Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinél szociális fóbiát...

Akinél szociális fóbiát állapítottak meg, az mit él át? 1, Nem mer társaságba menni? 2, Vagy elmer menni, de ott a szorongása miatt hasmenése van, hány, reszket? 3, Vagy nincs ilyen tünete csak egyszerűen begubózik és alig szól bárkihez?

Figyelt kérdés

2013. márc. 3. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Kicsi koromban hasmenésem, vizelési ingerem és hányingerem volt mindig suliba menés előtt. Később már csak szótlan voltam, remegett a hangom, nem mertem közösségbe menni, úgy éreztem mindenki engem figyel, mindenki rólam beszél, képtelen voltam a normális kommunikációra, így inkább begubóztam, elvoltam magamnak, olvastam, tanultam, a társaságot kerültem.
2013. márc. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szociális fóbiás egyénben a szociális helyzetek súlyos szorongást váltanak ki, mely a leggyakrabban a következő tünetekkel jár:

szívdobogás,

remegés,

izzadás,

az izmok feszülése,

gyomortáji fájdalmak,

szájszárazság,

hideg vagy meleg hullámok,

elpirulás és nyomás érzése a fejben vagy fejfájás.


A szociális fóbiások félnek minden társas helyzettől, beszélgetéstől, ami súlyosabb lehet, ha a másik nemhez tartozó a beszélgető partner. Régóta ismert az elpirulástól való félelem (erythrophobia). Az is a gyakori félelmek közé tartozik hogy mások kigúnyolják, élcelődnek a páciensen. A látszólag indokolatlan iskolai hiányzások mögött gyakran a gyerek szociális fóbiája húzódik meg. A 4-es, 5-ös dolgozatokat író, de igen gyenge szóbeli feleleteket felmutató gyerekeknél is gondoljunk szociális fóbiára.

2013. márc. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem mentem (még) vele dokihoz, de elég valószínű, hogy nekem is szociális fóbiám van. Nálam hullámzó, hogy melyik tünet jelentkezik a felsoroltakból. Tavaly az egész nyári szünetben nem mozdultam ki itthonról, akkor például nem mertem elmenni az új iskolámba szeptemberben. Amikor pedig végre rávettem magam, az suliban remegtem megállás nélkül, nem nagyon szóltam senkihez. Már maga a tudat, hogy látták rajtam, hogy remegek bestresszelt. Hetekig alig volt étvágyam. Most már megszoktam a dolgokat, de továbbra sem szólok senkihez.

Egyedül sehova nem szeretek menni, csak akkor érzem biztonságban magam, ha velem van a testvérem vagy anyukám. Ennek ellenére van egy legjobb barátnőm, de ő sajnos már nagyon messze lakik. :/

Kicsit sok lett, de most úgy kifakadt. ^^

18/L

2013. márc. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem a 2-es, szóval el merek menni, de azért nincs hasmenésem, és nem hányok, és csak akkor megyek el, ha velem van valamelyik családtagom. Azokat a tünteket érzem, amiket a 2. válaszoló írt, és bizonyos dolgokat egyszerűen képtelen vagyok megtenni pl. hozzászólni a bolti eladóhoz vagy akárkihez...
2013. márc. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Hát nem tudom, rólam sem állapitották meg, hogy ilyen fóbiám van. De úgy érzem, hogy rám is jellemző. Például, ha a lakhelyemen kell el mennem boltba, akkor nagyon ideges vagyok, alig várom, hogy túl essek rajta. De idegen helyen például sokkal lazább vagyok. Sokszor remegek, és szédülök, ha társaságba kerülök.
2013. márc. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nálam rengeteg tünete jelentkezik hiába állapították meg, hogy ez van, hiába szedtem gyógyszereket rá, jártam pszichiáterhez, az eredmény ugyanaz lett.Mondok pár példát ami nálam abszolút jelentkezik, de tényleg rengeteg van.Már eljutottam odáig, hogy egyetlen egy olyan barátom sincs,akivel eljárnék akárhová.Nézem a többieket csoportokban beszélgetnek ez az, beszélik a hétvégét hová mennek. És én csendben ráfekszek a padra és várom, hogy vége legyen a napnak és hazajöjjek.Gépész szakon tanulok, és a gyakorlatom maga a rémálom, egyszerűen hihetetlenül elkezd remegni a kezem , szívem nagyon ver , elpirulok és attól rettegek, hogy elrontok valamit. És észre is vették már, hogy hogy remeg a kezem.Enni, inni mások előtt abszolút nem. Ahol mások előtt kell megnyilvánulnom kerülöm inkább, de ha muszáj ugyanez a helyzet.Sőt nálam annyira durva, hogy még a wc-re sem járok ki.Idegeneket nem szólítok meg.Hivatalos ügyeket abszolút nem intézek.És még rengeteg ilyen példát tudnék mondani...Nálam már ez erősen átmegy depresszióba is.Rettegek akármitől és megvalósul,amitől rettegtem azonnal teljesen elmegy a kedvem és az nálam súlyos tünetekkel jár...Szóval ilyesmi...
2013. márc. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!