antidepresszánst, és hallucinált, kényszerképzetei voltak, mire beértek, olyan állapotba került, hogy le kellett szedálni... Az én egyik ismerősöm miután abbahagyta, öngyilkosságot kísérelt meg. Előtte soha. Mindketten folytatták a szedést, nem tudták letenni. Szóval szerintem egyáltalán nem javít az állapoton, csak elnyomja tüneteket, ami az abbahagyás után hatványozottan jön vissza. Mérlegelj. De szerintem járj terápiára, próbálj minélj többet barátokkal lenni, csinálj amit szeretsz, hogy sok pozitív élményed legyen. Ha jön a hullámvölgy, vagy szorongsz, gondolj ezekre az élményekre. Ha végképp semmi nem segít, akkor olyankor vegyél be egy 0.5-ös Frontint. Hallgass gyógyforrást, vagy meditálj, ez is rengeteget segít. Ha írsz egy mail címet priviben, küldök Neked Balogh Bélát, meg amim van. :) Szóval először én így próbálnám ( vagyis próbáltam ), és csak legvégső esetben az antidepresszens, ha végképp semmi sem hoz javulást.
2013. jan. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Egyébként én is átéltem ugyan ezt, sőt, durvábbakat is (ezt itt nem részletezném). Javaslom, hogy keress egy hobbit, amiben kedved leled. Bármi lehet, a lényeg, hogy sikerélményt adjon. Nekem ez a rajzolás volt. Ha érzed, hogy kezdesz befordulni, menj el sétálni, sportolj, vagy bármit, ami kikapcsol. Ja, és javaslom a gyógyteákat is (citromfű, macskagyökér), meg illóolajos (pld.levendula) fürdőt lefekvés előtt. Ja és a legfontossabb, higgy benne, hogy menni fog! :)
2013. jan. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ha jót akarsz magadnak ne vedd be! Az antidepresszánsok többet ártanak mint használnak, és többen kattantak be tőle mint akik nem szedték. Először is az embernek Magában kell létrehozni a változást, hisz minden agyban dől el. Ha magadban rendet teszel, és próbálsz a pozitív dolgok felé hajlani akkor sokat javulhat a helyzet. Én is hasonló cipőben jártam, nagyon kemény időszakon mentem át 2éve, de én megfogadtam, hogy semmilyen antidepresszánst nem vagyok hajlandó beszedni és több orvos sem javasolta. Elkell terelned a figyelmed, kezdj el sportolni, menj el futni, biciklizni, konditerembe edzeni emberek közé. Az a lényeg, hogy sokat legyél társaságban, emberek között. Legyél a barátiaddal többet, hétvégéén menj el kikapcsolódni, bulizni. Ezen kívül ismerkedj, köss új ismeretségeket. Ezek mellett ami a legfontosabb, hogy Legyenek céljaid az életben. Az embert nem arra találták ki, hogy 20évesen feladja! Pont, hogy most áll előtted az egész élet!! :)

Én azt javaslom, hogy próbáld a negatív gondolatokat kerülni, tudom nehéz mert én is így voltam, de leküzdöttem, hatalmas akaraterő kell hozzá, én mindig azt mondtam ha ilyen rossz állapotban voltam, hogy : Bármi történjék én soha nem adom fel! ígyis lett, kijöttem ebből az állapotból. Ha esetleg mégis nagyon rossz napod van inkább vegyél be egy 0,25 mg xanax-ot. Ez nagyon minimális mennyiség de segít, viszont ne váljon rendszeressé. Emelett ajánlanám a magnéziumot és a B vitamin komplexet. Nekem ezek is segítettek, de a legfőbb, hogy sose add fel, és ne nyúlj mindenféle hangulatjavító gyógyszerekhez, mert ezek mesterségesek és rosszabbondik tőle az ember állapotba mint javul. Mellesleg jön a tavasz és a jó idő használd ki ;) Jobbulást!!

2013. jan. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%

"Doroti33 válasza:

Ha jót akarsz magadnak ne vedd be! Az antidepresszánsok többet ártanak mint használnak "


Ne, megint egy észlény

Elment szakorvoshoz, az írt neki gyógyszert, hogy meggyógyulhasson. És erre jön egy ilyen, és lebeszéli. De nagy az isten állatkertje.

2013. jan. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szcientológus gondolatmenetet érzek a fentebb hozzászólókban. Ha beszeded, akkor jobban leszel. Ha jobban leszel, több mindenhez lesz kedved. Ha több mindenhez van kedved, akkor meg késő a gyógyszer szedését követően nem fogsz visszazuhanni, mivel sok sikerélménnyel fogsz gazdagodni.


