Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak a szégyent hozom a...

Csak a szégyent hozom a szüleimnek és a helyzetem is kilátástalan. Már többször is gondoltam öngyilkosságra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az egész talán még óvodás koromban kezdődött.Nem szerettem odajárni ezért, szinte minden reggel sírtam anyukámnak, hogy ne hagyjon ott. A többiek pedig kinéztek maguk közül, mert ilyen bőgő masinával nem foglalkoztak. Általános iskola alsó tagozatban is kissé magamnak való voltam, egy-két barátom volt, de ők sem voltak igazán azok... akkor még nem ismertem a csicskáztatás fogalmát. Felső tagozatban kezdtek jobban kinézni maguk közül, mert akkor az volt a menő aki drága, márkás cuccokban járt és a legújabb kütyükkel rendelkezett. Én nem, mivel egyrészt nem érdekelt az ilyesmi, másrészt nem tellett rá. Csúfoltak, megaláztak. Pénzt kezdtem lopni otthonról, nem sokat 500-kb 2-3 ezer forintokat, hogy titokban meg tudjak venni néhány drágább cuccot, hátha akkor befogadnak. De nem. A szüleim természetesen kiakadtak, hogy a saját lányuk lop tőlük. Megkérdezték mire kellett nem mondtam el vagy azt hazudtam nem is én vettem el. Ha megtalálták amit vettem azt hazudtam kölcsönbe kaptam. 7. osztályban kezdett eldurvulni a helyzet.Annyira utáltam iskolába járni, hogy folyton lógtam. A szüleim pedig szégyenkeztek miattam, ha esetleg egy ismerős látott a városban vagy valahol iskolaidőben és rákérdezett, hogy mi van velem, hogy nem vagyok iskolában. 8.adikban már annyira durvult a helyzet, hogy meg volt szabva, hogy háromnegyed 8-kor először az osztályfőnöknél majd az igazgatónál kellett megjelennem, hogy tudják bent vagyok-e. Akkor az utolsó órákról mentem el. Abból az lett, hogy minden nap végén az igazgatóhoz kellett mennem és ő felhívta a szüleimet, hogy ott voltam tényleg, sőt volt, hogy nap közben is jött ellenőrizni. Ez is szégyen volt a szüleimnek, mert az igazgató többször is utalást tett rá, hogy nem tudnak rendesen nevelni. A jegyeim viszonylag rendben voltak, mert figyeltem órán, de a szünetekben egyedül ültem és néztem magam elé. Középiskolában első évben javult a helyzetem. Második évben újra ki lettem közösítve, mert jól tanultam. Itt is el kezdtem lógni. Harmadik évben ismét egyedül kellett maradnom, nem voltak barátaim, ott aláztak meg ahol tudtak. Egy fél évig nem jártam be. Ez is szégyen volt szüleimnek. Hiába könyörögtem, hogy vigyenek át másik iskolába mindig az volt a válasz, hogy tudjuk, hogy rossz de végig kell csinálni. Év végén megbuktam és évet kellett ismételnem. Ez is szégyen volt nekik. A távolabbi rokonoknak, ismerősöknek akik nem ismerték az iskola rendszerét azt kellett mondani, hogy azért vagyok még csak 11.edikes, mert 0. osztály is volt. Második 11. ben első félév úgy ahogy tűrhető volt. Kezdtem jóba lenni egy lánnyal, aki kirekesztett volt és gondoltam haverkodom vele, mert tudom milyen neki. Akkor azért néztek ki, mert barátkoztam vele. Újból lógni kezdtem. 12. osztályban első félévben alig jártam be, és mivel addigra már betöltöttem a 18.at választhattam vagy kirúgnak vagy magántanulóként elvégzem a második félévet. Az utóbbit választottam. Persze lett belőle itthon balhé. Ha jött hozzánk valaki, tilos volt kijönni a szobámból. Ha mégis akkor ráfogták, hogy beteg vagyok azért vagyok itthon. Szalagavatóra a szüleim el sem jöttek. Ballagáson tőlük se egy puszit se egy ölelést nem kaptam. Sikeresen letettem az érettségit, egy gratulálok helyett annyit kaptam, hogy látod megérte szenvedni, hogy eljuss idáig. Mert szüleim szemében az akinek nincs érettségije az nem is ember. A szakképzést elkezdtem. 1 hónapig jártam be, de közben jött egy elég jónak tűnő állás ajánlat, ami miatt persze otthagytam az iskolát. Később derült ki, hogy az átképzésért fizetnem kellett volna nem is keveset. Bejelentettem otthon, hogy kiiratkoztam. Abból is nagy kiabálás lett. Azóta itthon vagyok, folyamatosan munkát keresek, de eddig semmi. Szinte minden nap azt hallom, mennyivel jobb lett volna ha leteszem a szakmát meg mikor lesz már munkám és én vagyok a család szégyene. Már gondoltam öngyilkosságra is, hátha akkor nem kell többet szégyenkezniük miattam, de eddig nem tettem meg. Szerintetek mi a megoldás a helyzetemre?

