Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek normalis, hogy...

Szerintetek normalis, hogy ugy gondolom 2 szemelyisegem van? Marmint en mindig ugyanolyan vagyok, de mindent megbeszelek magammal, vitazunk, hulyeskedunk, stb. Vagy beszelnem kellene a suli pszichologusaval?

Figyelt kérdés
Persze ezt a +beszelgetest" nem feltunoen teszem, de van, hogy iskolaba menet egesz uton "beszelgetunk", probalunk megoldni egyes problemakat kozosen. A pszichologussal csak az a baj, hogy nem szeretek masokat a sajat gondjaimmal bombazni...
2013. febr. 3. 20:35
 1/7 anonim válasza:
A pszichológusnak ez a dolga. Szerintem menj el hozzá...
2013. febr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Fogd fel úgy, hogy ezek nem a te problémáid, hanem a másik énedé
2013. febr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én is szoktam, de én úgy hogy van a gyengébb és az erősebb énem, és az erősebb bátorítja a gyengébbet. "meg tudod csinálni" stb. de szerintem ez a szint még nem kóros. Te tudod milyen párbeszédeket folytattok. MIlyenek ezek a személyek? Nem tudod behatárolni (pl. erős, gyenge stb)


az biztos, hogy egy skizofrén nem tud a másik személyiségéről, esetleg a többiről. Benne fel sem merül, hogy neki valami baja lenne. Soha nem kérdezi meg egy skizó magától, hogy skizofrén-e. szóval te nem vagy az.

inkább csak valami kialakuló személyiségzavar lehet, amit egy pszichológus meg tud állapítani, hogy mennyire komoly.

2013. febr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, ez nagyon nem normális. Igen jó volna, ha hamarost elhúznál egy szakihoz, ha nem akarsz megzakkanni!
2013. febr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hat ez ugy van, hogy van a JO meg a ROSSZ. De valojaban a rossz sem akar nagy hulyesegeket csinalni, csak o inkabb azt nezi, hogy nekem legyen jo, a masik pedig tulzottan figyelmes masokkal szemben es inkabb a sajat vagyait teszi felre...17 vagyok, nem kellene meg psziches problemaim legyenek...
2013. febr. 3. 23:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljesen normális dolog. Mármint az, hogy az emberben legalább 2 én lakik. Van, amikor napokig elvannak csendben, de ha dönteni kell, akkor az egyik ezt akarja a másik meg amazt

Ha mind a kettő jót akar, akkor te vagy a Teréz anya. Ha az egyik lót, a másik a rosszat, sztem ez a normális. És ha mindkettő kapásból a rosszat, akkor te vagy a Belzebub.

Mellesleg én tárgyalok mindkettővel.Jut eszembe akkor hárman vagyunk....

2013. febr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlenül pszichológusnak látnia, sőt az lenne a normális ha ez mindenki számára normális lenne. Gyakran nekem is magamban kell "beszélnem" ahhoz, hogy választ találjak egy kérdésre, megoldást a problémára, és jó lenne, ha mindenki megismerné ezt a "technikát", mielőtt kritizálni kezdi...

De a legtöbb ember túlságosan is fél szembenézni, "egyedül maradni" magával. Vajon feltették már magukban a kérdést, miért?

Pedig olyan egyszerűen működik. Nem ritka ugye, hogy ha kérdezel valakitől valamit-mivel közben csak a kérdésre fordítod a figyelmedet-még mielőtt befejeznéd a kérdést, magadtól rájössz a válaszra. Hasonló, vagy ugyanez a folyamat játszódhat le akkor is, amikor ugyanezt teszed, csak gondolatban.

Nagy részben köszönhető ennek, hogy nem kellett eddig pszichológus...naponta változott a döntésem, hogy kell-e ez a segítség, de végül mindig előbb meglett a problémára a megoldás, minthogy meg kellett volna osszam egy "ismeretlennel" :)

Amíg nem késztet világuralomra, addig semmi baj nincs ezzel;))

2013. febr. 7. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!