Azt a sületlenséget meg nem kell senkinek elhinni, hogy függést okoznak a gyógyszerek. Nagy részük nem okoz, kétlem, hogy te olyant kaptál volna, ami mégis. Én konkrétan a XANAX-ról tudom, hogy függést okoz; én is szedtem, pár nap szenvedést követően abba tudtam hagyni. Mellette szedtem n+1 más szert, azok nem okoztak függést.


Ha súlyosabb a helyzeted, akkor valóban nem fogja önmaga megoldani a helyzetet. Az én orvosom is mondja, hogy a gyógyszer csak mankó, nem fog helyettem megtanulni járni. Megoldás a pszichoterápia és annak számtalan változata. Tehát gyógyszer mellett menj el egy pszichológushoz is. Nem elég a pszichiáter. Viszont hogy mélyebbre ne zuhanj tényleg nem árt beszedni az orvosságot.

2013. jan. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nem merem azt ajánlani, hogy ne szedd be amit írtak! Öngyilkossági gondolataid vannak, az már komoly probléma. Egyébként én szedtem már és első alkalommal meg is gyógyultam, hogy attól-e nem tudom. Meg kell tanulnod kezelni a helyzetet. Az edzés nagyon sokat használ. A kiegészítő vitaminok úgyszintén. A Xanaxot ha elkezded szedni, akkor ne egyszer vegyél be pld. 1 db 0,25-öset, hanem oszd el két részre. Reggel és este vegyél be.
2013. jan. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Akkor tisztázzuk: Antidepresszánst kaptál, vagy szorongásoldót? Mert a Xanax, Frontin, Rivotril stb. NEM antipszichotikus szerek. A Frontinra pl. elég nehéz rászokni, nyilván nem lehetetlen, de kisebb rá az esély, mint antidepresszáns esetében. De én azt se szedném a helyedben, csak mikor épp gond van. Egyébként csak tompít feleslegesen. A terapeutám "megetet" néha velem egyet-egyet, ha épp rosszul vagyok nála, esélyt sem kapok megtudni, hogy magától rendeződne-e. Egyszer volt egy közepes pánikrohamom nála, akkor mondjuk használt a 0.5-ös Frontin. Volt nekem is olyan időszakom, mint a Kérdezőnek, mégis ha 10szem szorongásoldót beszedtem összesen életem során, akkor sokat mondtam. És rendbejöttem. A dolog nyitja, hogy ha a problémát okozó helyzetet nem lehet megváltoztatni, akkor az ahhoz való hozzáállást kell. Mindig kell egy megoldási stratégia (a gyógyszer nem az ), ebben a pszichológus segítségedre lesz.
2013. jan. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ok, akkor ideje leírnom, mit kaptam, mert látom, ezen sok múlik. A szerre, amit kaptam, az van írva, hogy Citalopram. Nem tudom, én most amúgy Angliában élek, lehet, hogy itt más az elterjedt.
2013. jan. 31. 23:07
 10/20 anonim ***** válasza:

Igen, itthon is van ilyen. Citalopram a hatóanyag neve lényegében, de van ilyen néven gyógyszer is.


Ez lényegében egy SSRI (Szelektív szerotoninvisszavétel-gátló), ami a szerotonin felszívódását gátolja. Így fejt ki antidepresszáns hatást. Most már bizton állíthatom, hogy függőséget nem okoz. Mellékhatása ugyanakkor a szexuális zavar (amit tényleg okoz, tapasztaltam). Egyéb problémát nem okoz. Ha valóban ez a megfelelő gyógyszer, akkor próbáld meg szedni és ha két-három nap után nem javul a helyzet, menj vissza ha tudsz és kérj más gyógyszert.


Ilyen betegségnél a gyógyszernek és az adagolásának a megtalálása a legnehezebb feladat. Ha sikerül belőni, akkor utána hosszú távon jól tudod magad érezni. De ahogy már fentebb is mondtam, mindezek csak mankóként szolgálnak. Próbálj meg elmenni pszichoterápiára. Ha a probléma forrását nem sikerül megoldani, akkor a gyógyszer szedését követően nagy a valószínűsége hogy a tüneteid visszatérnek és a most még használó gyógyszerek haszontalanná válnak. Előről kell kezdeni a próbálgatást.


Ha viszont elmész terápiára egy pszichOLÓGUShoz, akkor sokat segíthet az, ha a gyógyszer miatt már nem kell a düh, rosszkedv és magány érzeteivel foglalkozni; tudsz koncentrálni a feladatok megoldására.


[link]

2013. febr. 1. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!