Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem adhatnak diszlexia papírt...

Nem adhatnak diszlexia papírt az érettségi évében? Édesanyámat azzal küldték el hogy ez törvénybe ütköző lenne. Tényleg igaz? És ez hol van leírva?

Figyelt kérdés
2013. febr. 26. 16:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha valóban diszlexiás vagy, akkor miért éppen az érettségi évében akarjátok kikérni? Eddig miért nem volt fontos?!

Az sem hihető, hogy ennyi év tanulás alatt éppen az érettségi évében derült ki, hogy diszlexiás vagy...

2013. febr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A volt tanáraim és a mostaniak sem vették észre a diszlexiát nálam. Egy pályaorientációs tanácsadáson vettem részt ahol az egyik úr azt mondta nekem (az egyik teszt kifejezetten az ilyen diszesekre épült), hogy diszlexiás vagyok. Általánosban talán az volt a gond, hogy bal kezes voltam(de mindkét kezemet használtam és "kevertem" is őket) és fordítottan írtam a betűket és fejjel lefelé is és ezt a balkezességemnek tudhatták be. Valóban nehéz feladatnak érzem, hogy egy összefüggő szövegből lényeget szűrjek le és a barátaim tanulásához képest kétszer annyit kell belefektetnem, hogy ugyan azt a jegyet amit ők megkaptak, én annak a határát súroljam.
2013. febr. 26. 16:47
 3/12 A kérdező kommentje:
És én meg honnan tudjam, hogy az vagyok e. Azt hittem nehéz a "felfogásom".
2013. febr. 26. 16:49
 4/12 anonim ***** válasza:

A kérdésedre konkrétan nem tudok válaszolni, de azt tudom, hogy mostanában már szigorúbban adják ki ezeket az igazolásokat. A szüleim szomszédjának gyerekét már másodszor küldték el, azt mondták neki, hogy nem diszlexiás csak nehezebb felfogású.

Ha létezik az általad leírt szabály, az számomra hihető, mivel utolsó évben rengetegen bepróbálkoznak ezzel.

2013. febr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én ugyanezt az utolsó pillanatban pappír dolgot egyszer már végigcsináltam. Nekem diszkalkúliám van, ami hasonló a diszlexiához, csupán matekkal.

Az iskolában tudtak róla, kaptam külön foglalkozást, felmentést satöbbit.

Hivatalos pecsételt papírom nem volt róla, az érettségi előtti évben kaptunk észbe, hogy kellene a későbbiekben. Sokat a nevelési tanácsadónál szívóztak miatta, de végülis megkaptam.


A diszlexia egy tesztekkel bizonyítható mentális fogyaték. Nem értem miért nem lehet az érettségi előtti évben is kimutatni. Ahogy annyi más ilyet, ezt se minden pedagógus veszi észre, mert nem képezték rá őket. Ahogy 30 vagy 100 éve sem. Rá lett sütve a gyerekre, hogy hülye vagy fiam, az is maradsz. De ez már nem az 1800-as évek, azokat a szakembereket azért tartják, hogy dolgozzanak.

Az a probléma, hogy lusták végigtesztelni, mert minden hatökör megy a papírért bohóckodni, hátha ha elég bénának tűnik megadják neki. Ezt egy gyakorlott szakember pár perc alatt ki tudja szűrni.

2013. febr. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy olyan gimnáziumba járok ahol a tanárok jelenleg csak rám "sütik, hogy hülye vagyok" + megbuktatnak. (Szerencsére évet nem kellett ismételnem és egyszer történt meg). De már többen is mondták, hogy nem vagyok hülye gyerek, csak többet kéne "velem foglalkozni". Ezen a pályaorientáción IQ tesztet kellett kitölteni, az úr azt mondta, hogy hibátlanul is ki tudtam volna tölteni, ha nem kapkodnék. (4-6 db hibám volt a 90 feladatból aminek a b c d része is volt.) Ugyan annyit hibáztam a legegyszerűbb feladatból mint a közepesen nehéz feladatból, míg a legnehezebb részét hibátlanul töltöttem ki.
2013. febr. 26. 23:32
 7/12 A kérdező kommentje:
Sőt, a bukáshoz vissza térve, hogy nyáron csak azzal az egy tárgyal kellett foglalkoznom, így hibátlanul teljesítettem a pótvizsgán. Jó, nem azt mondom, hogy nem ment rá az egész nyaram. (Történelemről van szó, ami valljuk be tömény szöveg, amiből a lényeg leszűrését egyik napról a másikra... egyedül, segítség nélkül.)
2013. febr. 26. 23:35
 8/12 A kérdező kommentje:

Matekból meg egyéb reál tantárgyakból meg 4-5 vagyok. Szóval én nem kifogásokat keresek. De az amikor a történelem, magyar nehezen megy és még az angol, szavakkal is hadilábon vagyok, holott a nyelvtani részét azt még is tudom, értem. Logikusnak vélem. (Jó mondjuk az alapokat volt szerencsém kétszer ismételni. Általánosban és gimnáziumban.

De így vagyok a némettel is, de annak viszont a nyelvtani részét sem értem. Már a tanáromnak is megígértem, hogy nem fogok kezdeni semmit a némettel, csak ne buktasson meg.

2013. febr. 26. 23:40
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de semilyen papírt nem úgy adnak ki, hogy elküldöm érte édesanyámat. Ilyen nincsen. Ha pedig ez a probléma fennáll nálad, már előbb is elkezdhetted volna az intézését. Egyébként érdekes eset lehetsz. Logikusan érvelsz, jól írsz, megy a matek, és pont a magolós tárgyak nem mennek?
2013. febr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Bocsáss meg, hogy kétértelműen fogalmaztam! Telefonon küldték el, én magam sem tudtam, hogy felhívta őket, csak miután hazaértem.

A másik: Logikusan érvelek? Hm. Kérlek ezt mond meg a magyartanáromnak, ahol a fogalmazásaimra ketteseket kapok.

A harmadik: Jól írok? Ugyan az a kérésem mint előbb. Szólj a magyartanáromnak, akitől a ketteseket kapom.

A negyedik: Jelenleg a google chrome-t használom ahol a rossz szavakat aláhúzza a böngésző. Így könnyű jól írni.

Az ötödik: Ha valóban jól írok és érvelek akkor már író lennék. De jelenleg az írásaimat sehova sem tudom feltölteni, mert a lektorok nem engedik fel. Miért? Mert tele van hibával. Ugyanis a word sem mindenható. A vessző hibákat, a mondattani sorrendet(?) még az sem ismeri.

Író akartam lenni amióta felfedeztem milyen jó móka verset (később történeteket írni), de az elmúlt két évben nem tudom olyan helyre feltölteni ezeket, ahol a történeteket olvasni szoktam. Hogy miért? Mert "szigorodott" a rendszerük. És amikor megkapom azt a két-három oldalas listát, hogy hol kell kijavítani az ötven valahány oldalas történetemet, akkor igen is elkeseredek, mert már nem akarok javítani rajta. Mert elfáradtam, mert szerintem úgy jó ahogy van. És amikor visszagondolok azokra az időkre amikor feltehettem még a történeteimet és napi szinten kaptam a folytatást követelő 10-20 kommentet kérdezem meg magamtól: Hol rontottam el. Talán ott, hogy egy barátnak hitt ellenség miatt töröltem a loginomat és másikat csináltam fél évre rá, de ezzel elvesztettem az olvasói körömet is. Akik azért szerettem, mert írtam.

2013. márc. 11. 00:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!