Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham. Depresszió....

Pánikroham. Depresszió. Szorongás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb 3 hónapja volt egy pánikrohamom aztán másnap semmi bajom nem volt és kb 2-3 napra rá megint előjött azóta folyamatosan szorongok, mindenfélén agyalok. Ha kisüt a nap az a baj ha nem süt az. Félek, hogy megőrülök, hogy nem vagyok magamnál, hogy csak álmodom. Alvászavaraim is vannak sajnos, sokszor arra kelek hogy átjárt a félelem és remegek, rosszakra gondolok. Sokszor ilyeneken agyalok és emiatt szorongok. Ma este jöttem haza és annyit gondolkoztam ezen, hogy csak rámjött a pánikroham és most se érzem magam valami jól. Mit tehetnék? Úgy érzem örökre így maradok, sose leszek boldog, mindig ezzel fogom foglalkozni :/
2013. febr. 12. 22:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
"Félek, hogy megőrülök, hogy nem vagyok magamnál, hogy csak álmodom." Ezek tipikus gondolatok. Ha van hozzá kanalad, menj el egy pszichológushoz, ő majd felír antidepit+nyugtatót és rajtad áll, hogy benyeledd-e őket. Önsegítő csoport, vagy olyan terápia, ami valóban segítene, ma az országban nem működik. Tudom, mert 2 éve keresem a kiutat ebből és még nem találtam meg. Az segít valamennyit, hogy elolvastam szinte mindent és tudom, hogy mivel állok szemben. Én egyedi eset vagyok, nem vagyok hajlandó gyógyszereken élni, de ha te bevállalod, akár lehet egy megoldás is. Ki tudja.
2013. febr. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Menj el dokihoz mindenképpen mielőtt rosszabbra fordul.


A lelki egészségünket ugyanúgy ápolni kell mint a testit.

2013. febr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de attól félek, hogy már senki sem segíthet rajtam...megfogok őrülni lassan úgy érzem. Biztos kell a gyógyszer? Nem lenne elég Orbáncfű-tea? Annyira nem szeretek semmit ami gyógyszer. :/
2013. febr. 12. 22:49
 4/14 anonim ***** válasza:
Az első lépésnek annak kellene lennie, hogy utánaolvasol, nem pedig itt írsz ki egy gagyi kérdést. Félre ne érts, nem ellenséges vagyok, csak tudom, hogy mit kell ilyenkor tenni és nem sopánkodni. Nehéz,de el kellene indulni az úton. Orbáncfűtea aranyos dolog, de egy rohamon azért már nem segít. Az, hogy úgy érzed, meg fogsz őrülni pontosan egy tünet. Tudom,hogy nagyon szar, de nem valós. Nem fogsz megőrülni. hány éves vagy?
2013. febr. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell gyógyszer neked. Illetve fogalmam sincs róla mivel nem vagyok orvos.


Lehet hogy az is elég lenne ha egy szakemberrel nyíltak ki tudnád beszélni a problémáidat.


Megértem amúgy hogy ódzkodsz a gyógyszerektől, de ha ez kell a gyógyuláshoz akkor meg kell lépned.

2013. febr. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
22:51 Nem spontán írtam le a kérdésemet, rengetegszer olvastam már ennek utána, szinte mindent tudok a szorongásról, pánikrohamról és a depresszióról, csak egy kis nyugtatást kértem az emberektől, hogy biztos ki lehet-e ebből gyógyulni. Tudom, hogy igen de egyszerűen mégis úgy érzem, hogy sosem fogok és amikor boldog voltam és nem gondoltam ilyenekre az már sosem jön vissza...inkább már bevonzom magamnak ezeket, mert folyamatosan csak ezen agyalok, mert félek hogyha nem ezen rágódom nem vagyok tudatomnál, pedig igenis annál vagyok de mégis így érzem. Amúgy 18/L
2013. febr. 12. 23:00
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is 18-19 éves korom körül lettem pánikbeteg. Nem tudtam, hogy nyugtatást kérsz, én csak az ésszerű utat láttam, bocs. Ha utánanéztél, akkor tudod, hogy mit tehetsz az ügyben. hajráf :)
2013. febr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Jóga, sok edzés, pszichofitnesz.
2013. febr. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem őrülsz meg.Ez egy nehezebb időszak, mert most az elején vagy és sokat foglalkozol vele.Ne stresszelj, pihenj sokat, fogadd el, hogy fizikailag egészséges vagy, ez csak idegkimerültség, el fog múlni.
2013. febr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyébként én is hasonló gondokkal küszködtem, de már jövök ki belőle.Amikor anno fiatalabb és bolondabb koromban ezerféle más dolog kötött le(szerelem például) akkor eszembe sem jutott bármitől félni és agyalni.Aztán mikor úgy alakult, hogy sok időt töltöttem itthon, egyformán teltek a napjaim, nem volt már nagy társaságom, akkor kezdődött ez.Mondta is a dilidokim, hogy ha megváltoztatnám az életem, találnék egy társat, amilyet szeretnék és egy munkát, amilyet szeretnék, akkor egy csapásra el is múlna a bajom.Igaza volt az öregnek!Mert megfigyeltem magamon, hogy amikor valami kellemes elfoglaltságba belemélyedek, például festés, stb...akkor sosem jön rám a frász, csak akkor, mikor elkezdek azon gondolkozni, hogy jajj, most izgulni fogok, csak rosszul ne legyek, na akkor elszabadul a pokol.

Szóval szerintem neked is jót tenne a figyelem elterelés, ha lekötnéd magad valamivel.De semmiképp nem őrülsz meg, ez az érzés csupán a pánikbetegség velejárója, ijesztget, de veszélytelen.

2013. febr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!