Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Komolyan bajban lehetek?

Komolyan bajban lehetek?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, középiskolába járok és úgy érzem, hogy valamit nagyon elrontok most.

12 éves korom óta vagdosom a csukómat. A szüleim többször is látták a sebeket mégsem tettek semmit. 15 évesen nyugtatókat loptam és beszedtem őket suliba, meg kb mindenhova benyugtatózva jártam el. Bulizni is kb azóta járok fel, tavaly tavasszal viszont képkiesősre ittam magam, és azóta vagy semmit nem iszok vagy pedig túl sokat. Nem tudom miért van így. Ha megyünk valahova akkor rendszerint azzal végződik az este, hogy egy random sráccal smárolok, elvesztem a kontrollt.

Eddig ez nagyon jól volt így, de mostmár olyan szinten irányít, hogy félek, nem tudok leállni. Suliban nem tudok koncentrálni és úgy igazából sehol sem. Üres vagyok, reménytelennek látom, hogy valaha is boldog legyek és már fogalmam sincs, hogy mit kellene és tudnék tenni, hogy visszafordítsam ezt a folyamatot.

Hogyan állíthatom le ezt az egészet?


2013. febr. 3. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy felkeresel egy pszichiátert, mert pszichésen gondjaid vannak és az orvos tud segíteni. És elég borzasztó, hogy a szüleid mit sem foglalkoznak ezzel.
2013. febr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"12 éves korom óta vagdosom a csukómat. A szüleim többször is látták a sebeket mégsem tettek semmit. 15 évesen nyugtatókat loptam "


Kedves kérdező! Így visszaemlékezve, mi vitt téged erre a dologra? Mi bántott? Nem ment a tanulás, netán otthon voltak, vannak bajok? A kiinduó okot kellene megkeresni. Mert később már a megszokás vitt...

Már az is pozitívum, hogy megírtad.

2013. febr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nem akarlak diagnosztizálni semmiképp. de nálam is jelentkeztek mentális, lelki problémák. Voltam szanatóriumban, és ott sok embert megismertem akikkel ilyen történt. Egy idő múlva lehet látni hogy ez ugyanolyan betegség mint bármi más. Orvos és gyógyszer kell hozzá. Ő tudja megmondani mi bajod lehet. Ha elkezded kinyomozni, egy idő múlva kezdenek a kockák a helyükre állni, és elkezded megtanulni kezelni ezt az egészet. Amiket leírtál ilyen mániás dologra jellemző. Ezt nevezik hipomániának, vagy bipolaritásnak. Egyik időszakban az ember pörög, másikban lent van. Nem mondom azt, hogy mániás depós vagy, de ilyen bipolaritásra lehet szerintem hajlamod. És ez betegség, amit gyógyítani kell. A másik a border line, abban van az a tünet, hogy vagdossák magukat. Ezek a betegségek szerepelnek keverten is.


Amíg nem mész orvoshoz, csak a sötét erdőben fogsz bolyongani, és nem lesz aki segítsen, és egyre rosszabb lesz. tapasztalatból mondom sajnos, mert én is 10 évig öngyógyító voltam, aztán összeszedtem egy csomó lelki betegséget, mert ezek terjednek, vagy hogy mondjam fokozódnak. Szorongás, depresszió, pánikbetegség, mániás dolgok, paranioa, szociofóbia ezek vannak. Vigyázni kell ezekkel. időben szakemberhez kell menni.

2013. febr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
hogy lehetnek ilyen buta tudatlan emberek? Más meg önhibáján kívüli egészségügyi/egyéb bajokkal szenved, vagy egyszerűen szar országba születik, te meg az adottságaid ellenére ennyire elbaszod a saját életed... Mit ronthatsz el? hm..
2013. febr. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

te hülye vagy utolsó. Bocs de nem akarom megválogatni a szavaimat. Ez ugyanolyan betegség mint bármi más, a vesekő vagy a végbélrák. Ez nem választás kérdése, hogy ő "elbassza az életét"!!! beszéltél már más ilyen betegséggel szenvedő emberrel? Ezek az emberek nem tehetnek róla hogy ez van velük. Segítségért kiállt a kérdező is, és az a legszomorúbb ráeszmélés, amikor az ember rájön hogy nem tud ebből egyedül kimászni.

