Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti elgondolkodtatok már ezen?...

Ti elgondolkodtatok már ezen? Ez normális?

Figyelt kérdés
Nem vagyok jól mentálisan.. Mi értelme van az életemnek? Úgy érzem egy senki vagyok, aki semmiben sem felel meg. Senkinek sem vagyok fontos, utálom az életem és utálok mindent és mindenkit. Kivéve a családomat.. Ha jobban belegondolok, nincs egy igaz barátom se... Ki vagyok én? Legszívesebben elutaznék messzire, pl. Amerikába! Leszarom ha ott sem jobb az élet, szerintem ezerszer jobb mert kevesebb féltékeny és gáz ember tartózkodik ott mint itt Magyarországon. Elegem van mindenből. Miért nincs egy legjobb barátnőm? Miért vagyok én mindig a rossz? ÚGY UTÁLOM MAGAM. Ronda vagyok, és most depressziós. Nem, nem fordulok szakemberhez, mert nem akarok magyarázkodni senkinek sem otthon, vagy máshol és pénzem sincs rá! Ti mit csináltatok ilyen helyzetben? Úgy szeretnék önbizalomteljes, és ragyogó kisugárzású lány lenni. De nem megy... :\ Basszus fiatal vagyok még, 14 éves de egyszerűen nem tudom mit gondoljak.. Nem, ez nem súlyos vagy igen? Nem érdekel.. Nem leszek öngyilkos, csak kíváncsi lennék a véleményetekre.. Mit tegyek, hogy RAGYOGÓ LEGYEK? SÉRTETLEN? SZÉP? Nem kérek negatív véleményeket.. :@

2013. jan. 25. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kamasz vagy, normális hogy ilyeneken gondolkozol. Minden korodbelit megtámadnak a hormonok.

1. mosolyogj és a világ visszamosolyog rád. ha sulibab nem találsz társaságot, járj el sportolni, vagy valami szakkörre!

2. csúnyának tartod magad?! 14 éves vagy, még csak most fog alakulni a tested :) ha súlyproblémád van, azt testmozgással korrigálhatod. Nincs veled semmi baj, mentálisan se vagy beteg... Nyiss az emberek felé és fogadd el őket a hibájukkal együtt vagy találd meg az emberektől független boldogságot.

2013. jan. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ebben a világban, a tinédzserek kb. 80%-a szenved megfelelési kényszerben. Bocsánat világ, ha 14 évesen nem sminkelem ki magam!! Köszi a válaszodat, segített, már jobban is vagyok csak rámjött a dühroham mert az egyik b.nőm nagyon felhúzta az agyam, azzal, hogy milyen önző... Hosszú történet, de eléggé idegesítő is.. :( Megy a zöldi! :)
2013. jan. 25. 21:46
 3/9 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válasz már le van írva, Hogy neked pontosan hol, azt nem tudom, de rengeteg igen okos és értelmes ember írt már könyvet arról, hogy egyes helyzetekben mi a legmegfelelőbb.


Ha nem tudod mi az életcélod, akkor pl olvass bele az Erre születtél című könyvbe. Szerintem nagyon érdekes, fenntartásokkal kezelem, de nekem is mutatott egy irányt.


Ha nem jössz ki jól az emberekkel, akkor rengeteg kommunikációfejlesztő és embereket megértő könyv van. Iratkozz be egy könyvtárba, vagy töltsd le a neked kellő infót a netről, és hamar másképp nézhetsz a világra. Csak 20 éves vagyok, de nagyon bánom, hogy pl a te korodban már nem kezdtem el ezeket lapozgatni, sokkal előrébb lennék.


Azt azért most le tudom neked írni, hogyan lehetsz ragyogó, bár túl általános, de igaz, a lényeg, hogy az ehhez vezető utat neked kell megtalálnod. Egyszerűen légy maximálisan elégedett önmagaddal. Nem könnyű, én is ezzel szenvedek, de emlékszem, amikor nagyon büszke voltam magamra, és minden napon egy új élmény volt, egyszerűen csodás érzés. Saját magad fejlesztése mellett mindent meg kell ragadnod, amiben sikert érhetsz el, és érdekel vagy fontosnak találod. Akár egy bizonyos táv lefutása, jobb jegyek, különböző sportok, akármi. Most kicsit ötlettelen vagyok, mert nekem most a szobám kitakarítása is nagy siker lenne, ha vizsgaidőszakban áldozhatnék erre időt.


Ahány problémát megfogalmazol, annyi cél van az életedben. Amin tudsz változtatni, azért mindent tegyél meg, hogy változzon, amin nem tudsz, azt pedig próbáld meg elfogadni.

2013. jan. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Amikor valaki belép a kamaszkorba, széttörik a világ. Minden változik, felgyorsul, nem tudod ki vagy, vagy, hogy tulajdonképpen hogyan is kéne érezned magad. Most kezdesz felnőni, tágul a világ, fontosabbá válnak a barátok,és a szerelem, mint a család. Egyszer szar kedved van, egyszer meg túlárad benned az öröm. 1. Ez teljesen normális, az lenne a baj, ha nem így élnéd meg. 2. A sport sokat segít, mert azon kívül, hogy alakot formál, új barátokat is szerezhetsz, és sikereket érhetsz el. Ja, és biztos nem vagy ronda :) Kitartás!
2013. jan. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad :)))))))) Bár nem fogok könyveket bújni ezért, de megpróbálok elégedett lenni önmagammal... Pusziii és megint ment a zöld :*
2013. jan. 25. 22:08
 6/9 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon hullámzóak mostanában az érzelmeim.. Rájöttem arra is, hogy miért vagyok depis.. :\ és FÖLÖSLEGES! hülye vagyok, élvezek mindent amit lehet és nagyon köszi a válaszod még1x aranyos vagy :)<3
2013. jan. 25. 22:11
 7/9 anonim válasza:
Ez a beszéd :D
2013. jan. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mosolyogj! ***** válasza:

van egy jó és egy rossz hírem:

ROSSZ: magától nem alakul értelme az életednek és barátaid sem lesznek csak úgy

JÓ: Te adhatsz értelmet neki, szerezhetsz barátokat apró döntéseken áll az egész és csak rajtad múlik mit hozol ki belőle

2013. jan. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Képzeld vannak barátaim, csak egyiket sem véltem igaznak mostanság.. És teszek érte, nem kapunk meg bármit is ingyen vagy magától ... azért voltam ideges, mert én túl sokat adok és a másik meg kihasznál, észresemvett kb. ENNYI.. de azért kösz:D

2013. jan. 27. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!