20/l


2013. febr. 7. 16:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, amiért ilyen hosszú lett de jól esett kiírni magamból mindezt és Ti is tudjátok a problémám hátterét.
2013. febr. 7. 16:42
 2/12 anonim ***** válasza:
A szüleid kizárólag maguk miatt szégyenkezhetnek...
2013. febr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
a 2-esnek igaza van ... szép lassan felépítettél magadból egy elkeseredett embert az ő segítségükkel ... keress magadnak célt amiért mindent megteszel (akár munka mellett tanulással) és nekik akarj megfelelni, vagy a környezetednek, hanem kizárólag magadnak
2013. febr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
bocsánat: ... NE nekik akarj megfelelni ...
2013. febr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

Na,azért álljunk már meg.


Ne a szülőknek akarjon megfelelni?

Egy k.rva érettségiről és szakmáról lett volna szó.

Most egy sz@ros érettségid van, itt mindenki kicinkeli a szüleidet. Meglehet, időben kellett volna két egyforma saller, hogy egy hétig egy irányba menj.


Mi a megoldás? Jön a nyár, mezőhazdasági meló, gyűjthetsz sulira.

Az önsajnáltatással sokra nem mégy.

Nyilván, a szülőkön is múlik egy a gyerekük jövője, de ahogy olvasom, még otthon kajálsz, fürdesz, laksz. vagy tévedek?

2013. febr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5-ös, azért ugye végig olvastad a kérdést is ... a szülők nem most szúrták el, hanem kis korától ... ma már nem a szülők felelőssége, hanem a sajátja, tehát már ne nekik akarjon megfelelni
2013. febr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves #4es! Kaptam én elég verést. És azt nem írtam bele, hogy amint bejelentettem, hogy már nem járok iskolába másnap kivették a spórolt (majdnem 80 ezer forint!) pénzemet és elvették tőlem. Azt meg könnyű mondani, hogy költözzek el, ha nincs hová és pénzem sincs albérletre és azt is, hogy dolgozzak ha semmi lehetőség nincs itt.
2013. febr. 7. 17:15
 8/12 anonim ***** válasza:

Most butaság azt gondolni, hogy itt fogod megkapni a választ.


Mindenki felrakja ide a kérdését és arra vár, hogy élete nagy problémája majd itt meg fog oldódni. De az élet nem így működik.


Egyrészt ismeretlen vagy a számunkra, most már tudjuk a sztoridat nagy vonalakban, de attól még a legnagyobb részedet nem ismerjük. Nem tudjuk milyen hajlamaid, gondolataid és érzéseid vannak, ezért a legtöbb amit tehetünk az az, hogy leírjuk a véleményünket, de végső soron úgyis te fogsz dönteni saját életed felett.


Nekem az a véleményem, hogy ( jó tudni, hogy a te helyzeted nagyon ismerős a számomra ) ebben a szituációban mindkét félnek megvan a maga hibája. De van egy adott pont, amelyen túl már felesleges bűnbakkot keresni. A neveltetés ideje lejárt, a szüleid elvégezték már kötelességüket és annak ellenére, hogy bizonyára tévedtek jó pár dologban, ezt az időt már nem lehet újracsinálni. Mindenki azzal indul otthonról, amit kapott és úgy kell megálljon a lábán a világban, ahogyan tud.


Nem rendelkezünk egyforma családi háttérrel, sem egyforma környezettel, noha ezek formázták személyiségünket a leginkább. Mindazonáltal az életben mind egyenlőek vagyunk, abban az értelemben, hogy senki sem fog különleges bánásmódban részesülni csak azért, mert rossz gyermekkora volt vagy traumás időszakokat élt át a szülei miatt. Ezek sajnálatos dolgok, de az élet nem törődik ezzel. Előbb-utóbb a régi mondás beigazolódik: " Az erősek megmaradnak, a gyengék elesnek. "- Így volt ez és így van most is.


Az öngyilkosságra hajlamos személyek általában mind egy közös gondolattal rendelkeznek, mégpedig azzal, hogy nem életre valóak. Egyeseknek szerelmi bánatuk van, mások a munkahelyük miatt vannak padlón és ezer más ok. De ilyen az élet. Van aki főbe lövi magát és van aki elkezd kimászni a gödörből. És ha az utóbbi csoportba tartozol akkor fogsz találni megoldást a helyzetedre is- erre is, és bármelyik másra. Mert főként a hozzáállásodon múlik minden.

Ha azt gondolod, hogy nem vagy rá képes, akkor nem leszel rá képes.

Ha azt gondolod, hogy képes vagy rá, akkor valahogy megfogod oldani a problémát.


Sok sikert.

2013. febr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi a megoldás?Az, hogy találj ki magadnak egy célt és most már csak arra koncentrálj.Miért foglalkozol a szüleid hülyeségeivel, meg a közösségek vadbarmaival?Amint az emberek látni fogják rajtad, hogy csak a céljaidért törtetsz és egyszerűen csak teszed a dolgodat, akkor nem leszel érdekes számukra.Amíg viszont érzik rajtad a félelmet és a szégyenkezést, addig csesztetni fognak.A hiénák ilyenek.
2013. febr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig ne legyen kisebbségi érzésed, félelmeid, teljesen felesleges, ugyanis tökéletes ember nincs.Általában a legnagyobb lúzerek szoktak másokat b@szogatni, mert nekik ennyire telik....
2013. febr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!