Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Puffadás, szorongás ellen?!

Puffadás, szorongás ellen?!

Figyelt kérdés

A problémám igazából nem új keletű, de csak most kezdett el igazán zavarni. Körülbelül 2 hónapja járok az első barátommal, most jutottunk el odáig hogy hazavitt, nagyon illemtudó, kicsit olyan "maradi" mint én. Lényeg a lényeg, eddig mindig nyitott térben voltunk, sétáltunk, kávézóba voltunk, stb. Most viszont közös filmezésnél meg beszélgetésnél görcsös vagyok, szorongok. Ciki vagy nem ciki, gyermekkorom óta sok gáz termelődik bennem, ezért is nem járok sokat társaságba, nem alszom ott bulik után senkinél, nem járok át a barátaimhoz. Zárt térben csak úgy nem eresztheti magát ez az ember, így viszont felpuffadok, hányingerem lesz. Ha tehetem természetesen kimegyek mosdóba, de pl. ha filmet nézünk vagy el elmélyült beszélgetés közepén vagyunk. nem szaladgálhatok ki 10 percenként. Nagyon nem szeretném ezt elrontani, eddig 19 évig együtt tudtam élni vele, de most már nagyon nem tudok mit kezdeni a helyzettel. Még nem olyan elmélyült a kapcsolatunk a barátommal hogy ilyenek beleférjenek (szellentés, böfögés), ezért is fordulok hozzátok, hátha tud valaki esetleg valami "trükköt", ami segítene.


Hát, először is köszönöm ha végigolvastad ezt a kis monológot, jó esett kiadni magamból. :) Másodszor pedig előre is köszönöm, ha valakinek van hasonló tapasztalata és megosztja, és esetleg még segíteni is tud :)


19/L


2013. febr. 6. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem próbáltál még segitséget kérni orvostól? Hátha van valami erre a problémára.
2013. febr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még nem beszéltem erről orvossal, eddig akit beavattam ebbe a "titokba", mind azt mondta hogy ilyen típus vagyok, nincs mit tenni. :/
2013. febr. 6. 20:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Én azrt biztos megkérdezném. Nincs veszteni valód legfeljebb nem tud segíteni.
2013. febr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

így van, nem is gondolnád milyen trükkös a szervezet, lehet egy kezelés, és vége is ennek, csak már annyira hozzászoktál, hogy természetesnek tünik.


nekem ez nem állandó dolog, de pár éve nincs kapcsolatom, és végre randiztam egy nagyon-nagyon helyes sráccal, és évente egyszer történik olyan, hogy én nagyon felpuffadok, hát nem pont akkor volt? már annyira visszatartottam hogy majd beleszédültem, és éreztem is, hogy sápadok. visszagondolva jó hülye voltam :D lényeg, a lényeg, tudom milyen borzasztó tud ez lenni, éppen ezért ne is hagyd, hogy ez uralja az életedet. a tv-ben is többször lehet hallani, hogy "puffadásra..", tehát ez egy létező gond, mindenképpen beszélni kell dokival.

2013. febr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Espumisan gyöngyöt használunk a családban. Ezt beveszed a randi előtt 1 órával és nem lesz semmi problémád.
2013. febr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, eszel-e hüvelyeseket, de jó lenne, ha nem tennéd. És így első olvasásra rögtön felmerült bennem, hogy lehet, hogy gluténérzékeny vagy. Ki kéne derítened, hogy ettől van-e a puffadás, mert ez nem normális dolog. Nem azt mondom, hogy komoly baj, de valami oka van, nyomozd hát ki, hogy mi az! Nehogy már ez keserítse meg az életed! :( A tünet csak arra való, hogy megmutassa a probléma okát. Járj utána ennek!
2013. febr. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tényleg lehet liszt vagy glutén érzékenység miatt is. Vagy bármilyen étel intolerancia miatt. érdemes utánajárni, hátha orvoslhtaó és nem csak stressz hatására van.
2013. febr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Glutén-érzékenység nem hiszem hogy lenne, allergiám sok van, de nem ételre. Tehát nincs mit tenni, irány a háziorvos. Drukkoljatok!
2013. febr. 18. 17:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Drukkolunk! :)
2013. febr. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!