Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kérłek, segítseтek....

Kérłek, segítseтek. Vannak céljaim, de nem hiszek benne, hogy el tudom érni őket. Nem érzek energiát semminek az elkezdéséhez és nincs hitem magamban. Van kiút ebből az állapotból?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a sikeres élet titka az, hogy az ember céltudatos legyen, határozott, konkretizált célokat tűzzön ki maga elé és lépésről-lépésre megvalósítsa őket. Nekem vannak céljaim, le is tudom írni őket, a problémám nekem az, hogy az első perctől kezdve nem hiszek bennük. Semmi hitem nincs magamban. Lemondtam magamról, valahogy átléptem egy ponton oda, hogy bennem gyárilag van elcseszve valami, kár is harcolnom ellene. Nagyjából ebben a szellemben is élek jelenleg: semmibe nem kezdek bele, sehova nem járok el.


Új barátokat elég nehezen szerzek. Kicsit szégyellem leírni, de úgy érzem, engem valahogy nem igazán érdekelnek az emberek. Nem látom be, mit kapok tőlük, hogy "miért jó", ha ismerkedem (persze az eszemmel tudom, hogy ez ökörség, de ebben az állapotban vagyok). Természetesen szeretek a meglévő barátaimmal eljárogatni, de úgy érzem, valami többre vágyom. Hogy dolgoznom kéne másokkal valamin. Hogy csapathoz kéne tartoznom.


Voltam pszichiáternél (azért nem pszichológusnál, mert többnél voltam, és nem segített). A doki azt mondta, közepesen súlyos depresszióm van, és hogy valóban meg kell változtatnom a személyiségemet, de előtte magát a depressziót kell megszüntetni. Jelenleg gyógyszereket szedek.



Nekem az a nagy félelmem, hogy hiába jövök ki a depresszióból, mert valami más ennek az egésznek az oka, hogy a hiba bennem van és nem tudom legyőzni. Sosem voltam egyszerű eset, mindig kicsit szembe mentem a világgal. Kiskamaszkoromban kitaláltam, hogy én nem leszek olyan züllött, mint azok a nagy kamaszok, hogy hiába bulizik mindenki fiatalkorában, én fordítva fogom csinálni, és előbb növök fel.



Az is zavar, hogy elég erős példa van előttem. A szüleim sikeres, "befutott" emberek. Fel kell nőnöm hozzájuk. Sosem voltam "elveszett" gyerek, a tanulás mindig nagyon jól ment. Pontosan ezért aggaszt annyira, hogy most majd "elkutyulódom". Valahogy mire az egyetemválasztáshoz értem, kifújtam, hiába tettem le egy jó érettségit, és kerültem be egy jó egyetemre, most váltani akarok, de nem tudom, mire váltsak. És azt se igazán tudom, hogy miért tanuljak egyáltalán. Valami olyasmi jelenleg a jövőképem, hogy 30 éves koromra egy szanatóriumban fogok feküdni, egész nap a plafont bámulva. Komolyan mondom, nagyjából ezt érzem. A pszichiáter is azt mondta, hogy az a gondom, hogy nincs örömforrásom. Középsuli alatt a tanuláson kívül nagyjából semmi mást nem csináltam (ez nem azt jelenti, hogy csak tanultam, hanem azt, hogy tanultam és utána semmit nem csináltam).



Borzalmasan érzem magam és attól félek, hogy kárba fogok veszni. Úgy érzem, nekem ki kell bontakoznom, hogy sokat kell adnom a világnak, de jelenleg nem éppen efelé tartok. Az utóbbi időben több barátommal is összevesztem, több lányt is elijesztettem úgy magam mellől, hogy már barátok sem vagyunk. Döntésképtelenség, emberektől való elzárkózás, egész napos szobába zárkózottság és gépezés jellemzi a mindennapjaimat. Valahogy nem "érzem", hogy hogy kéne élni. Nem jön ösztönből az, ami másnak igen (barátok, bulizás, stb). Nagyon félek, hogy mi lesz velem.



20 éves vagyok.



(Kérlek, ne haragudjanak/haragudjatok ezért a talán túlságosan hosszú kérdésért, gondoltam, minél jobban írom le az állapotomat, annál jobb)


2013. febr. 24. 00:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

*Nem jön ösztönből az, ami másnak igen (barátok, bulizás, stb)


Ez a depivel akár asperger szindróma is lehet. Nézz utána illik e rád a leírás.


Frontérzékeny nem vagy amúgy?


Mik a céljaid?

2013. febr. 24. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Írj nekem. Ha gondolod beszélgethetünk.
2013. febr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Biztos hogy te is olyan sikeres ember akarsz lenni mint a szüleid?Hiába hogy te gyerekkorod óta ezt látod az nem biztos hogy ezt is szeretnéd!Próbálj meg magadnak megfelelni és ne másoknak!Biztos voltak álmaid még régebb amik olyan szabadok és befolyásolatlanok voltak, vagy amiről azért mondtál le mert mások hülyének tartottak miatta.Most próbáld ezeket valóra váltani.Próbálj ki minél több új dolgot, keress hobbit magadnak ls kérd a barátaid segítségét de csak ha igazán jó barátok mert ha nem akkor nem is fognak folalkozni vele.Ha gondolod írj privátba és még megpróbálok segíteni.
2013. ápr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én mintha a saját 9 évvel idősebb énemet látnám. 11 éves voltam és a zongora volt az amiben ki tudtam bontakozni, z

azonban a tanárnőmmel nem is tudom nem jöttem ki túl jól, sosem mert nehezebb darabokat adni, én pedig úgy éreztem semmi értelme csinálni. Fél éven keresztül be se jártam órákra, teljesen abbahagytam, és előtte sem gyakoroltam túl sokat, így rengeteg most is a lemaradásom.

