Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet csinálni a szereteth...

Mit lehet csinálni a szeretethiánnyal?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy állandóan azon gondolkodom, hogy milyen jó lenne megüölelni egy lányt, megsimogatni a hátát vagy a haját és egyszerűen folyamatosan ez jár a fejemben.Sokszor álmodok is ilyet.Viszont nincsenek lánybarátaim sem, akiket megölelhetnék, két ember van az életemben, akit megöleltem, ez pedig anyukám és nagymamám, a korombeli lányokkal még egy pusziig sem jutottam el, sőt, ha belegondolok, életemben nem értem még hozzá egy lányhoz sem.És valószínűleg ez így is marad még egy jó ideig, az okokat inkább nem sorolnám.


Szóval, mi az a dolog, amivel ezt az érzést és gondolatokat elnyomhatom magamban?


16/F


2013. febr. 14. 16:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Maszturbálj. Nekem hatékonyan eltereli a figyelmem a szociális szükségleteimről. Amúgy meg tegyél azért, hogy ez ne maradjon továbbra is így.
2013. febr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Régebben még naponta akár többször is csináltam, de kb. 4-5 hónapja már "lenyugodtam" vagy hogy mondjam, nem kívánom heti 1-nél többször, bár általában 3-4 naponta szoktam, mert nem igazán szeretek álmomban a gatyámba élvezni, így pedig el tudom ezt kerülni.


Igen, tudom, hogy tenni kellene ellene, de azt nem, hogy hogy, ha tudnám, nem írtam volna ki a kérdést.

2013. febr. 14. 17:19
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
kiírtál egy kérdést, de azt nem írtad le, hogy mik az okai. Persze egyértelmű, hogy önbecsülési problémáid vannak(feltételezem a külsőd miatt), de ennyi még nem elég ahhoz, hogy bárki tanácsot tudjon adni.
2013. febr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Belinkelek 2 videót, ami esetleg motiválhat. Remélem tetszeni fog legalább az egyik:


http://www.youtube.com/watch?v=HFmQTT87nmc&list=FLxEiHCcQAuG..


http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&list=..


úgy látom a linkek lejátszási listához tesznek be, de nem volt kedvem most ezzel szórakozni

2013. febr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szóval a problémák a következők: Elsősorban a külsőm a probléma, 166 centi vagyok és nem vagyok egy túl jóképű sem szerintem.Továbbá a kisugárzásom 0, mint ahogy az önbizalmam is, eléggé visszahúzódó vagyok, bár van néhány vicces pillanat, amikor az egész osztályt meg tudom nevettetni.Azért belül is vannak további problémák, mégpedig hogy az ismerőseim kb. 40 főből tevődnek össze, ebből az igaz barát 4, a többi haver szinten van.Lányokkal egyáltalán nem szoktam beszélgetni még köszönőviszonyban sem vagyok egy lánnyal sem.Még egy probléma, hogy nem tudok beszélgetni az emberekkel, ez alatt azt értem, hogy beszélgetünk alap témákról, mint pl. állatok, ételek, filmek, szórakozés, hobbi, suli, de ezek után ha az alap dolgokat tudom egy emberről, egyszerűen nem tudok miről beszélgetni vele, és egy ember sincs, akivel kb. 30 percnél többet tudnék beszélni, egyszer elakadok és nem tudom már mit kérdezzek vagy miről beszéljek vele.És tényleg egy ember sincs, a saját szüleimmel sem tudok besézlgetni és a legjobb barátommal sem és volt egy olyan időszakom, amikor gyakorlatilag menültem a beszédhelyzetek elől.

Nos, hát "csak" ennyi lenne.

2013. febr. 14. 18:14
 6/14 anonim válasza:

"az ismerőseim kb. 40 főből tevődnek össze".

Ezt értsem úgy, hogy 40 ember, akivel így el-el beszélgetsz, vagy úgy, hogy 40 ember van, akit akárcsak látásból ismersz?

2013. febr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Tehát az összes problémád oka az alacsony önbecsülésed. Igazából nem tudom mit írjak, ami segíthet ennek a megváltoztatásában, de akkor csak elkezdek valamit írogatni.

Amit leírtál magadról, az kb 90%-ban jellemző volt rám a te korodban. Nagyon visszahúzódó voltam, nem beszéltem osztályban senkivel, max keveset. Ettől függetlenül mindenki aranyosnak tartott, és azért szerettek. Nekem sincs sok ismerősöm, nem is hiányzik, hogy legyen. Haverjaim számát a két kezemen megtudom számolni, igaz barátom talán 1 van, de vele nem tudom tartani a kapcsolatot. Lányokhoz egyáltalán nem tudtam odamenni beszélgetni. Mindennek oka az, hogy számítógép mellett nőttem fel, és nem szoktam hozzá az emberek társaságához. Ma sem járok szórakozni, nem is vagyok casanova, de már egyáltalán nem érzem magam kellemetlenül emiatt.


