Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ilyen negatív?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kiskorom óta van valamilyen lelki problémám de sose voltam pszichológusnál, illetve azt hiszem valamikor kiskoromban elvittek de nem volt semmi, valamilyen lelki megrázkódtatás ért, de mai napig nem tudni, hogy mi volt az. Nem bánt velem soha senki rosszul, mindig szinte kivételeztek velem, oviban a lelkis cucc miatt, suliban pedig azért mert mindig visszahúzódó voltam és nem tudom miért. Míg a többi gyereket csúfolták, addig engem békén hagytak vagy barátkoztak velem, persze előfordult, hogy mondtak rám valamit, de ezeket mindig nagyon a szívemre vettem és hetekig, hónapokig sírtam miatta. Súlyproblémáim vannak, a hormonok. Nem annyira súlyos, tehát a környezetemben vannak durvábbak de mindig azt gondolom amikor elmegyek mások előtt, hogy engem néznek, rajtam röhögnek vagy, hogy most mit gondolhatnak. Persze le merem fogadni, hogy a legtöbben észre sem vesznek. Az osztályban nem voltak olyan jó barátaim de mindenkivel osztálytársi viszonyom volt, aztán ötödikben nagy veszekedések voltak, volt, hogy az egész osztály ellenem és egy barátnőm ellen fordult, akkor minden nap sírtam, utáltam iskolába menni és szerintem nagy részben az az időszak is tehet arról, hogy ilyen lettem. Tényleg minden egyes éjszaka sírtam, meg is akartam halni meg ilyenek. Azóta már sokszor kibékültünk és békében váltunk el, jó barátok lettünk a végére. Most kilencedikes vagyok és nincs semmi életem, éppen azért amit fentebb leírtam. Szinte mindenben a rosszat látom, szeretnék kedves lenni az emberekkel és barátkozni de nem megy. Túl szégyenlős és visszahúzódó vagyok. Vannak olyanok is amikor már kiborulok, hogy leordítom akár a tanárt is, vagy beszólok valakinek, hogyha az utcán valaki beszól akkor utána kiabálok vagy valami de a barátkozás nem megy. Vagyis valakivel megy, valakivel nem. Megnézem pl Nick Vujicic vagy más hasonló ember előadását (vagy csak látok embereket), elgondolkozok rajta, hogy mennyivel rosszabb is lehetne de pár perc múlva megint a saját nyomorommal foglalkozom. Szeretnék véget vetni ennek, de nem tudom hogyan. Igazából okom sincs a depizésre, mégis azt teszem. Amikor a legjobb barátnőmmel vagyok (24 órából 10-15-öt tuti együtt töltünk) akkor mindig nevetek de amúgy ha itthon vagyok vagy valahol egyedül (ami nagyon ritka) akkor olyan vagyok mintha isten tudja milyen rossz dolog történt volna velem.

Mit tegyek?

16/L


2013. febr. 26. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
A kamaszkor sajnos ilyen, kinek így kinek úgy megy le, de mindig vannak lelki gondok ebben az időszakban. Ahogy elolvastam én azt látom, hogy nincs határozott elképzelésed a jövődről, vagy céljaid. Járj el sportolni, garantáltan javítja a kedélyállapotot.
2013. febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, bizony. A sport lesz a megoldás, mert az egót, az énképet kell erősíteni. Ép testben ép lélek, tudod. Amint helyrehozod a szervezeted, könnyebben megy a tanulás. A kettő miatt lesz sikerélményed, jól fogsz kinézni, életerős leszel, elkerülöd a betegségeket is, legyen az mentális vagy sem. Beindul a karriered, így már nem kell leüvöltened a tanárokat. Esetleg valami művészet felé is fordulhatnál kiegészítésként. A rossz kedv kialakulhat az egészségtelen táplálkozás révén is, talán arra is figyelj oda, ha látsz valami problémásat.

" de a barátkozás nem megy"

A barátkozás nem csak a másik emberről szól, hanem rólad is. Ha inkább magaddal törődsz egy darabig, később jobban fogod vonzani magadhoz az embereket, és megtérül a befektetett munka. Ha igényes vagy és fel tudsz mutatni valamit az életben, akkor már alapból szerzel egy elég erős kisugárzást. Sokaknak már ez sem sikerül.


Csak egy dolgot kell megértened: mi csak utat tudunk mutatni, de neked kell végigmenned rajta. Minden kezdet nehéz, de ha ezek után sem tudsz lépni, akkor vagy nem mondtál el valamit, vagy nem is akarod a változást igazán.

2013. febr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nick Vujicic valóban nagyon jófej,én is nagyon megindultam némely videóján. :) :D

Nem ismerlek,nem tudom,mit tehetnél,de egyet mondok:Már nem kell túl sokat kibírnod a suliban-bár nem tudom,milyen irányba tervezel indulni.

A szüleid nem tudják,mi volt az a trauma?A szüleiddel milyen a kapcsolatod?Milyen filmeket szoktál nézni/milyen könyveket olvasol?Írhatsz privát üzenetet is,ha úgy jobban szeretnél :)

2013. márc. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Olvass,tanulj,lélegezz!Járj a fényben!Maszturbálj,nagyon hasznos dolog!Sportolj,a mozgás segít endorfint termelni!Nézz olyan filmeket,amelyek a katarzis élményével ajándékoznak meg!Egyél csokit!És amit ne tegyél:Ne hidd el hogy másoknak olyan jò mint állítják!Az emberek depressziòját súlyosbítja hogy másokat boldog(abb)nak látnak,tehát ha az ismerőseid fotòit nézegeted a FB-n ,gondold csak át,valòban ilyen jò nekik?!Ne barátkozz mindenkivel!Nem a barátok mennyisége,hanem a minősége számít!Beszélgess a szüleiddel,ők azok akik feltétel nélkül szeretnek téged,az őszinte párbeszéd kötelező!Amúgy te nem boldogtalan vagy,csak nem túl népszerű...de hidd el nem mindig jò dolog a népszerűség.
2013. márc. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Endokrinológushoz jársz?

Esetleg talán az is segítene, ha megtudnád, mi volt a lelki megrázkódtatásod?

De pszichológushoz is elmehetnél esetleg, csak ügyelj, hogy jóhoz menj (ha úgy érzed, nem jó, érdemes váltani...)

2013. ápr. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!