Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek szerintetek? Már...

Mit tegyek szerintetek? Már ötletem sincs.

Figyelt kérdés
Szörnyen szorongok. Szerintem ez pánikbetegség,vagy én nem tudom. Hullámokban tör rám,és ilyenkor félek a megőrüléstől,meg hogy elveszítem az önkontrollt,és valami hülyeséget csinálok,vagy kárt teszek valakiben. :'( Pszichológusnál már jártam,autogén tréninget tanított,de semmit nem használt. A betegségektől is állandóan félek. A családi hátterem nem túl jó,de egyébként komoly problémák nincsenek,ezért nem értem. A háziorvos Frontint írt fel a szorongásra,de nem sokat használ... A pszichológushoz már nem járok,mert gyerekpszichológus volt,és "kinőttem belőle"... Felnőtt pszichológus meg nem tudom hogy van-e ingyenes,mert az ilyen fizetőst nem tudom állni... Tapasztalatok hasonló esetről? Van esélyem kigyógyulni? Megkeseríti az életemet.

2013. márc. 11. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Van ingyenes felnőtt pszichológus is. Menj el a dokihoz, és ha kell a doki beutalót ír a pszichológushoz.
2013. márc. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az autogén tréning mellett azért volt pszichoterápia is? Csak azért, mert én 5 éve tünetmentes vagyok, és egy jó pszichológusnak köszönhetem.

Hátha pont kifogsz egy jót te is.

Egyébként ugyan ritkán, de lehet hormonális háttere is. Nézz utána a neten. Első körben a pajzsmiriggyel kapcsolatos problémákat nézd meg.

2013. márc. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A pajzsmirigyem enyhén túlműködik,de egyébként semmi. Ja meg ételallergiám van,de kerülöm a rám veszélyes dolgokat.


És te kihez jártál? Itt Pesten? s a tünetek nagyjából ugyan ezek voltak? Ajjj akkor lehet van remény... :)

2013. márc. 12. 01:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Pszichózistól (vagyis elmebajtól) nem kell tartanod, a tüneteid nem adnak rá okot. Ha a Frontir nem használt, akkor Xanax-ot kéne felíratnod. A betegségektől való állandó félelem a Hipochondria tünete. Több mint valószínű, hogy emellett paranoid is vagy. A Hipochondria gyakran társul vele. A wikipédián ezt a részt így emelik ki:


"Gyakran párosul a psziché egyéb kóros zavaraival, például paranoiával. Egyes elméletek szerint a hipochondria a lelki elhárítás egyik megnyilvánulási formája, amelynek segítségével az egyén igyekszik elkerülni, tudatából kizárni az elé tornyosuló magánéleti problémák megoldását. Pszichoterápiával és viselkedés terápiával többnyire kezelhető."


Remélem segítettem.

2013. márc. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ezzel a problémával küszködök én is. Önkontroll elvesztés nincs, de szorongás és hipochondria annál inkább.

Félek az öregedéstől, és a haláltól, pedig 19 évesen még nem kéne.


Amit tudok ajánlani, az annyi hogy esténként elalvás előtt hallgass meditációs zenéket, és próbálj figyelni a lélegzésedre, kényelmes testhelyzetben.

Nekem eddig csak ez vált be. Ilyenkor kicsit érzem, hogy milyen nyugodtnak lenni.

2013. márc. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hát az biztos,hogy agyban dől el az egész,és neha egész jól ki tudom zárni,és akkor nagyon boldog vagyok,és szabad... Csak aztán elönt a félelem,és nem tudok tőle szabadulni :(


Remélem neked (is) sikerül a gyógyulás! 19-20 évesen még egyáltalán nem kéne ilyen hülyeségekkel mérgezni az agyunkat :( csak hát nehéz ezt így egy varázsütésre.

.

2013. márc. 13. 00:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is szorongós vagyok egész kicsi gyerekkorom óta. Huszonéves koromra én is pánikbeteg és hipochonder lettem. Amikor már nem bírtam tovább, orvoshoz mentem, aki a pszichiátriára utalt be. Ott kiderült, hogy nálunk pszichológiai kezelés nincs is tb-re, csak pszichiátriai, ott viszont nincs mód pszichoterápiára, csak gyógyszeres kezelésre, úgyhogy a doki fölírt egy gyógyszert, de mondta, hogy lehetnek esetleg mellékhatásai. Kb. két vagy három szemet vettem be ebből a csodaszerből, többet képtelen voltam, mert olyan rosszullétem és fejfájásom lett tőle, hogy az valami embertelen volt. Az utolsó tabi után kb egy nappal mintha elvágták volna az összes fájdalmat, és röhejes, de ettől valami olyan eufória lett úrrá rajtam, hogy a pánikbetegségemet azóta mintha elfújták volna. Amikor visszamentem a dokihoz, elmeséltem neki, hogy jártam a gyógyszerrel, és hogy milyen boldog ember vagyok azóta, hogy nem fáj semmim. Ő ezen jót röhögött, majd rém büszke volt magára, hogy milyen ügyesen "kigyógyított". De azért fölírt egy másik gyógyszert, amit én már ki sem váltottam. A szorongásom és a hipochondriám egyébként továbbra sem múlt el, de megtanultam együtt élni vele. Ha rosszabb időszakom van, vitaminokkal és gyógyteákkal próbálkozom, nekem egyébként ezek váltak be eddig a legjobban.
2013. márc. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!