Legyél kedves az emberekkel, köszönj mindig és mosolyogj legalább. Akkor is szeretni fognak, ha nem vagy bőbeszédű, és lesz, aki barátként közeledik majd hozzád.

Én régen mivel csak a géppel foglalkoztam, ezért a legjobb barátaimat egy játékban szereztem. Sok idő volt, mire megnyíltam és jót tudtam beszélgetni velük, de legalább megtörtént.

Ne érezd magad kellemetlenül, mert épp nem jut eszedbe semmi amit kérdezni vagy mondani lehetne. Vedd lazán. Én például már kellemetlen érzések nélkül elviselem a "kínos" csendet, mert rájöttem, hogy nincs értelme ezen stresszelni, aztán előbb utóbb találunk valami témát, amiről tudunk beszélni. Minél többet beszélgetsz másokkal, annál előbb sikerül megszabadulnod a gátlásaidtól.

Én nagyon vékony voltam(kb 59kg), és mikor elkezdtem gyúrni, mindenki megjegyezte hogy milyen sokat változtam és sokkal többet érdeklődtek irántam. Nem volt kedvem hozzá az elején, de a sok pozitív megjegyzés után megszerettem az edzést, és ma már nem tudok nélküle meglenni.

Lehet, hogy alacsony vagy, és átlagos a külsőd, de bárki találhat magának barátnőt. Persze ha racionálisak az elvárásaid a nőkkel szemben, és nem utasítod vissza, ha nem tökéletes valaki. A kisugárzásod pedig csak attól függ, hogy milyen kedves vagy az emberekkel, és mennyire vagy jókedvű.


Nem tudom segített-e ez bármit, de remélem elgondolkozol rajta. Rá kell jönnöd, hogy nem kell rosszul érezned magad azért, ami vagy. Kezdj el gyúrni, tegyél azért, hogy elégedettebb legyél a külsőddel, találj magadnak valami hobbit ami lefoglal, és ne félj az emberektől.

2013. febr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

6-os: Úgy értsd, hogy ezzel a kb. 40 emberrel vagyok köszönőviszonyban, viszont ebből 31 az osztálytársam, szval azon kívül elég kevés emberrel vagyok így.Kb. 15 emberrel szoktam rövidebb beszélgetéseket folytatni egy nap során.


7-es: Igen, én is gondoltam, hogy ez az oka, már két hónapja eljárok kondiba, látom a fejlődést és ez elég nagy boldogságot ad, amikor ki bírom nyomni azt a súlyt, amit eddig nem.Talán az önbizalmam is nőtt, ha valaki beszól, mostmár nem hagyom szó nélkül, hanem visszaszólok legtöbbször.Amit igazából nem tudok, hogy a beszélgetős dologgal mit kezdhetnék, mert ez tényleg qrvára zavaró, hogy nem tudok érdemlegesen beszélgetni az emberekkel, egy kapcsolat (akár baráti akár párkapcsolat) pedig elég fontos, hogy tudjunk beszélgetni.

A múlt héten jártam először egy kocsmába, illetve többe is, valószínűleg ezentúl sűrűbben fogok járni, hátha lesz vlmi fejlődés.Egyébként gyakran biciklizel, futok, néha úszok is, tehát a testallatommal nincs bajom, csak hogy alacsony vagyok és az arcom nem biztos hogy túl jó lenne.

2013. febr. 14. 19:41
 9/14 anonim ***** válasza:

Biztos nem vagy olyan csúnya, mint ahogy gondolod magadról. Ráadásul sokszor lehet látni hogy egy teljesen átlagos vagy akár csúnya palinak nagyon jól néz ki a barátnője. A nőknél nem a külső az elsődleges. Bár mint mondtad, nem tudsz oldottan beszélgetni velük, de a külsőd ne tartson vissza.


Az edzéssel kapcsolatosan ezt az oldalt ajánlanám [link]


itt ha elolvasod az alapismereteket akkor nagyon sokat megtudhatsz, hogy mit hogyan kell csinálni, és ez a tudás kell a fejlődéshez.

2013. febr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A szeretethiány öl.

Nagyongyorsan kezd valamit, végig se olvastam miket de nagyon sokat írtak előttem és lehet köztük jótanács!

Elnyomni nem tudod csak kezelni.

2013. febr. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!