Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van ebből kiút, vagy már túl...

Van ebből kiút, vagy már túl késő?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de kérlek olvasd el, nagy szükségem van valaki segítségére.

16 éves lány vagyok,családi problémákkal,iskolai problémákkal,és önbizalomhiánnyal.Depressziós vagyok 2 éve,pszichológushoz jártam 2-3 hónapig,de nem segített..És egyre rosszabb.Bonyolult az ok,hogy miért lettem az.Rengeteg családi problémánk van,a szüleim nagyon csúnyán viselkednek egymással/verekedés veszekedés stb/,és én már 3 éves korom óta ezt nézem,de mostanában már én is részese lettem az ő vitájuknak.Annyira rosszul érzem magam,hogy mostanában nem megyek be a suliba,hanem pl sétálni megyek/ezért a szüleim sem tudnak róla/.Rengetegszer majdnem öngyilkos lettem,de sikerült leküzdenem,hogy az legyek.Rosszul is tanulok,mert az ország egyik legjob gimijébe járok,és nagyon nehéz tartani a tempót.Utálom is magam,mert meg is híztam.Előfordult,hogy pénzt loptam a szüleimtől,mert muszáj volt megvennem valamit/pl gatya ősszel mert nem volt hosszú gatyám/.Pedig megtehetnék,hogy adjanak nekem pénzt nadrágra,mert azért nem állunk rosszul.Egy undorító,hazug,semmirekellő,csúnya,buta s eggfejnek tartom magam.Én soha nem akartam ilyen lenni!Nem tudom,mi van velem.Olyan össze-visszának érzem az életemet,nekem ez túl sok,túl zavaros.Egészségügyi problémák,dühkitörések jelentkeztek nálam,agresszív lettem,bezárkózó,sírós.A szüleim állandóan ordibálnak velem,rákényszerítenek dolgokra.Nem vagyok elkényeztetve.Nem gond,ha pl takarítani kell.Nálunk a veszekedés mindig ok nélkül megy.Én ezt már nem bírom tovább,teéjesen megváltoztam a rossz irányba,kiborultam és nem tudom,hogy van-e kiút...Persze ez csak nagyon kis töredéke a problémáimnak,de nem akarom még hosszabbra.

Kérlek,segítsetek!



2012. dec. 13. 15:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Minden nap a fejemhez vágják,hogy semmi sem lesz belőlem,meg hogy miért vagyok ennyire sz ar.belefáradtam,úgy érzem ez a sosem múló érzés már midnig így lesz.
2012. dec. 13. 15:37
 2/6 A kérdező kommentje:

A lényeget kihagytam:

Ma anyámat felhívták a sulimból,de nem vette észre,hogy hívják,é nem vette fel.De tuti,hogy fel fogják hívni,és akkor megtudja,hogy mennyit hiányoztam.Anya egyébként mellettem áll,de érzem,kezd bolondnak nézni,és elpártolni mellőlem.Nem akarom neki elmondani,hogy öngyilkos akarok/akartam lenni,mert tudom,mekkora teher lenne neki.

2012. dec. 13. 15:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Elég szomorú volt ezt olvasni :( Nekem az a véleményem, hogy tovább kellett volna pszichológushoz járnod, 2-3 hónap nagyon kevés ahhoz, hogy bármit elérjen ilyen rossz családi élettel a hátad mögött. Ha a pszichológus személye nem tetszett, akkor keress mást, állandó segítséget ő tudna nyújtani, illetve a barátaid.

Tudom, hogy kívülről nagyon könnyű mondani, főleg annak, aki még nem volt ilyen helyzetben, de próbáld magadat és az életedet egy kicsit kívülről szemlélni. Biztosan nem vagy buta, ha az ország egyik legjobb gimijébe jársz. De ki tudja meddig, ha ezt így folytatod? Biztosan nehéz, de szedd össze magad, és ülj le tanulni, próbáld meg behozni a lemaradásod, mert ez az egyetlen esélyed, hogy kiszakadj ebből a környezetből. Mivel gimibe jársz, egy érettségivel és nulla végzettséggel nem valószínű, hogy jó munkát fogsz találni magadnak, és elmehetsz otthonról. Ha viszont tovább tanulnál, mondjuk másik városban- és elvileg megtehetnéd, mert nem álltok rosszul, azt mondtad-, akkor máris nem kéne elviselned az otthoni dolgokat.

Anyukád pedig biztosan mérges/ szomorú lesz, hogy nem jártál be órákra, de mondd el neki is, hogy mi bánt! Mondd el neki őszintén, hogy miért kerülöd az iskolát! És nem valószínű, hogy otthon változni fog a helyzet, ha már kicsi korod óta ezt nézed, de ha mellébeszélsz, az csak még nagyobb feszültséget fog szítani.

Ha még nem késő, akkor kezdj el tanulni, és meglátod, ha kicsit oda koncentrálsz, sokkal könnyebb lesz az iskolában is, és nem érzed majd lemaradva magadat.

2012. dec. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ebből ez az egyetlen kiút.
2012. dec. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ!:-)
2012. dec. 13. 16:32
 6/6 anonim ***** válasza:

egyetértek az előzővel tényleg a továbbtanulás az esélyed, hogy elszabadulj. Én a helyedben azt csinálnám, hogy beiratkoznék egy könyvtárba és ott tanulnék. Ez nem csak azért előnyös mert nem otthon vagy, hanem mert nincs ott ami elvonja a figyelmed. Egyetemisták is ezért sokan könyvtárban tanulnak. A központi szabó ervin pesten dugig van tanuló egyetemistákkal.


Gondolom nem sportolsz. Iktass be heti legalább egyet. Nem csak a hízásodon fog segíteni, hanem megerősíti az akaratodat. Otthoni torna is jó tud lenni.

2012. dec. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!