Ezzel párhuzamosan a suliban jók voltak a tanulmányi eredményeim, kitűnő tanuló azonban sosem voltam és úgy éreztem elnyom mindenki, strébereznek amiért folyton olvasok. és eljutottam abba az állapotba hogy nem tudom mi értelme az egésznek. Belekerültem ebbe a kilátástalan helyzetbe és elkezdtem nem bejárni a suliba. A szüleim legtöbbször kihúztak a kínos szituációkból, mondván hogy "beteg vagyok" de anya egy idő után már nem védett meg mindig. Ráadásul párhuzamosan otthon állt a bál hogy abbahagytam a zenét amikor "olyan tehetséges vagyok". Volt egy célom, hogy világhírű zongorista leszek, de bebeszéltem magamnak hogy egy lusta dög vagyok aki sose gyakorol és hogy nem tudom annyira élvezni a zenét hogy bármi jövőm lenne bennem, így aztán nem maradt bennem semmi ugyanis ez volt az egyetlen dolog amit szeretek csinálni. Aztán győzött bennem a lelkiismeret, és elmentem, beszélgettem két órát a zongoratanárnőmmel és nekem ez segített, úgyhogy javasolnám ezt valakivel meegbeszélni, mert én például a végére ismét elképzeltem magam zongoristaként, sőt, most egy nyári akadémiának hála Pesten tanulok. Az utolsó bekezdésről pedig annyit hogy én csak egy gyerek vagyok nem jártatom a szám de nem szabad beülni egész délután a számítógép melllé. És az meg hogy nem jön reflexből a bulizás, barátok. Nekem sem, mégis vannak emberek akik hasonló helyzetben vannak, én lassan szoktattam magam hozzá társasághoz merthogy kollégista vagyok, és én régen nem beszéltem senkivel most nyitott könyv vagyok. Mert MUSZÁLY volt, és hidd el, ha elkezdesz beszélgetni valakivel azt hiszem egyből rá fogsz jönni hogy nem olyan nehéz az, mégha az első lépés nehéz is.

2013. aug. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: és most hány éves vagy? 12? Azért kérdezem, mert ha igen, hát akkor a korodhoz képest hihetetlenül összeszedetten és intelligensen fogalmazol, úgyhogy ha így van, tényleg minden elismerésem. De tényleg kicsit nehezen hiszem el, hogy ezt egy 12 éves írta. Ilyen korban még nem rendelkezik az ember ilyen érettséggel és fogalmazó-készséggel. Érdekelne, hogy milyen vagy a való életben. Nem nagyon tudom elhinni, hogy 16 évesnél fiatalabb vagy... :)
2013. aug. 13. 18:38
 6/11 anonim ***** válasza:
13 éves vagyok, lehet hogy éretten fogalmazok, de elég éretlen a viselkedésem.
2013. aug. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Talán csak annyi lehet hogy sokat olvasok. De ugyanúgy viháncolok mint a többi lány :).


Remélem javult a helyzet azóta, kívánom hogy tisztázódjanak a dolgok, mert senkinek sem jó ez az állapot és még a legnagyobb ellenségemnek se kívánnám.

2013. aug. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Most már rendeződik, de még mindig sok dolgot meg kell oldanom. Pl. a depresszió miatt orvos tanácsára halasztottam az egyetemen, most pedig egy újat kezdek, de igazság szerint ezt se akarom csinálni, de az elsőre se nagyon akaródzik visszamenni...
2013. aug. 15. 10:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Milyen szakon? Nem tudom,velem mindig az van, hogy valamit nagyon nem akarok csinálni, aztán elkezdem, felkelti az érdeklődésemet és a végén nem bírom abbahagyni. Lehet hogy csak meg kéne próbálni. Legalábbis amikor iskolát váltottam teljesen kedvtelen voltam most meg már elegem van a nyáriszünetből mert már hiányzik még a dilis tanáraimmal és a fura emberekkel együtt is :) Remélem ez is rendbejön majd :)
2013. aug. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Érdekes, nekem ez pont fordítva van... évek óta mindenbe "beleülök". Elkezdem, de nem csinálom végig.

Vagy, még inkább, túlságosan sokat töprengek, hogy mi legyen a lehető legjobb dolog, amit elkezdjek, és beleesek abba a hibába, hogy fél lábon élem az életem. Annyit gondolkozom a következő lépésen, hogy közben elszáll mellettem az élet. Aztán, valahogy nincsenek álmaim. Szerintem talán túl sok mindent megkaptam...

2013. aug. 16. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!