Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióból kigyógyulók!...

Depresszióból kigyógyulók! Hogyan jutottatok ki ebből?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta küzdök depresszióval és a helyzet egyre csak romlik. Szorongásoldót és antidepresszánst is szedek, azonban nagyon úgy tűnik, hogy hasztalanok. Legalábbis csak kicsit enyhítik a depresszió tüneteit. Öngyilkosságot kíséreltem már meg, az nagyon rossz helyzet volt, viszont már túl vagyok ezen az időszakon. Attól még nem akarok élni. Minden reggel elhatározom, hogy erős maradok, de nem megy. Képtelennek érzem magam rá. Akik depressziósok, vagdostak vagy öngyilkossági gondolataik/kísérleteik voltak,hogy lábaltak ki belőle? Mi segített?

2013. márc. 16. 01:04
 1/3 anonim válasza:
Én is voltam depressziós, igaz nekem inkább szorongásos problémáim voltak. A lényeg hogy NE VESZÍTSD EL A REMÉNYT! Keress valamit, akármit amiért érdemes élni, legyen az család, párkapcsolat, munka, vagy ha ezek nincsenek akkor egy kisállat vagy egy cél is elég. Ne kezeld magad betegnek!! Hallgass sok zenét, sétálj sokat, szeresd az embereket, tervezgesd a jövőd, próbálj megldásokat találni! :) Mihamarabbi gyógyulást! :/
2013. márc. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szija ! Énis depresszióban szenvedtem egy félévig.. most is kezelnek gyógyszeresen de már csak amiatt hogy rendesen szokjak le a gyógyszer adagrol.Tudni kell azt is hogy nekem anyukám mániás depresszióban szenved szoval nagy volt a gyanu hogy örököltem de nemtudták ezt sem megállapitani különbözö teszteket végeztek el pszichologus de nem találták meg azokát.. én sem tudtam hogy mitől van.Azthittem megörültem volthogy azthitem hangyák mászkálnak rajtam stb..de ez a kisebbik gond volt. teljesen elhagytam magam nem ettem nem fürődtem nem beszéltem senkivel csakfeküdtem ezt mind nyáron 40 fokban..az idegeség miatt ütögettem magam és téptem a hajamat vagy csomokat csináltam belöle amit majdnme lekelett vágni. Aztán visszarendelt apszichiáter és látta h nagyon sulyos az állapotom. Beakart küldeni az osztályra vagy csoportos terápia de énmindent visszautasitotam.Helyete gyógyszer váltás.. xanax.. stb. A xanaxtol mivel nemettem semmit elájultam felszakadt a szám letört a fogam.. ezután éreztem h nagyon nagy gáz lesz ha ez igymegy tovább. bevoltam lasulva a gyógyszerektöl remegtem..de legalább nyugodt voltam. Aztán szépen lassan kitüztemegy célt hogy miért,kiért kell meggyogyulnom és emelett a barátaimra támaszkodtam. Persze a cipralex is sokat segitet a hangulatom javulásában. De öszintén csak magad elhatározásábol tudsz felépülni. Ha te akarod más nem akarhatja helyetted.. és mindenki segiteni akar neked de nemtudjak hogyan hát mond elnekik h hogy tudnak segiteni. hosszu folyamat és kilátástalan a helyzet de megfogsz gyogyulni én biztos vagyok benne. anyukám azota sem kezelteti magát.. nemtartjuk vele a kapcsolatot már elviselhetetlen a helyzet..ő nem az életet választotta. te tedd azt. és még ajánlani tudom a the secret cimu film megnézését. fontos az életmod váltás.:)) remélem tudtam segiteni
2013. ápr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szüleim egyszerűen elkezdtek békénhagyni így meggyógyultam
2013. jún. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!