Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudom elviselni a...

Miért nem tudom elviselni a csendet?

Figyelt kérdés
Egy kis műszaki boltban dolgozok egyedül, de a csend feszélyez. Ha nem szól rádia akkor feszült leszek és kényelmetlenül érzem magam ha belép egy vevő.

2013. márc. 2. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert gondolom hozzá vagy szokva ahhoz hogy otthon vagy máshol mindig szólt valami.

Én is így voltam vele anno amikor egyedül dolgoztam takarítóként egy irodaházban, és mivel munkaidő után mentem, vagy hétvégén épp amikor be voltam osztva akkor mindig is zavart a csend. Egy fiatal csajjal voltam párban akkor ott de teljesen más területen végeztük a dolgunkat, mert ő az irodákat takarította, én meg az alsó szinteken a folyosókat, géppel vagy a szőnyeggel burkolt helyiségeket, tárgyalókat, takarítottam éppen. Sokszor voltam csendesebb helyen mert volt amikor felmosnom kellett, meg amikor egy felújított szintet kellett egyedül feltakarítanom, ott mindent kellett csinálni, és mivel hétvégén mentem be szombat- vasárnap akkor teljesen egyedül voltam, csak a portás volt ott rajtam kívül de ő elvolt ott magának. Én sem bírtam a csendet, ezért is vittem be egy kis rádiót és halkan szólt rajta valami.

2013. márc. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem lehet azért, mert alapjában véve feszült vagy és szorongsz, vagy egyből elkezdessz, ha csend van befelé fordulni befelé nézni és elöjönnek a negativ dolgok az életedből, a zene segit elterelni a gondolatokat


nem volt erőszak a gyerekkorodban?

2013. márc. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezzel a mai emberek nagy része így van.

Nem tanultak meg önmagukkal lenni.


Tipp: egy hétig minden nap próbálj meg 3-5 percet egyedül, egy helyben ülni, csendben. Aztán ha ez megy, növeld ezt az időtartamot 2 perccel egy újabb hétig.

2013. márc. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!