Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha itthol mindig...

Mit tegyek, ha itthol mindig tic-kelek? Biztosan beteg vagyok?

Figyelt kérdés
Tic-kelek itthol és a rituáléim ugrálásból és járkálásból állnak és közbe mondok is valamit és gondolok is egy megtörtént eseményre, amit egy pasinak mondtam és csináltam arra emlékszek és boldog vagyok, ha eszembe jut, de már egy éve és azóta kikosarazott a pasi, mit tegyek???? Ez kóros ugye? Hogy tudnám elfolytani, ha boldogságot okoz? Félénk vagyok egyébkénként. 18/L
2013. febr. 20. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem betegség! Ha órákon keresztül csinálnád, akkor igen, de valamilyen szinten és formában mindenkinél vannak ilyenek. Vajon miért otthon csinálod? Mert ott vagy feszültebb, mint máshol, vagy csak olyankor mered szabadon engedni ezt a hóbortodat? Akárhogy is, szerintem keress valami plusz tevékenységet, amiben le tudod vezetni a napi stresszt (küzdősport?), és ne hergeld még jobban magad azzal, hogy ez nem normális. Ha nyugodtabb szakasza jön az életednek, magától el fog múlni, vagy legalábbis csökkenni a tikkelés.
2013. febr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is elég sokat tic-elek, főleg idegességnél jön elő. Stresszes élettel és depresszióval kombinálva előg erős tud lenni, én nem ugrálok, járkálok hanem a hirtelen ütésszerűen fújom ki gyakran a levegőt, hasizomra ráfeszítek hirtelen, néha arcomat is kicsit mozgatom, szememet. Esetleg egeret koptatom a mutatóujjammal stb.

A mozgás sokat tud segíteni, levezeti azt a feszültséget, ami a tic-kelést előidézi. Egyre jobb idő van lehet sétálni, biciklizni =) A jó zene is segít. Vagy bármi ami lefoglalja az agyadat és egyszerűen elfelejted csinálni tőle a dolgaid.

A tic-eléssel valószínüleg együtt jár a félénkség, nem szeretjük nagyon mutogatni ezt.

19/F

2013. márc. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy Turette szindrómás vagy?
2018. ápr. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!