ezt ugyanúgy gyógítani kell mint bármi mást! És egy ilyennel simán lehet lenni táppénzen hónapokig akár, mert olyan erős gyógyszereket is felírhatnak. Egyáltalán nem biztos hogy a kérdező ebben a stádiumban van, lehet csak egy beszélgetés kéne neki szakemberrel, de mindenképp a szakember kell hozzá, hogy belője, meállapítsa hogy neki milyen segítségre van szüksége, milyen fokú nála ez a betegség. (ha az)


de semmiképp nem tehet róla egy ember hogy ez van vele. Ez a legszomorúbb, amikor a társadalom kivet azért mert te más vagy valamiért. Nem így kéne viselkedni mint te, hanem segíteni az embertársainkat. Könnyű azt mondani, hogy " te tehetsz róla, meg biztos megjátszod magad, nem is akarsz változtatni stb" Ez nem olyan egyszerű. Egy alkoholista sem lókötő, hanem beteg, és addiktológus kell hogy foglalkozzon vele. Egy pánikbeteg sem csak megjátsza magát. De ha kiderül róla hogy pánikbeteg, egyből kirekesztik, mintha valami őrjöngő pszichopata lenne a társadalomban. Nézz magadba! És ha veled történne ilyen??? nem tudhatod! ezek a szarok egyik pillanatról a másikra törnek rá az emberre. KOmolyan ha kérhetném, csak egy napot élnél át ilyen szarral az életedben hogy rágyere mit beszélsz.


Kérdező, az mindenképp jó, hogy felmerült benned annak a gondolata, hogy esetleg van valami gáz veled, és segítsenek. ez már a kiút kezdete. Ne parázz, ki fogsz ebből jönni, csak semmiképp ne szedj drogot, mert az (a fű is) még jobban kihozza, ha van (márpedig van!) hajlamod az ilyesmi szétpergésekre, és a drogtól csak még rosszabb lesz. inkább kezd el keresni a megoldást!

2013. febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jah tudom elég kegyetlen vagyok. Bocs kérdező. én pont az egészségügyi szarokat jártam meg az életben, 5 évnyi időmbe,energiámba,pénzembe került. És sajnálom általában, hogy valaki aki viszont szerencsésen egészségesnek születik ilyen önpusztító legyen. Csak annyit akartam, hogy ébredjen fel, becsülje meg amije van, mivel elég álomvilágban él. A legrosszabb a történetében az, hogy a környezetében élő felnőttek/szülei nem ismerték fel a dolgot, pedig ha valaki ennyi idősen csinál valami hülyeséget, magától nem könnyen fejezi be, csak majd idősebb korában, ha már eljutott odáig hogy rájöjjön mekkorát árt magának, de akkor már késő. Ehez tényleg szakember segítsége kell. Ha egy ilyen korszak már 5 éve tart, annak vagy az a vége, hogy lassan ráébred dolgokra, levon következtetéseket, kiokosodik, és megoldja magának a problémát, ezáltal más személyiség is lesz, vagy a rosszabbik eset, hogy méginkább belemélyül ebbe a világba, mivel semmi/senki nem ébreszti rá, hogy ez így nem jó, a környezete inkább kihasználja. Környezetváltozás kéne neked, szüleiddel tényleg őszintén megbeszélni a dolgokat, és nem múló dolgokban keresni a boldogságot, ne az legyen a célod, hogy megfelelj az iskolai haveroknak, hanem hogy megismerd önmagad, megfelelj önmagadnak, rátalálj a saját problémáidra, és magad old meg. Áldozz egy évet az érettségiig tanulásra, főiskolán/egyetemen már más társaság vesz körül, és lesz jövőbeli célod. 17 éves vagy az még hihetetlen fiatal, és a leírtak alapján nagyon keveset tapasztaltál az életből, annak is a rossz oldalát, nem tudod felfogni, mennyi mindent tartogat még, szóval semmi sincs veszve az ég világon, ilyet ne mondj hogy sose leszel boldog. Kérdező, olvasod még ezeket?
2013. febr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!